Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie kennel? Poseidon...

Border collie kennel? Poseidon és Blessed borders vélemények?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok ilyen kérdés van már kiírva, de csak több éveseket találtam. Nem az a kérdés, mivel jár egy Border, légyszi, ne erről írjatok. Honnan érdemes venni? Ezen a két kennelen akadt meg eddig a szemem, bár félhosszú szőrűt szeretnék és úgy látom, a blessed-nél nincs ilyen kutyus. Az is tudom, jogy inkább a párosítás a fontos, de mégis hol lenne érdemes körülnézni? Munkakutyát szeretnék, agility, dog dancing srb. Az agilityt biztosan azeretném versenyszerűen, a dog dancing inkább hobbi lenne. Előre is köszi a válaszokat :)

2018. ápr. 26. 11:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Hány kölyök született a Wixtránál és hány lett OCD-s? Milyen párosításból? Mit tudsz erről a betegségről? Mit tudsz a felmenőkről és azok genetikájáról?

Plusz azt vágod, hogy nincs mindentől mentes volna?

Jó ezekről tudni, de ésszel kell kezelni ezeket az információkat.

És hozzáteszem, se nincs wixtrás kutyám, se nem vagyok barátja a tenyésztőnek. Egyetlen egy kutyát ismerek onnan - aki nagyon jó. De utálom az ilyesfajta kinyilatkoztatásokat, mert hallottak valamit de a felét sem tudják az igazságnak...

2018. máj. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
89%

#8-as vagyok

Egyetlen egy kutya került ki betegen a Wixtrától, az is az enyém, ő az, aki OCD-s lett. A műtét és a felépülése óta 100%-os a válla, és bár folyamatosan figyelem, hogy nehogy túltoljam, semmi jelét nem adja, hogy valaha OCD-je lett volna. :) Természetesen a tenyésztő többet nem párosítja a szukát ezzel a kannal, attól függetlenül, hogy a szűrések alapján mindketten OCD mentesek.

9-es, nem tudom honnan szeded hogy beteg kölykök kerültek ki onnan, én ismerem a legtöbb eddigi kölyköt, és tényleg az én kutyám az első, akinél kijött bármi is. Wiccának pedig minden szűrése megvan, nem hordoz semmit, de akár a honlapjukról vagy egyenesen a tenyésztőtől is tájékozódhatnál mindenféle félinformációk helyett. ;)

2018. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg már a Poseidont annyira ajnározták a Wixtra lehúzásával egyidejűleg, csak zárójelbe jegyezném meg, hogy a Wixtra alapító szukája egy Poseidon szuka. :D :D

Nincs tiszta vonal és bárhol előfordul egy-egy dp-s, ocd-s kölyök. Az ortopédiai betegségek elkerülésére nincsen 100 %-os garancia, a szűréssel csak a valószínűségük csökkenthető, mivel ez a szűrés csak egy klinikai vizsgálat, ocd-re, diszpláziákra sajnos nem létezik genetikai teszt...

2019. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!