Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babéziás a kutyám, mit tegyek?...

Babéziás a kutyám, mit tegyek? Kihányja a vizet

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt vettük észre, hogy nem ette meg a kutyánk az ételt amit előző este adtunk neki. Kicsit bágyadt volt, de gondoltuk csak a meleg miatt. Aztán 11 körül már nagyon rosszul nézett ki, merev volt a tekintete, csak feküdt, nem evett továbbra sem. Hívtuk az állatorvost, 3 órakor meg is jött. Mondta, hogy babézia lesz (bár már sejtettük). Adott neki 2 imizol injekciót, azt mondta majd reggelre kiderül, de az jó jel, hogy inni iszik és csóválja a farkát. Tegnap este picikét jobban lett, többet járkált és a tekintete is picit talán jobb lett. Ma reggel megint jött a doki, adott antibiotikum szurit neki, és megint megmérte a lázát. Tegnap 39,3 fokos volt, ma 38,2, szóval a láza lement. Viszont a nyálkahártyája és a szeme kicsit sárgás lett. Ma kétszer itta már ki a vizes tálkáját, viszont egy részét ki is hányta. Kb fél óránként kijon a házából és mászkál picit.

Azt hittem, hogy jobban van de a sárga nyálkahártya és az, hogy kihányja a vizet, elbizonytalanított. Normális ilyenkor hogy imizol beadása után sárgul meg a szája és hogy kihányja a vizet?



2018. ápr. 22. 13:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Még nem találkoztam olyan kutyással, akinél a doki egyszerre dupla imizolt adott volna. Olyan volt nem is egyszer, hogy 1-2 nap után megismételték az oltást.
2018. ápr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján szerintem nem vészes a helyzet. Az imizol sajnos ilyen, ennél sokkal súlyosabb mellékhatások is előfordulhatnak.
2018. ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Epét hányt egy órája. Szerintem az éhgyomor miatt lehet, hisz 2 napja nem evett... Már lassan 3. 40 percenként adok neki pár korty vizet. Inna sokat, kiinná a fél tálkát is egyszerre, de nem engedem, mert 10 perc alatt kihányná. Fekszik, néha felemeli a fejét, körülnéz egyet, aztán visszafekszik. Ha közeledek felé vagy a nevén szólítom, megcsóválja a farkát. Icipici kenyermorzsácskát akartam neki adni, nem ette meg. Viszont megszagolgatta, meg a háztartási kekszet is. Tehát érdeklődött iránta, de nem ette meg.
2018. ápr. 22. 17:42
 14/19 anonim ***** válasza:

Próbálkozz főtt hússal (fűszer nélkül).

Hátha ahhoz több kedve lenne.

Viszont holnap tényleg vidd el a kórházba, kell neki tápanyag. Tudom nem a legjobb dolog, én is az ajtót kapartam a rendelő előtt mikor mondták, hogy bent kell maradnia, de tudtam, hogy neki jó ott, ha lelkileg nem is, de fizikailag teljesen. Ott vigyáznak rá, és jó helyen lesz. Meg fogják gyógyítani!

2018. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is jó volna neki az infúzió. A mi állatorvosunk a babézia első jeleire azonnal infúziót ad. Ha kell, minden nap, amíg nem javul a kutya. Reggel esetleg kérdezz rá, hogy nem kaphatna-e.

Gondos ellátás után túl szokták élni a kutyák.

Egy barátom kutyája már sötétet pisilt. Ilyenkor azt szokták mondani, hogy már nagyon súlyos a helyzet. De a kutya túlélte és teljesen felgyógyult. Biztos, hogy a te kutyád is rendben lesz.

2018. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Képzeljétek ide sétált most hozzám, 20 méter körülbelül 😊 Nagyon örülök neki, mert tegnap a fejét alig bírta felemelni. 2 órán belül jön a doktor.
2018. ápr. 23. 06:16
 17/19 anonim ***** válasza:

Na szuper :)

De sajnos ez még nem ok annyira örülni.

Mit mondott azhogy orvos?

Hogy lesz akkor a mai nap?

2018. ápr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok, nagyon nehéz napokon vagyunk túl, de már eszik, és nem sárga. Még nem az igazi, de már a gyógyulás útján lépkedünk!:)
2018. ápr. 28. 20:55
 19/19 anonim ***** válasza:

De örülök :)

Jó hír :)

Csak így tovább!

2018. ápr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!