Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babéziás a kutyám, mit tegyek?...

Babéziás a kutyám, mit tegyek? Kihányja a vizet

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt vettük észre, hogy nem ette meg a kutyánk az ételt amit előző este adtunk neki. Kicsit bágyadt volt, de gondoltuk csak a meleg miatt. Aztán 11 körül már nagyon rosszul nézett ki, merev volt a tekintete, csak feküdt, nem evett továbbra sem. Hívtuk az állatorvost, 3 órakor meg is jött. Mondta, hogy babézia lesz (bár már sejtettük). Adott neki 2 imizol injekciót, azt mondta majd reggelre kiderül, de az jó jel, hogy inni iszik és csóválja a farkát. Tegnap este picikét jobban lett, többet járkált és a tekintete is picit talán jobb lett. Ma reggel megint jött a doki, adott antibiotikum szurit neki, és megint megmérte a lázát. Tegnap 39,3 fokos volt, ma 38,2, szóval a láza lement. Viszont a nyálkahártyája és a szeme kicsit sárgás lett. Ma kétszer itta már ki a vizes tálkáját, viszont egy részét ki is hányta. Kb fél óránként kijon a házából és mászkál picit.

Azt hittem, hogy jobban van de a sárga nyálkahártya és az, hogy kihányja a vizet, elbizonytalanított. Normális ilyenkor hogy imizol beadása után sárgul meg a szája és hogy kihányja a vizet?



2018. ápr. 22. 13:23
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nem pisilt véreset, egyszer kakilt, kicsit megváltozott volt az állaga és a színe, de nem annyira. Ez jót jelent?
2018. ápr. 22. 13:28
 2/19 anonim ***** válasza:
44%

"A csípés után, 1– 9 hetes lappangási idő után jelentkeznek a tünetek: szabálytalan lázmenet, hidegrázás, gyengeség, fáradékonyság és izomfájdalom. A vörösvérsejtek szétesése következtében anaemia (vérszegénység) és icterus (sárgaság) alakul ki. Lépeltávolításon átesett betegeknél veseelégtelenség is társulhat. Kisfokú parasitaemia (fertőzöttség) általában panaszt nem okoz.


Az elváltozások akár életet veszélyeztető súlyosságig is képesek fokozódni… Ezekben az esetekben azonban nem ritka a társfertőzők jelenléte (pl. Borrelia, Ehrlichia, Yersinia…). "

2018. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy életveszélyes betegség. :( De vannak sokan, akik túlélik. Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi, és hogy normális e hogy a sárgaság és hányás imizol beadása utan kb 20 órával jelentkezik.
2018. ápr. 22. 13:53
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon szüksége lenne infúzióra.
2018. ápr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
A sárgaság azért van, mert a babézia miatt a vörösvérsejtjei károsodnak és a bennük lévő hemoglobin kiszabadul. A hemoglobin pedig elkezd bomlani bilirubinná, ettől sárga. Viszont ha nem kap elég folyadékot és nem pisil, akkor a veséje károsodhat, ami a kutya életébe kerül. Ilyenkor mindenképp kell infúzió és fecskendővel kell itatni, ha másképp nem iszik.
2018. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Miért nem olvasod el, amit leírt Neked a 2-es?
2018. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Holnap reggel jön az orvos, megint. Nagyon jó orvos, legnevesebb a környéken, mindent megtesz érte. Iszik, sokat. Csak egy részét kihányja, de utána ugyanúgy iszik tovább. A vizelete nem véres, azt hogy sötétebb e nem tudom sajnos megállapitani, mert földre pisil. De figyelem folyamatosan. Utoljára 3 órája vizelt, legalábbis amit láttam, de lehet hogy elszalasztottam alkalmat.
2018. ápr. 22. 14:52
 8/19 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Csak kétségbe vagyok nagyon esve, mert dupla imizolt kapott tegnap, és ma lett sárga és ma hány, holott az ellenszert már megkapta... Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz, jöhetnek még. Szurkoljatok:(
2018. ápr. 22. 14:55
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább infúzió kellene neki. Van rá lehetőség, hogy esetleg állatkórházba vidd, és ne kijárós orvos lássa most? Elhiszem, hogy érti a dolgát, és lehet, hogy valóbban jó orvos, de én inkább állatkórházba vinném, ahol 0-24es megfigyelésen maradna 1-2-3 napig (amíg szükséges) ha bármi mellékhatás érné ott azonnal cselekednének. Biztosított lenne neki a folyadék, és látják milyen a vizelete, és hogy mennyit hány.
2018. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Holnap elvisszük mindenképp. Reggel megvarjuk az orvost utána visszük. Csak gyógyuljon meg
2018. ápr. 22. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!