Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnatok segiteni?

Tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek egy kis kutyat. Kistermetu kolyok kutyat de nagyon draga. Jo lesz keverek is csak kistermetu legyen(ingyen)
2018. ápr. 27. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lesz anyagi fedezeted ellátni is?

Oltások, kullancs/bolha elleni szerek, tápok, játékok, póráz, és szükség esetén orvosi ellátás?

2018. ápr. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen kutyád. Nem tudnád eltartani. Minőségi kutyatáp, felszerelések, oltások, chip, játékok, tálak, ivartalanítás, fésű stb. Ez mind RENGETEG pénz. És egy kutyát nem elég megvenni. Napi 1-1,5 óra séta, fizikai fárasztás, szellemi fárasztás, szociális fárasztás, játék stb.
2018. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

× Szállítóbox 12.ooo ( [link]

× Etető és itató tál 14oo ( [link]

× Játékok sacc/kb 1o.ooo (sok mindentől függ)

× Póráz + nyakörv 15oo( [link] + [link]

× Fekhely 2-5.ooo (sok mindentől függ)

× Kefe 5oo-2ooo

× Élősködő elleni védelem 4ooo-7ooo

× Minőségi kutyatáp 9oo ft/kg tól


Plusz oltások, plusz chip, plusz váratlan kiadás...

Biztos kell neked kutya?

2018. ápr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azokat megoldom. Kifizettem. Meg a nagy nenemnek is van kiskutyaja o is tudna segiteni. Meg parom minden heten kap fizetest ugy h ezeket betudnam szerezni. Csak most igy hirtelen 50 60 ezreket nem birnek kifizettni. De mindenne meglenne a kiskutyusnak
2018. ápr. 27. 17:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ha van valamennyi félretéve, hiszen bármi baja lehet, és akkor hirtelen nem fogod tudni kifizetni pl. egy műtét árát. Keveréket menhelyen is találsz, sőt néha fajtatisztát is (vagy ott a fajtamentés). De ha fajtatiszta mellett döntenél mégis, akkor 50-60 ezerért semmiképp se vegyél. Ennyiért csak beteges, szaporítós kutyát kapni, egy minőségi kölyök 100 ezertől kezdődik. Soknak tűnhet, de ezen nem éri meg spórolni. Hosszú távon simán ráköltöd egy ingyen kutyára is a többszörösét.

Szerntem pár hónapot még várj, addig gyűjts egy kis pénzt, és olvass sokat a kutyatartásról, nevelésről.

2018. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A havi normális ellátása egy kistestű kutyának is 20.000 ft. Az első 1-2 hónap akár a duplája is lehet. Plusz ha rohanni kell az orvoshoz, akkor az megint csak 20.000 alatt nem fog kijönni. Ezt rá tudod szánni? Itt nincs olyan, hogy nincs pénz egy azonnali beavatkozásra! Legalább 100.000 ft-ot félre kell tenned az ilyen esetekre!


De miért kell most azonnal kutya? Miért nem tudsz gyűjteni és várni?


Egyébként egy fajtatiszta kutya 150-200.000-nél kezdődik. Ha ez sok, akkor menhelyen nézz szét! De az sem teljesen ingyenes, valamennyi pénzt ott is lehet, hogy elkérnek.

2018. ápr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hat nem most azonnal csak szerettem volna mindig is egy kistestu kutyat. De ha azt mondjatok akkor gyujtok penzt ra
2018. ápr. 27. 18:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyek tele vannak.

50-60 ezer Ft a kezdeti költségekre (oltások, féreghajtó, kaja, felszerelés) sem elég, ha a kutya ingyen van, akkor sem (ill. akkor pláne nem, mert még se oltása, se chipje, semmi).

Tehát ha még ennyi pénz is gondot okozna, akkor várj még a kutyával.

Egyébként pedig menhelyeken, apróhirdetéses oldalakon találsz dögivel elvihető keverék kutyákat.

2018. ápr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom hogy a tartás költségeinek néz utána. Kicsit tudsz spórolni is ha ügyes vagy. Nekem nagy testű kutyám van de nem volt 60ezer a kezdőszett. Én pl itató tálnak vödröt használok (azért is mer a tálból délelött kiisza és ha dolgozok akkor este érek haza, így elég neki egésznapra), pórázból sem kell a legdrágább. A tápon és az élősködő elleni dolgokon viszont nem szabad spórolni. Nem azt mondom hogy a legdrágább kell de minőségi legyen. Ha netről rendeled általába olcsóbb mint üzletbe. Az állatorvoson sem szabad fukarkodni, ha dokit igénnyel dokihoz kell vinni.
2018. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jolvan. Koszonom ertem
2018. ápr. 29. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!