Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves kutyus nyakán hátul a...

12 éves kutyus nyakán hátul a feje és a háta közt kemény csomó?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A síró görcs kerülget. Most jöttem haza külföldről és anyám szólt,hogy csomó van a kutya nyakán hátul. Ugye nem daganat? Mit tegyek? Az állatorvos miből állapítja meg,hogy daganat e? És ha az akkor műteni kell vagy mi lesz? Rettegek. Segítsetek.

2018. ápr. 23. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mekkora a csomó? Fáj neki? Nem nőtt az utóbbi időben? Sokminden lehet, az orvos tudja csak megmondani. Valószínűleg szövetmintát fog venni, és utána kiderül. Lehet jóindulatú daganat, de akár tályog is. Az eredmények után lehet mérlegelni, hogy eltávolítja-e, vagy sem, ha nem nő és jóindulatú akkor lehet, hogy nem altatják el emiatt, hiszen idősebb kutya, és kockázatos lehet.

Szurkolok, hogy ne legyen semmi komoly.

2018. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a választ. Anya kb 1 hete vette észre rajt. Ugyhogy még nem sok mindent tudunk. Az viszont nem tudom összefügg e ezzel. De kb 3 hónapja állandóan ugat hajnalban csak ugy. Irtam is akkor ki kérdest ide de nem sok mindenre jutottunk. Csak azt irtak,hogy nem jo a viselkedes valtozas. :((( Nem tudom faj e neki,nem merem megpiszkalni ott.
2018. ápr. 23. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Idősebb kutyáknál előfordulhatnak viselkedés beli változások, de ennek is tengernyi oka lehet.

Sokszor látni öreg kutyákon ártalmatlan zsírcsomókat, ez nem feltétlenül jelenti a legrosszabbat. Orvoshoz mindenképp vigyétek el. Óvatosan megtapogathatod, ha fáj neki akkor a jelezhet gyulladást vagy tályogot. Ha volt egy kisebb sérülése ott akkor amiatt is kialakulhatott.

2018. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az állatorvos megtapintja a daganatot, hogy milyen. Rögtön kiderül, ha fáj a kutyának.

Ha csak a bőrben van, mozgatható, alá tud nyúlni, sima, egyenletes a felszíne, akkor nincs nagy baj.

Ha rosszabb a helyzet vérvételt, vagy akár mintavételt csinál, szövettani vizsgálatot rendel.

Idősebb kutyáknál gyakori a zsírdaganat, amivel csak akkor van teendő, ha zavarja a kutyát.

Ha esetleg rosszindulatú a daganat, akkor sem kell lemondanod a kutyáról, műtét, immunerősítés, chemoterápia segíthet.

2018. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!