Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyámat?

Mivel etessem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Május elsején kapom meg az újfundlandi kiskutyámat, aki akkor lesz 2 hónapos. Nagyon nagy kutya és nem tudom, hogy milyen ételeket ehet meg, mi az, amiből anyukám többet főzhet, hogy a kutyának is adhassak belőle. Tudom pl, hogy nem ehet édességet meg nagyon fűszeres dolgokat, mint a pörkölt. De mi az, amiket adhatok neki?
2018. ápr. 23. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó minőségű táp. Majd ha teljesen kifejlődött, akkor lehet kísérletezgetni direkt neki összeállított házikoszttal de amellé valószínűleg kell majd vitaminokat szednie.
2018. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi Brit Care-rel etetünk, előtte a Taste of Wildot próbáltunk, csak a mienk nem bírta.
2018. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád tenyésztője biztosan szívesen ad tanácsokat, főleg, hogy nagytestű lesz a kutyád,sok mindenre kell figyelni a növekedése során.
2018. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Normális minőségű junior táppal kellene etetni.

Ha egyfélét adsz, akkor jó eséllyel rendben lesz az emésztése.

2018. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem javaslom a külön főzést. Amit ti esztek nem jó neki, külön kellene főzni a kutyának ami időigényes, és mellé ha nem is állandóan de kúraszerűen valami vitamint, izületvédőt is adni kell. Egy ekkora kutyának főtt ételből a napi adagja 1,5 kiló is lehet!

Adjatok neki a méretének, korának megfelelő tápot. Kb. Kilónkénti 500 Ft-os ártól vannak már jó tápok, amik megfelelő mennyiségben tartalmaznak mindent amire szüksége van a kutyának.

2018. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A tenyésztő csirkehúst kever a tejbepapihoz. A felnőtt kutyái csontos húsokat kapnak leveslébe vagy főzelékbe áztatott kenyérrel. De szoktak kapni még ezt azt a konyhából, de nem mondta, hogy pontosan mi az, amit nyugodt szívvel adhatok neki ezeken kívül.

Tápot nem nagyon szeretnénk neki adni, mert több ismerősöm kutyája is az ilyen kutya tápoktól lettek betegek(pl gyomor csavarodás, allergia, erős szőrhullás és bőratka stb).

Egyébként mindennek utána jártam már, csak az etetéssel kapcsolatban mindenhol mást írnak, ezért bizonytalan vagyok.

2018. ápr. 23. 15:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tejbepapit, meg leveslébe áztatott kenyeret kapnak a kutyák akkor az nem tenyésztő hanem egy mocskos szaporító a roszabbik fajtából.


Az ismerőseid meg valószinűleg pedigree-vel vagy hulladék áruházi tápokkal etetnek, azok okoznak olyan tüneteket mint amiket említettél. Kivéve az allergiát, mert az vagy van, vagy nincs. És nem a tápra allergiás a kutya, hanem valamelyik összetevőjére arra viszont az álltalad készített ételben is allergiás lesz.


De ha főzni akarsz szíved joga. De akkor ne adj neki semmilyen gluténtartalmú gabonát, tehéntejet, szóját, bármilyen fűszeres ételt, sertéshúst nyersen, csöves vagy főtt csontot.

Viszont mivel 60 kilós kutyáról van szó, mindenképp adj neki izületvédőt és csontképzőt.

Amit kaphat, kecsketej, kefir vagy kevés joghurt, főtt tojás. Bármilyen főtt szinhús és belsőség. Főtt rizs, köles, zab, kukoricadara és kevés főtt burgonya. Zöldség pl. sárgarépa, zöldborsó, cékla, spenót, gyümölcs, oliva olaj és lazacolaj.


Vagy barf, egyszerübb mint külön főzőcskézni a kutyának.


Ja és ne találjátok ki, hogy 50 évvel ezelett a nagyszüleitek bezzeg így meg úgy és azis jó volt. Nemvolt jó, és ti is egy vagyont fogtok majd az állatorvosnál hagyni ha azzal akartok etetni amit anyu főz saját magatoknak. Mert majd úgyjártok mint a szar táppal etető ismerősök, hiába ti főztök neki.

2018. ápr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem a táp okozza önmagában ezeket a betegségeket, hanem a rossz minőségű táp. A gagyi, olcsó tápok tele vannak rákkeltő színezékekkel, ízfokozókkal, kevés állati származékot és sok szénhidrátot tartalmaznak, nagyrészt gabonát.

Fontos, hogy a táp magas hústartalmú legyen, és ne legyen benne gabona. A jó minőségűekben is van szénhidrát, de jóval kevesebb, és inkább hüvelyesek, krumpli alkotja ezt a részt. Fontos, hogy nagytestűeknek való tápot válassz, abból is a kölyköknek készültet. Nagytestű kutyáknál nagyon fontos a tápanyagok aránya, és hogy ne nőjön túl gyorsan, legyen idő megerősödni a csontoknak. Fiatal korban a testsúlyra is extra módon figyelni kell, inkább legyen egy picit vékonyabb, mint túlsúlyos. Érdemes lehet ízületvédelem alkalmazása is (pl. zöldkagylópor, apto-flex szirup)

Ha túl van a "kritikus" időszakon, akkor a barf etetési módot is nagyon ajánlom. Kölyökkortól, sőt születéstől kezdve is lehet így etetni, de német dog tenyésztő ismerősöm szerint a nagyon nagy kutyák esetén csak akkor vágj bele ilyen korán, ha tényleg tudod a dolgod. A nyersnél rajtad áll a felelősség, hogy az arányok tökéletesek legyenek, és ha nem vagy elég felkészült árthatsz is vele. De 1 évesen belekezdve sincs lemaradva semmiről még a kutyus.

A 7. válaszoló szépen leírta a dolgokat. Arra készülj, hogy bármelyik etetési módot is választod a minőségi étel nem lesz olcsó. A jó minőségű tápból sokkal kevesebb kell, mint a rosszból, szóval én ezen nem spórolnék, hiszen az egészséges kutya a kiegyensúlyozott étrendnél kezdődik. Ha a barfot választod és ügyes vagy, akkor még az is lehet, hogy olcsóbban kijössz, mint egy extra táppal, de a vele járó macerát is számold bele, hogy megéri-e, hajlandó vagy-e utánajárni, és néhány hetente porciózni.

A tenyésztőd etetési módja tényleg elég furi, megkérdezhetem honnan hoznád a kutyust?

2018. ápr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Egyébként mindennek utána jártam már, csak az etetéssel kapcsolatban mindenhol mást írnak, ezért bizonytalan vagyok."


Túl sok mindennel nem járhattál utána, ha azt sem tudod, mi a különbség a szaporító, és a tenyésztő között.


9 éves pitem mindigis Brit Prémiumot evett, nem főzelékbe áztatott kenyeret, és köszöni szépen, jól van. Egészséges, 2 babéziát legyőzött kutya. (biztosan tudod, mi az, mert Mindennek utánanéztél...)

2018. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Érdről.

Az ismerőseim jó minőségű táppal etettek.

2018. ápr. 23. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!