Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartás vegánként?

Kutyatartás vegánként?

Figyelt kérdés

Vegánok, ti mit gondoltok a háziállat-tartásról, ivartalanításról, és esetleg a kutyák hússal / húsos táppal etetéséről?

Mentett, örökbefogadott kutyusom van. Sok fórumon olvastam arról, hogy a háziállat-tartás mennyire nem fér bele a vegán filozófiába (merthogy a saját kényünk/kedvünk szerint tartjuk őket, a saját szórakoztatásunkra). Egy mentett kutya esetében ezzel nem értek egyet (vásárolt kutyával már más a helyzet), de szerintem ez egy win-win szituáció a mi helyzetünkben. Mit gondoltok?



2018. máj. 7. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Bocs, nem vagyok vegán, de szerintem ezt neked kell megbeszélned magaddal. Mivel van kutyád, nyilván etesd rendesen. Akinek nincs, az beveheti ezt a szempontot az állatválasztásnál. Nekem sosem lesz olyan állatom direktben, aki húst eszik. Szponzorálok pár macskát, szóval rezeg a léc, bár sok állatit nem kapnak, a tápokra nem ez jellemző, a pocokfogásukkal pedig semmi bajom. De én vega se vagyok, csak elég nagy erőkkel azon vagyok, hogy ne támogassam az állatkínzást.

De oké, ha valaki nem ilyen. Sok vegánnak van ragadozó állata s szerencsére a zömük ennek megfelelően eteti őket. Sok vegán húst főz a családjának... Én már vegaként sem tettem az utóbbit, sőt, most, nem vegaként sem vagyok rá hajlandó, ahogy nem is veszek húst semmilyen okból (a macskaételt kivéve). Nem érdekel, ki mit gondol erről, az ember nyilván a saját szempontjai alapján igyekszik élni, ha jót akar magának.


A házikedvencek tartásával nekem is vannak fenntartásaim (hát még az idióta kitenyésztésekkel, amikor az emberek kedvére rosszul működő, szerencsétlen jószágok születnek, mert valaki szerint az a cuki, ez a legrosszabb), eléggé kerülöm azt is, de van néhány faj, akik megfelelően tartva szerintem kifejezetten jól érzik magukat, az még nekem is belefér. A macska pl. ilyen, de a mentett kutyáddal is remekül állsz e téren, tuti jobb élete van veled...

2018. máj. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Azt gondolom, te táplálkozz ahogy akarsz, de a kutya főleg húsevő! Tehát jobb minőségű táppal - magasabb fehérje tartalom -, vagy hússal etethető. Persze mellé köretként zöldség/gyümölcs csak jót tesz!
2018. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként nem kötelező húsevő állatot tartani a vegánoknak sem, ha nem tudják kielégíteni az igényeit!
2018. máj. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek vegán lányt aki a jack russel terrierével barfozik.
2018. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vegan vagyok, de a kutyám és a macskám is húst eszik. Én őszintén szólva nem értek egyet azzal, hogy csak a saját szórakozásom miatt tartom őket. Amíg képes vagy a kutyadra partnerként tekinteni és a naponta mozgatod, fárasztod, neveled addig szerintem teljesen oké.

Ha azért vagyok rossz vegán, mert vettem egy kutyát, hat ez van. :D

2018. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vegetáriánus vagyok, de a kutyám és a macskáim is húst esznek. Eszembe sem jutna, hogy másképp csináljam, sőt ha tehetném kivonnám a forgalomból a vegán kutyatápot. Szerintem aki a saját életfilozófiáját másokra erőltetné, az ne tartson állatot. Ismét elmondanám, hogy pontosan ezen dolgok miatt vannak beskatulyázva a vegák/vegánok. Engem is olyan rohadt sok rosszindulatú megjegyzés ért már, mert vega vagyok, közben itthon nyers hússal etetem az állataimat, meg rántott húst sütök a családnak és egy kib.tt megjegyzést nem teszek a húsevésre. :D Nagyon idegesít már ez az egész.
2018. máj. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A vegánok közül sem mindenki a sötét középkorban él ám! Szerintem az állattartás nem ettől kéne, hogy függjön. Az tartson állatot, akinek belefér a nézeteibe, hogy megfelelően tartja, és mindent meg tud adni neki, amire szüksége van. A ragadozók esetében ezek közé tartozik a hús is, akármilyen csoda szöveggel próbálják eladni a vegán tápokat. A felelős állattartáshoz hozzá tartozik, hogy az ember ismeri az állata igényeit és nem dől be a marketing szövegeknek (pl hogy a vegán kutyák egészségesebbek).


Ugyanide tartozik az ivartalanítás is. Az, hogy az állat fiatal korában átesik egy rutin műtéten, nem akkora kínzás, mint egész életében gátolni, hogy a legerősebb ösztöne szerint szaporodjon. A hozzá nem értők szaporításáról meg ne is beszéljünk.


Szerintem mindegy, hogy mentett-e az állat. Nem ítélem el azokat, akinek régi vágya egy bizonyos fajta, vagy sportra, munkára választanak pénzért kutyát. Ennek sem kéne, hogy bármi köze legyen a vegánsághoz.


Szerencsére állatot tartani nem kötelező. Ha valaki szeretne, ellenkezik az elveivel, hogy hússal etet, rengeteg féle természetesen vegán állatot választhat. De egy kutyát vagy macskát ne akarjunk egy nyúllal azonosítani, mert ők nem tudnak bemenni a boltba, és megvenni maguknak, amire szükségük van.

2018. máj. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak vega vagyok nem vegán, de nem érzem azt, hogy ne lehetne ezt összeegyeztetni a kutyatartással.

Én jól elvagyok hús nélkül. Nem hiányzik, nincsenek hiánybetegségeim, jól vagyok. A kutyának viszont egészen más az emésztőrendszere. Neki kell a hús. Ha nem megfelelő módon táplálom, azzal rosszat teszek neki, így hússal etetem. Meg sem fordult a fejemben, hogy ne így tegyek.

Ha úgy érzed, hogy neked nem fér bele, hogy egy mindenevő állatot tarts, akkor tarts nyulat, vagy hörcsögöt.

2018. máj. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szépen leírták előttem, én is így vélekedek. Vannak azok a vegánok, akiknek lehetetlen megfelelni, de ennyi erővel senki sem vegán, mindenkiben lehet "hibát" találni.

A kutyák-cicák szerintem más téma mint egy vadon élő állat, ők ránk vannak utalva, és nem kínzás, hanem öröm nekik az emberrel élni. De ha befogadunk egy állatot akkor igyekeznünk kell a lehető legjobban gondoskodni róla. Ennek pedig része, hogy a húsevő állatot bizony hússal, vagy hústartalmú táppal kell etetni. Én nem vagyok vegán, de érdekel ez az életmód. A kutyám húst eszik. Nem túl kellemes a tudat, és bizony darabolom is rendesen a hullákat, de ezt vállaltam mikor kutyám lett. Aki nem bírja ezt annak ott vannak a hörik, nyulak :)

2018. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Csak" vegetáriánus vagyok, de a kutyám, macskáim húst esznek, de a halaim is megkapják a nekik való állati eredetű fehérjét.


Két állattartó vegánt ismerek: az egyik kóser vágóhídról származó nyesivel barfozik a kutyáival, a másik csodálkozik, hogy amióta ő étrendet váltott, a kutyája is jobban kívánja a zöldségeket (de esze ágában nincs vegán kosztra szoktatni).


A megoldás az az, hogy csináld azt, ami a TE értékrendedbe belefér. Normális ember nem fog megszólni miatta, az élet meg túl rövid ahhoz, nem normáliskora vesztegessük :P

2018. máj. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!