Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adott már valaki a kutyájának...

Adott már valaki a kutyájának vérport, vérlisztet? Én még nem, állitólag nagyon jót tesz nekik. Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 20. 22:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Ha étkezés miatt kell, etesd nyersen a kutyát (BARF étrend), lép, máj pont elég vérdús.
2018. ápr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Sokszor látom barfos csoportokban, hogy szerencsések tudnak szerezni vért, és cuki formákba fagyasztva (pl. mancs) adagolják :) A Barfshop pont nemrég vezette be a kínálatába a vérplazma port, ezt írják róla:


"A nyers étrenden lévő kutyák jelentős részének étrendjéből hiányzik a vér. Ennek oka, hogy a vágóhídon levágott, majd később húsüzemben csomagolt állatok húsa kivéreztetett. Ez alól egyedüli kivételt jelentenek házi tartású állatokat egészben elfogyasztó kutyák, cicák.


A szárított vérplazma por gazdag létfontosságú aminosavakban: lizinben és treoninban. Utóbbi segíti az idegrendszer működését, máj-és izomregeneráló hatású. A plazmában lévő immunglobulin fehérje fontos szerepet játszik a vírusok és baktériumok elleni harcban,ezáltal immunerősítő hatású.


Ajánlott minden nyers és főtt étrenden lévő kutyásnak és macskásnak, aki tápanyagokban szeretné gazdagítani kedvence étrendjét. "


Biztosan hasznos, de szerintem nem létfontosságú adni. Ha szeretnéd, és van rá pénzed ártani nem árthat, sőt :)

2018. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

""A nyers étrenden lévő kutyák jelentős részének étrendjéből hiányzik a vér."


Ne vicceljünk már! :))

A nyers marha lép szinte száz százalék vér :)


Tréfás dolgokat tud firkálni az az oldal, csak, hogy eladja a cuccait :))

2018. ápr. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
És nincs, nincs kivérezve a piacon vett marha lépem :DDD
2018. ápr. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért egy frissen elejtett állat sokkal több vért "tartalmaz" mint egy bolti csirke :) Az teljesen biztos, hogy kevesebb vérhez jut hozzá a nyerses kutya, mint egy vadon élő ragadozó. Ahogy írtam nyilván nem halnak meg a kutyák ilyesfajta kiegészítés nélkül, de rosszat sem fog tenni.

Nekem például emiatt ajánlották, hogy leheletnyi sót tegyek a kutya kajájára. A vérben lévő pótlása miatt, és a gyomorsav erősítése végett.

2018. ápr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Senki nem írt bolti csirkéről :)


Marháról, és egy 100%-ban vérrel teli szervről volt szó.


Amúgy ha már friss vérről van szó, akkor hogyan jön a képbe por/porliszt?

2018. ápr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adom, és nem mondtam, hogy kell :) A porban gondolom azok a hasznos anyagok vannak benne, ami egy kutyának, aki mondjuk nem kap marhalépet, vagy egyéb vérdús szervet (esetleg csak ritkán) jó kiegészítés lehet. De ez amúgy is csak a plazma, az alakos elemek nincsenek is benne. Ha tehetném én is inkább igazi vért adnék, már ha mindenképp vért akarnék adni :) Vagy szőröstül bőröstül a frissen elejtett állatot.. de ez meg már prey, és számomra pl. nem is kivitelezhető.
2018. ápr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Már nem elég az "állott" nyers hús, már friss vérre szomjaznak a hithű Barfosok?!

Nyersen eszik az én kutyám is, de nem szomjazunk friss vérre. Szánalmas néhány barfshop.hu hívő, pont az ilyeneknek nincs halvány elképzelésük a nyers etetésről, csak fórumokról és weboldalakról veszik az infókat.


A BARF lényege a NYERS HÚS! Nem a vitaminkiegészítő amit a weboldal elakar adni.

2018. ápr. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, a kiegészítőkkel sem szabad túlzásba esni. Nem tudom rám értetted-e, vagy úgy általánosságban, de ebben veled értek egyet. Szerintem kiegészítőt akkor kell adni, ha valami konkrét célunk van vele, pl. ízület védelem (pl. kölyöknél, idős kutyánál. Az én nagytestű 8 hónaposom C-11et kap pluszban, semmi mást), emésztés támogatása, vagy esetleg a szőrnövekedés serkentése. Nem kell agyba főbe minden jóval tömni feleslegesen. Elsősorban a belsőségekben van a tuti, na meg a változatos húsokban. Viszont az is igaz, hogy a mai felfújt, nagyrészt nagyüzemi tartásból származó állatok húsa nem biztos, hogy mindent olyan mennyiségben tartalmaz, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Szóval meg kell találni az arany középutat. Nem ördögtől valók a kiegészítők, de sokan már átesnek a ló másik oldalára.
2018. ápr. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem BARF szerint etetek,fött húst és zöldséget kapnak,mellé étrendkiegészitőket.Spirulina,zöldkagyló,msm,kondroitin,glükozamin,kollagén,sörélesztőt és hialuronsavat kapnak.Elég idősek,12 és 13 évesek.annyi mindent irnak ,mondanak,irtó nehéz kiigazodni.Friss vérhez nem jutok,ezért gondoltam por formájában.És ,igen egy BARF-os webshopban olvastam erről,hogy ez fontos része lenne az étkezésüknek.
2018. ápr. 21. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!