Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Kutyám meddig bolhás?

S. O. S Kutyám meddig bolhás?

Figyelt kérdés
Találtam tegnap benne 1 db bolhát.Vettem rá sampont,sprayt,cseppeket a nyakára.Szőnyegeket kiporszivóztam.Kisebbeket kimostam.Összes ágyneműt átmostam.A kutyum éjjelre el volt különítve.Nagyon nem bírja ezta bánásmódot.Ezért kérdem míddig számít bolhásnak.Ma újra átfésültem és befújtam.Nem találtam benne semmit.
2018. máj. 1. 08:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Ui:Az ő ágyikóját is kimostam 60 fokon.
2018. máj. 1. 08:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Szertől függ, hogy meddig. A nyakörv lassabban hat, a fürdetés pedig csak alkalmi, viszont egyből irt. Igazából nem a kifejlett példányokkal van a legtöbb baj, hanem a petékkel és a lárvákkal. Egyébként a szőnyeget is fújd be, ha a spray jó lárvák és peték ellen is. Ezek nem a kutyán telepednek meg. Fertőzöttségtől is függ a dolog. Általában fél-1 évet írnak a bolhakolónia teljes pusztulására, de mivel kezeled, szerintem kiengedheted nyugodtan.
2018. máj. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
1.Valószínűleg a farkától a füléig.😊 2.Addig, míg ki nem pusztítod a bolhákat a bolhafészekből.😊
2018. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minek zártad el? Ha lekezelted, a rajta lévő bolhák elpusztultak.

Ha tettél rá spotont, az tartósan hat a megfelelő ideig. Nem kell újra fújogatni pluszban.

2018. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Itt olvastam a gyk.en hogy valaki a kutyáját kezelte,mégis elszaporodtak a bolhák az egész lakásban.Ezért gondoltam hogy elzárom az előszobába,addig pikk pakk kimostam felmostam,áthúztam mindent.Igazából megvettem az összes dolgot amit ajánlottak.Mivel két gyerek van akik ferakják magukhoz az ágyba,ezért fő az óvatosság.
2018. máj. 1. 09:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha 1 db bolhát találtál benne, az még csak nemrég kerülhetett rá. Az más, ha valaki nem veszi észre időben vagy nem foglalkozik vele és elszaporodnak előbb a kutyán, aztán a környezetében is a bolhák, akkor már tényleg többszöri kezelés kell a kiirtásukhoz.
2018. máj. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyet vegyél és fújjál be vele mindent, majd 1 hét múlva újra.

A kutyára vegyél Advantix Spot-ont, mert ez nem csak bolhára, hanem kullancsra, szúnyogra, legyekre, tetvekre is hat, illetve egy olyan nyakörvet, ami természetes összetevős(tehét ne Forestot, mert az ugyanúgy vegyszeres, mint a spoton és a kettő ha keveredik baja lehet a kutyának!), illetve ha olyan helyen jártok(erdő, vízpart pl), előtte fújd be kutyára való rovarirtóval!

Így elkerülheted, hogy összeszedjen bármit.

2018. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Nemrég kerülhetett bele.Egy házat vettünk kerttel.Oda mentünk megnézni hogy hol tart a felújítás.Pár órára magára hagytam a kertben.Vagy másik kutyutól vagy macskától kaphatta.Szomszédban vannak többen.Másnap a copfja mellett fekete kis koszokat láttam.Lefürdettem és véres ürülék volt.Ezután vettem ezt a sok szert.Úgy látom használ neki.A pumpástól allergiát kapott úgyhogy felfüggesztjük

2018. máj. 3. 05:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!