Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Barf rossz? Az állatorvosok...

A Barf rossz? Az állatorvosok veleménye is ez?

Figyelt kérdés

Nekünk az állatorvosunk fentartásokkal kezeli, szerinte sem a nyers hús, sem a csont nem veszélytelen, azt mondja, hogy a saját kutyáját mindig csak minőségi tápokkal etetné.

Most olvastam egy kérdést ahol a kérdező dilemmája, hogy át térjen e barfra.

Az Ő állatorvosa sem javasolta, valamint ezt is linkelte

[link]


Itt felsorolják a pozitívumokat és negativumok, de egyértelműen több az utóbbi.



2018. ápr. 28. 13:32
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
99%
#9 mire gondolsz méreg alatt, milyen vegyületre? Merthogy embereknél az alkohol azért káros, mert aldehire bomlik ami mérgező.
2018. ápr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
77%

4 és 8 ugyanaz a válaszadó. "orvosprofesszor"... Szóval állításod szerint állatorvosi egyetemen tanítasz.

Ez egyértelműen hazugság, írásképed alapján talán érettségid van ha eljutottál addig...


A székletes kommentre válasz : A hajléktalanok nem nyers húst esznek, ergo a székletükben nem lesz semmilyen káros anyag ami nyers húsból származna. Ahhoz képest hogy "orvosprofesszor" vagy, nem érted hogy a széklet nem egy mágikus mindent tartalmazó anyag, hanem a szervezet által lebontott és a legtöbb hasznos anyagtól megfosztott étel (Amit a személy előtte megevett, azoknak az ételeknek a nyomai lesznek a székletben.)

2018. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a nyolcas ironikusan válaszolt a "mikrobiológusra".
2018. ápr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

13. Igazad lehet, de nem értem miért ne lehetne mikrobiológus. A nagymamám is az volt és ez nem számított soha olyan nagy cuccnak a környezetünkben.


Nem tudom mi olyan hihetetlen ebben.


Ráadásul ha hazudik is arról, hogy mikrobiológus, akkor is többet adott hozzá, normálisabb stilusban ehhez a vitához (nem rossz értelemben vita), mint 67%-os, aki majdnem csak annyit írt, hogy "A Barf jobb, mert én azt mondom, pont.".

2018. ápr. 28. 14:33
 15/37 anonim ***** válasza:
30%

11.es a nyers hús rengeteg méreganyagot tartalmaz, mert a mindenevők amik emberközelben éltek-élnek emberi maradékokon nem képesek teljes mértékben feldolgozni. Hogy csak példákat említsek, a nyers hús tartalmaz húgysavat ami túladagolva felborítja a kutya sav-bázis egyensúlyát, lerakódik vesekőként és kristályformában az izületek közé (köszvény).

A BARF-fal jár a legyengülő immunrendszer, degeneratív betegségek, és köszvény. És ahogy terjed ez az étrend, úgy hozzák a gazdik a kutyákat ugyanazokkal a problémákkal. Emellé jön, hogy a legyengült immunrendszerű kutyák a védőoltástól is megbetegednek.

A barfot az alkoholhoz hasonlítani ezért teljesen helyénvaló. (igazság szerint az alkohol sokkal kevésbé káros az ember számára, mint a barf a kutyának, de megközelítésnek jó, az utca embere is érti.)

2018. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
84%

Még mindíg nem értem milyen méreganyagra gondolsz. A kutyának van urikáz enzime, ami a húgysavat lebontja allantoinra, egydül a dalmatáknál lehet ebből probléma mert nekik az egyik transzporterük hiányzik.

"A BARF-fal jár a legyengülő immunrendszer, degeneratív betegségek" ezt is kifejthetnéd bővebben, én is tudok bármiről összehordani mindenfélét.

2018. ápr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
38%

Azért nem érted milyen méreganyagokról beszélek mert fogalmad sincs a témáról, a wikipedia első pár sorából szeded az információkat. Az urikáz enzim termelődése messze nem annyi egy kutyában, mint egy ragadozóban, hogy hasonló méretű állatot említsünk farkasban. Ez ahhoz vezet, hogy egy kevés nyers hús lebomlik probléma nélkül, a barf azonban nem arról szól hogy etessük a kutyát változatosan, hanem hogy mérgezzük nyers hússal minden nap.


Közérthető verzió : Barátunk azt állítja, hogy mert a kutya termel egy kicsit abból az enzimből ami lebontja a húgysavat, tökéletes ha túladagoljuk nyers hússal. Az ember pedig termel egy csekély adag inzulint, tehát semmi probléma nem származhat belőle, ha túladagolod a cukrot... Ezért nincs egyetlen cukorbeteg ember sem a világon.

Ezek csak tudományos tények :)

2018. ápr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
89%

"Azért nem érted milyen méreganyagokról beszélek mert fogalmad sincs a témáról, a wikipedia első pár sorából szeded az információkat." Nem, kepzeld ezt biokemián adták le a purinbontás részeként. De konkrétan a húgysavon kívűl nem említettél semmit.

"Az urikáz enzim termelődése messze nem annyi egy kutyában, mint egy ragadozóban, hogy hasonló méretű állatot említsünk farkasban. Ez ahhoz vezet, hogy egy kevés nyers hús lebomlik probléma nélkül,"

Miről beszélsz? Az urikáz nem a húst bontja. A taplálékot megemészti az állat, az így keletkezett vegyületek szívódnak fel. A purin (N tartalmú szerves bazis, tudod rns, dns) bontásának utolsó lépése a húgysav->allantoin átalalulás. De azt megköszönöm, ha linkelsz egy tudományos cikket a kutyák urikáz enzim termelésének mennyiségéről.

"a barf azonban nem arról szól hogy etessük a kutyát változatosan, hanem hogy mérgezzük nyers hússal minden nap."

A kutya nem ember, nincs szüksége válztosatosságra, ha minden szükséges tápanyagot tartalmaz az étele.


"Közérthető verzió : Barátunk azt állítja, hogy mert a kutya termel egy kicsit abból az enzimből ami lebontja a húgysavat, tökél"tes ha túladagoljuk nyers hússal. Az ember pedig termel egy csekély adag inzulint, tehát semmi probléma nem származhat belőle, ha túladagolod a cukrot... Ezért nincs egyetlen cukorbeteg ember sem a világon. 

Ezek csak tudományos tények :)"

Szerintem inkabb hagyd ezt abba. Az inzulin egy hormon, köze nincs az enzimhez. Különben is az 1.tipusú cukorbetegség az inzultermelés zavara miatt alakul ki, a 2.tipusú meg azért mert a sejtek lesznek érzeketlenek az inzulin hatására.

2018. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
33%

Na jó, most utána néztem a BARF-nak tudományos oldalakon, összefoglalva:

- tenyésztő (BARF-al etet) megkérte, hogy vizsgálják meg a szopó kölyökkutyákat + az anyát, a kölyköknek alacsony volt a súlya, anyának idő előtt elapadt a teje, hiánybetegségek voltak mindenkinél (Ca és P hiány, néhol Na, K, nyomelemek is hiányoztak)

Ezek fejlődési zavarokat okozhatnak kölyköknél.

Forrás:

[link]

[link]

(Igen, feltörtem a cikket, hogy ne kelljen érte fizetni)


Egyébként: a cikkek javaslata az, hogy speciális állatdokival egyeztess az étrendről és legyenek vizsgálatok közben is, hogy még mindig jók az értékei.


Találtam pár cikket fertőzésekről, férgekről stb, de bárki utána kereshet, csak írjon be a keresőbe annyit, hogy "dog BARF"

Ez az oldal, ahol megbízható információk vannak, tudományosan alátámasztva:

[link]

ezzel meg fel lehet törni a fizetős cikkeket, csak a DOI számot kell beilleszteni:

[link]

2018. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
90%
Igen ez van akkor ha valaki nem figyel oda rendesen a dolgokra. Kölyök kutyáknál annyira fontos az etetés, hogy én nem is mernék kísérletezgetni. Én legalábbis kölyök kutyánál biztosan prémium táppal etetnék.
2018. ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!