Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hányt férget a kutyám?

Fakkensajsze kérdése:

Miért hányt férget a kutyám?

Figyelt kérdés
Ma délután egyszer csak hányt a kiskutyusom és volt a hányásában egy kb8cm-es féreg, utánna néztem a kaksit és abban nem volt érdekes módon és nem venni észre rajta, hogy beteg lenne vagy fáradékony stb...2 hete hoztuk el most kereken 4hónapos rottweiler,elviekben rendesen féregtelenítve oltási könyv majdnem rendben egy oltás hiányzik amit ma kapott volna de az állatorvos az utolsó percekben szólt, hogy még sem tud ma kijönni. Mielőtt megkérdeztem olvasgattam de nem találtam tökéletes alteregót a kérdésemnek ezért írtam ki. Olvastam,hogy 3 havonta kell féregteleníteni az a biztos szerintetek csak ennyi lehet a baj? mert elég nagy volt már az a kis dög benne viszont úgy olvastam ha már kihányja akkor nagyon tele van és a kaksiban is kellett volna lennie pedig nem volt..
2018. máj. 4. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hatott a féreghajtó, azért "dobta" ki...De dokival beszélj erről.
2018. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert férges, azért hányt. Ha már a hányásában van az komoly, a székletében lehetnek peték, amik szabad szemmel nem láthatóak, de ott vannak, ha már férget hány!


Mindenesetre minél előbb kapjon féreghajtót!

A kölyköket minden oltásnál - tehát 2 hetente - féreghajtózni kell, utána jó esetben három havonta. Viszont ha férges rögtön kezelni kell!

2018. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Az nagy baj ha férget hányt, ez azt jelenti hogy kezdik elzárni a beleit a férgek, annyira súlyos féregfertőzése van.
2018. máj. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben amúgy óvatosan kell állítólag a féreghajtózást is csinálni, mert nagyon súlyos a fertőzöttség, és a levált férgek elzárhatják a beleket, stb., szóval fokozottan figyelni is kell az állatot.

Hacsak nem felevett egy sima, nem bélférget, akkor pedig biza férges, és igen súlyosan... Ráadásul 8 centisre se két perc alatt nőnek ezek meg!

2018. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Holnap beszélj legalább telefonon a doktorral, mivel kezelheted a kölyköt! Ne várj vele, ha már a száján jön ki féreg!
2018. máj. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! csak azért volt furcsa mert elég nagy volt amit ki hányt és székletében ha csak peték vannak akkor valami nem stimmel de egyébként nő mint a gomba nem fáradt meg látszólag semmi baja lehet csak megevett egy gilisztát legalább is remélem, tegnap hívtam a dokit de nem értem el most vettem neki féreghajtót de még mi előtt beadom neki felhívom a dokit hátha elérem.
2018. máj. 5. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:

A giliszta meg a bélféreg totál másképp néz ki. Ha a székletében vannak peték, az marhára nem giliszta. És jól mondja az egyik előző, mindenképp beszélj állatorvossal, ez már az a súlyosságú fertőzés lehet, ahol a féreghajtással is árthatsz.


[link]

2018. máj. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2018. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket! Egyébként néztem, hogy néznek ki ezek a parazita g..ik. Amit nekem kihányt az életem az olyan volt mint egy giliszta csak nem voltak rajta feltűnően "gyűrűk" és a kb 8-10 cm es hosszához elég vékony kb3-4 mm es vastagságú volt. De már adtam neki féreghajtót reggel és most du-n a kaksiba mintha ilyen 1mm -es peték lettek volna..márha azok voltak, amik idáig persze nem voltak mert rendszeresen csekkolom a kutyakakit.
2018. máj. 5. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!