Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolt a szuperkutya c. mesében...

Bolt a szuperkutya c. mesében Bolt kb milyen fajta kutya lehet?

Figyelt kérdés
Éppen kutyavásárlás előtt állok, és mivel nagy rajongója vagyok a mesének, olyasmi fajta kutyát szeretnék beszerezni.
2018. ápr. 24. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:

fehér nj ra hasonlít, csak kicsibe:D talán még kölyök.

Vagy egy jrt, bár annak bicsaklik a füle.

2018. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem fajtakutya, több kutya keveréke. Neten olyan infót találtam, hogy részben a vezető producer kutyája után mintázták, aki amúgy egy kínai csivava. (Bár hogy mitől kínai, azt nem tudom, a csivava tudtommal mexikói fajta, de nem ismerem ennyire behatóan. :D)
2018. ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is csivavának nézem....
2018. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Fehér csivava? Majdnem akkora, mint a kislány :O

Svájci fehér juhászkutya a fajta neve. Ha eredetileg keverékről is mintázták, a jelenleg elfogadott fajták közül a svájci áll a legközelebb hozzá.

2018. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Az a csivavás infó tuti félrefordítás, magyar wikin van fent:

"Volt alakját az alkotók részben John Lasseter kutyájáról mintázták, ami egy kis kínai csivava."

De rákerestem Disney Wikián, ott meg szó sincs ilyesmiről, ott úgy írják, a producernek csincsillája volt:

"The design of Rhino in his plastic ball was based on executive producer John Lasseter's pet chinchilla"


Bár hogy hogy lesz a csincsillából csivava, nem tudom. :D

Mindenesetre, az angol wikipédia szerint White Shepherd (fehér juhászkutya? nem ismerem a fajtát) a neve.

Pontosabban azt írja, hogy a filmben nincs kimondva a kutya fajtája, de fehér német juhászról mintázták, de sosem volt meghatározva a fajtája, még a fő karakter dizájner szerint sem.

Rajongók meg vitatkoznak, hogy White Dhepherd vagy

Berger Blanc Suisse, amit fentebb is írtak már.

"There has been some disagreement in the Disney fan community as to whether Bolt is indeed a White Shepherd or a Berger Blanc Suisse."

[link]

[link]

2018. ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Svájci fehér juhász a fajta neve. De ne a mese miatt akarj ilyen kutyát, mert nem hasonlítanak a valóságban rá! Többnyire bizonytalanok, sokszor félősek, rossz idegrendszerűek.
2018. ápr. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Európában: Svájci Fehér Juhászkutya.

Amerikában, Angliában, Kanadában: Amerikai-kanadai fehér juhászkutya

[link]

2018. ápr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"The design of Rhino in his plastic ball was based on executive producer John Lasseter's pet chinchilla"


Ez jó, mert nem is a kutyáról beszél, hanem a tengeri malackáról :) Valami valóban félrement a fordításban.

2018. ápr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!