Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mentett francia bulldogom...

Mentett francia bulldogom vemhesen került hozzám lakásba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hete került hozzám egy mentett francia bulldog kislány. Lakásban lakunk. Az utcán találta anyukám de chip olvasás, és reménytelen gazdikeresés után magamhoz vettem. Kiderült , hogy fél idős terhes és az apát se tudjuk , hogy ki. Mindenképp a császárt javasolta. De a lakásban hogyan fognak tovább élni? Mármint nem fogom én utcára dobni őket!! De az anyukát többet kell levinni pisilni? És fent fogja hagyni a kölyköket a lakásba? Köszi a válaszokat. Természetesen mindent megadunk neki addig is és utánna is.
2018. ápr. 23. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha "csak" félidős, akkor lehet még ivartalanítani.

Ez miért nem opció???

2018. ápr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A legjobb, ha ivartalaníttatod. Nem tudni mekkora kan fedezte, ha a kölykök túl nagyok, a szuka bele is pusztulhat a vemhességbe.
2018. ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Én is elvinném még ivartalaníttatni a helyedben. Erkölcsi kérdés, ez vajon gyilkosság-e, de hidd el, hogy ez a legjobb opció.

A fejletlen kölykök nem fognak érezni semmit az egészből (véleményem szerint ez még az emberi abortusznál is kegyesebb eljárás).

Meg ugye amit előttem írtak, hogy nem tudni, milyen az apa, francia bulldogoknál eleve veszélyes a fialás, de ha még nagyok is lesznek a kölykök, az a szukának és a kölyköknek is kínhalál.

Ezeknél a kutyáknál a genetikai betegségekre is figyelni kell, az ismeretlen kórképű felmenők miatt kölyköknek simán lehetnek súlyos rendellenességei, ami az életminőségüket a béka feneke alá viszi.

Nem beszélve arról, hogy ugye majd nekik is gazdit kéne keresni, amivel csak elvennék az esélyt a már megszületett, menhelyen, gyepin várakozó kutyusoktól.

2018. ápr. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Ivartalanítsd.


Egyrészt nem fog felesleges almot lehozni (amit már mondtak előttem, hogy valószínűleg vagy császár, vagy már előtte belehalhat)


Másrészt egy csomó későbbi macerától szabadultok meg: tüzelés alatt csak úgy özönlenek utána a kanok, akik veled szemben akár agresszívak is lehetnek, de az sincs kizárva hogy egy-két egyed beszabadul a házba és az ajtótokat kaparja.

Később se csúszhat be alom, és egy csomó komoly betegség megelőzhető.

2018. ápr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
A doki nem javasolta az ivartalanítást?
2018. ápr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%

Az én bichon-yorki-pincsi keverék kiskutyám 3x fialt a lakásomban, nem volt baj.

Mivel kistestű a tied is, ezért csináld azt, amit én: 1 héttel szülés előtt fürdesd meg, adj be neki féregtelenítőt és ne vidd már le, hanem bent készíts neki cicaalmot vagy vmi dobozt, amibe teszel újságot vagy földet, bármit, ne legyen túl magas pereme. Készíts egy kennelt, abba tegyél egy hasonló dobozt, mint az alomdoboz, de magasabb peremmel és ez a kennel mindig legyen nyitva, amíg nem kezdenek mászkálni a kiskutyák, hogy az anyjuk kényelmesen ki-be járhasson, később pedig be tudod zárni őket, amíg nem vagy otthon vagy nem akarod, hogy széttúrják a lakásod. Szülés után minden 2. héten féregteleníteni kell a kicsiket és az anyjukat is, az első féreghajtóig szintén nem szabad még levinni az anyát. Utána pedig ugyanúgy. 6 és 8 hetesen, vmint 3 hónaposan(12hetes kor) be kell oltani a kiskutyákat. Ezután kerülhetnek új gazdihoz. 2 hetes kortól kezd el a hirdetést, ne előbb(mert lehet nem marad meg mind) és ne később(mert nem találsz nekik gazdit, ha nem hirdeted időben). Nagyjából ennyi, semmi különlegességet nem igényelnek, ha megszülte mindet cseréld ki a lepedőt alóla, hogy ne a trutyiban feküdjenek, illetve ajánlatos megfürdetni őket mielőtt gazdihoz kerülnek.

2018. ápr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó, és akkor mi van ha egy nagy kóbor fedezte be?


De ha bulldog is az apuka, akkor is császárra van szükség.


Nem kell lehozni felesleges almot, mindenkinek jobb ha ivartalanítva lesz.

Akinek meg kutya kell, az látogasson meg egy menhelyet.

2018. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A francia bulldogok több mint 90%-a császárral tud csak szülni mert nem tudja kinyomni a kicsiket,beragadnak. Sokkal jobb lenne ivartalanítani a kutyát is kevésbé viselné meg mint a császár és persze a pénztárcát is.
2018. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt az ivartalanítást én is olvastam de a doki azt mondta már nem vállalja el. Tehát másik orvoshoz forduljak?
2018. ápr. 23. 19:37
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképp keress fel másik orvost.
2018. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!