Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának szabad adni kávét?

A kutyának szabad adni kávét?

Figyelt kérdés
Szerintem nem, de a minap egy ismerősöm mondja, hogy a kutyája csak tejjel issza meg a kávét. Mondom mivan? Egyáltalán miért ad kávét a kutyának? Aztmondja, hogy mert szereti és semmi baja nem lesz tőle.
2018. ápr. 29. 20:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%

Ha lenne kutyád 55%-os nem irkálnál ennyire hülyeséget!

A kutya pont nem tudja feldolgozni a zöldségeket előkészítés nélkül. Adj a kutyának egy sárgarépát egészben, és másnap nézd meg a székletét. Ott fog figyelni a répa, ne aggódj te nagyon "okos"!

2018. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
9%

Szóval az egyik oldalon ott van a józan ész, a tudományos megfigyelés és érvek.

A másik oldalon ott van egy népszerű divathullám ami miatt egyesek felsőbbrendűnek érzik magukat és sértegetésekkel érvelnek.

Hmm... Le lehet pontozni, a tény attól még tény marad, és amint a barf divathullám elmúlik ugyanazok akik most engem sértegetnek azokat fogják akik eddig azt a hülyeséget követték, és ugyanúgy felsőbbrendűnek fogják érezni magukat.

2018. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
94%

Akkor a farkas sem ragadozó? Ők is esznek néha bogyókat, füvet. A kutyáknak a zöldség csak rost, nem sokat tudnak belőle hasznosítani, nem tudják lebontani a növényi cellulóz sejtfalat sem. Ezért jó pl. a zöldpacal, mert abban előemésztett zöldek vannak, és így a kutya is több hasznát látja.

Az én olvasatomban a mindenevő nem azt takarja amit leírtál, hanem, hogy növényi és állati táplálékon is elél. Például ilyen a grizzly medve, aki ha nincs hús növényeken, gyökereken is elvan sokáig. Nekik a fogazatuk, az emésztő rendszerük is teljesen más, mint egy kutyának, és a kutya nem bírná sokáig hús nélkül.

Nem állítom, hogy a háziasítás alatt nem változott egyáltalán az emésztésük, mert ez nem igaz. Ha jól tudom a farkas a szénhidrátot nem tudja emészteni, míg a kutya már igen. De ahhoz képest, hogy külsőre micsoda változások mentek végbe a farkas és a kutya belülről aligha különbözik.

Régen is kaptak nyers húst, nem mindenki főzött nekik, a tápok pedig elég újonnan jöttek be.

A növényekben is minden megvan ami csak kell, csak épp egy húsevő emésztőrendszere nem erre van kitalálva, és hiába van meg a táplálékban az adott tápanyag, ha az állat nem képes azt feldolgozni.

Amúgy ismerek 2 barfos tenyésztőt is, és náluk nem volt gond soha. Sok kölyök azóta is nyers étrenden van és semmi bajuk, sőt.

2018. ápr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
94%

Milyen tudományos megfigyelést írtál 55%-os???

Cáfoltam tapasztalatból a hülyeséged, miszerint a kutya minden további nélkül zöldség és gyümölcsevő, de semmiképp nem húsevő.

Bóknak is vehetnéd az enyhe jelzőket amit neked írtak :))

2018. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
58%

googleztam, állítólag a kutyáknak ezek a zöldségek és gyümölcsök hasznosak és fontosak.

[link]

2018. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
14%

Ez tetszik, milyen tudományos megfigyelést írtam... Ott vannak a linkek a "Lehrstuhl für Tierernährung und Diätetik der Ludwig-Maximilians-Universität München"

Állatorvosi és dietetikus Ludwig-Maximiliam egyetem München által. Persze ehhez kellene egy alapvető értelem, hogy elolvasd amit mások írnak, nemcsak kiragadsz egy mondatot és addig forgatod amíg olyasmit jelent amit soha senki nem állított. A kutya mindenevő. Sehol nem állítottam hogy nem eszik húst, mégis van gerinced ezt leírni. Ezalapján teljes nyugalommal kijelentem, hogy egy elvakult agyatlan barf támogató vagy, aki figyelmen kívül hagyja a tényeket ha azok nem támogatják a vágyálmait.


Ezután jön a hazudozás "én ismerek két tenyésztőt is" Mert ha egy egyetem megvizsgálta egy tenyésztő állományát (62 egyedet) és arra a következtetésre jutottak hogy a barfon nevelt nőstények kölykei gyengék és betegesek, akkor neked egyből KÉT ismerősöd kell hogy legyen minimum. Akik természetesen minimum a Harvardról jöttek, és a barfon nevelt kölykök természetesen nemhogy nem betegesek de SŐT!


Hagyjuk a kamut. Tények a kérdéssel kapcsolatosan : A kutyának káros a kávé és a nyers hús is, de mértékkel lehet neki adni és nem döglik bele.

2018. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 aranyos121 ***** válasza:
88%
nagyon kevés gyümölcsöt,zöldséget esznek meg ami ízlik nekik
2018. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
96%

Nincs gond a zöldséggel-gyömölccsel, de attól, hogy KIEGÉSZÍTÉSKÉNT lehet adni (nagyrészt emészthetetlen, tehát rostként) nem jelenti azt, hogy a kutya ne lenne húsevő.

Akinek van esze nem a "divathullám" miatt választja a nyerset, hanem mert meggyőzi a sok fitt, egészséges kutya akit így él. Tájékozódás szükséges előtte, mert el is lehet rontani, de ha tényleg jól állítják össze, akkor a legjobb, amit a kutya kaphat.

Nem feldolgozott, és tápanyagokkal utólag feltöltött/pótolt mint a tápok, jót tesz a fogaknak pontosan tudod, hogy mit adsz neki, és az ő személyes igényeihez igazíthatod.

Nem muszáj így etetni, de ettől még nem lesz "méreg" a nyers a kutyának. Ha ennyire rosszat tenne nekik akkor miért döntenek egyre többen emellett? Honnan van a sok pozitív példa? Nem hinném, hogy a gazdák rosszat akarnak a kutyájuknak. És van aki már több tíz éve így etet, akkor kezdte, mielőtt elterjedt volna jobban, mégis mellette áll.

2018. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 H. Alexa ***** válasza:
11%
16os hagyd , ezek olyanok mint a nácik , agyatlan fanatikusok akik mindent figyelmen kívül hagynak de készek nekedmenni hazugságokkal ha meg mersz szólalni. Csak olvasd el a hülyeségeket és inkább írj privátot a kérdezőnek , én is azt szoktam.
2018. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
10%

Ha ennyire rosszat tenne nekik akkor miért döntenek egyre többen emellett?

Mert divatos. Az alkohol, a nikotin idegméreg mégis vannak akik 50-60 évig folyamatosan fogyasztják és a fiatalok is egyre többen döntenek amellett hogy isznak és cigiznek. Ez a te logikád szerint azt jelenti hogy ezek hirtelen nem méreganyagok.


Honnan a sok pozitív példa ? Milyen pozitív példa ? Pár elvakult gazdi azt hazudik amit akar, a laboratóriumi vizsgálatok mást mutatnak.

Megint, ezt senki nem állította. A gazdák jót akarnak a kutyájuknak és törődnek vele. a barfosokú gy érzik, hogy ők többet adnak a kutyájuknak mert követik az amcsi divatot. Ezt érzi a kutya és ezért boldog. Nem azért mert mérgezi a gazdája, hanem mert érezteti vele hogy fontos neki.

2018. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!