Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért húzza le mindenki...

Miért húzza le mindenki ennyire a Royal Canint? Tényleg ennyire rossz?

Figyelt kérdés

Kölyök tacskóm van. RC-nal lezdtük el az etetését, mert a tenyésztőnélnis azt kapott. Utána sokat olvastam, mindenki szidta a royalt mint a bokrot, es mivel a legjobbat akarom a kutyanak, igy áttértünk a Platinumra. De nem szereti, alig eszik belőle. Na, mivel itthon van mindkettő, az előbb szépen magam elé vettem a zacskókat, hogy megbizonyosodjam, miért ilyen rossz is a RC. Na, hát a beltartalmi értékei jobbak, mint a Platinumnak: nyersfehérje 30% mig a Platinumnak 27%, nyershamu 6,9% platinumnak 7,9% es igy tovabb.


Akkor hogy is van ez?



2018. ápr. 22. 10:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Hogy is van?! Úgy van, hogy a RC teli van szeméttel, adalékkal, mindenféle melléktermékkel, ami tönkrecseszi a kutya emésztését.
2018. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne a beltartalmi értékeket nézd hanem az összetevőket, hogy miből jön össze az a fehérje meg zsír mennyiség.
2018. ápr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A hústartalom számít minnél több van benne annál jobb. Pl: Josera, Acana, Hill's, Eukanuba, Orijen ezek jók.
2018. ápr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a taste of the wild is jó.
2018. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hát jó. De mit csináljak, ha nem eszi meg? N&D-t is próbáltam, oda se neki... mégiscsak kölyök, muszàj ennie, hiszen növekszik...
2018. ápr. 22. 10:58
 6/25 anonim ***** válasza:
60%
Rakd elé, ha nem eszi meg, hagyd ott. Mikor már tényleg éhes lesz, meg fogja enni. Ne hagyd, hogy válogasson, ne rontsd el!
2018. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért eszi az RC-t, mert egy csomó ízfokozó meg más adalék van benne, pont az a cél, hogy azután már ne akarjon mást enni, neked meg megessen a szíved rajta (amivel hosszú távon ártasz neki). Mi a Taste of Wild-dal kezdtük, nekünk nem bírta, nekünk a Brit Care vált be.

(Nekünk a macskáink kapnak RC-t, mert speciális diétát írt elő az orvos, és abból nincs csak ez, tényleg úgy rászoktak, hogy semmi más nem kell:S)

2018. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A totw meg brit care ugy tudom, nem annyira jo. Az ár nem szamit. Lehet draga, csak egye meg. Amugy nem megsett rajta a szivem, hanem a kolyok konkretan 4 napig nem volt hajlando egy falatot sem enni, nem hagyhattam. Hiszen ha most nem epiti a sontot, izmot, akarmit, akkor az baj lesz a keosbbiekben is. Amugy megneztem az osszetevoket, nem latok venne tovb izfokozot, mint pl a platinumban. Szoval meg mindig nem ertem...
2018. ápr. 22. 12:24
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Etess rc-vel akkor, hasonló minőség mint a brit premium, csak éppen brit care árában adják. Túlvan árazva, és nem kicsit... ha 600 ft kiló alatt lenne árazva senki nemszólna egy szót sem.
2018. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

A magyar szabályozas nem olyan szigorú. Egy csomó ízfokozót fel sem kell tüntetni a csomagoláson. Az, hogy összességében valamelyikbek magas a fehérje tartalma nem számit. A lényeg, hogy az a fehérje állati eredetű legyen és ne növényi.

Olyat nem talaltam amiben % osan megjelennek az ertékek, de pl itt egybtápjuk. És ott is van benne a varázsszó:növényi fehérje. Na ez az ami nem jó.

ÖSSZETÉTEL: dehidratált baromfihús, kukorica, rizs, búza, állati zsiradék, növényi fehérje kivonat*, hidrolizált állati fehérjék, növényi rostok, cukorrépapép, halolaj, ásványi sók, szójaolaj, szárított paradicsom, Psyllium maghéj és mag, frukto-oligoszacharidok, rákféleségekből készült hidrolizátum (glükózamin forrás), borágó olaj (0,1%), szőlő- és zöldtea kivonat (polifenol forrás), bársonyvirág kivonat (lutein forrás), porc hidrolizátum (kondroitin forrás).

Az, hogy a hús áll az első,helyen tévhit, hogy akkor abból van benne a legtöbb. Mögötte ott van 6 növényi cucc is felsorolva:kukorica,rizs,búza,növényi fehérje,cukorrépa pép. Na most ha húsból van benne 11%, akkor a növényekből, ha mindegyikből 10% van benne, már szabályos a feltüntetés. Viszonyt a vége az, hogy van egy kajad ami 11%-ban hús, a maradék meg szemét. Ez csak egy példa, valójaban te láod otthon a zacsin, hogy miből mennyit tartalmaz.

A platinum nagyon jó táp, hasonló árkategória és nagyon jó fressnapfban a real nature. Vagy neten rendelős a Dado nevű termékcsalád, az is nagyon klassz,magas hústartalommal

2018. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!