Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánként szedtek b12 vitamint?

Vegánként szedtek b12 vitamint?

Figyelt kérdés
2018. márc. 30. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Ha vegán lennék szednék. Meg folsavat és vasat is és cinket! Nekem ezek a hiányok vegetáriánusként is kialakultak. A többire sem árt figyelni...mert ugye az ember minden evő, így vegánként nagyon nehéz fenntartani a tápanyagszükségletet.
2018. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Mást nem igazán, max. néha C-vitamint vagy magnéziumot vagy kálciumot, de nem túl korlátozó étrenden a magnézium se kell. Nálam még vega stílusban is kevés van belőle, ez van. Anno a sok év ovo-lacto vegaság alatt bevittem mindent hozzáértés nélkül is, az egyszerű, ha az ember mindenfélét eszik, épp csak húst és hasonlókat nem. Odafigyelve s nem szokatlanul kis kalóriakerettel vegánként se kell más elvben, mint a B12, de azért valószínűleg más sem árt, csak nem kell jobban, mint mindenevőként.


Nem az számít, hogy az ember mindenevő, hanem hogy a növényekből beviszi-e, amit kell. Mindenevőként is lehet enni hiányosan, de egy jó vegán étrend nem hiányos, a B12 az egyetlen, amiről túl sokszor olvastam, hogy a növényekben nincs megfelelő, akárki akármit is mond. Nem vagyok szakértő, de nem kockáztatnék.

2018. márc. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Simán vegetáriánus vagyok, a vérképem tökéletes, de azért szedek jelenleg b12 vitamint. Nem állandóan, de alkalom adtán beszedek egy dobozkával.
2018. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Lassan 4 éve vegánok vagyunk, nem szedünk külön vitamint (kivéve párom terhesség alatt), b12-t annyit kapunk amennyi az alpro kókusztejben van ill. a Marmite-ban. Előbbit napi rendszerességgel, utóbbit heti 1-2x fogyasztjuk, de nem a vitaminok miatt hanem mert finomak :)


Voltunk többször teljes vérképen, b12 szintünk még jobb is mint régen! :) Ugyanez áll a vasra is, pedig régen szedtünk mindenféle vitaminokat, most meg nem.

2018. ápr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Milibindi válasza:
73%
Első válaszoló én kb 3, 5 éves koromtól vagyok vegetáriánus. Semmi hiányom nincs! A vasam a felső érték környékén van! Soha nem szedtem semmit! En " csak" vega vagyok
2018. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
54%
68 évesen lettem vega, állatszeretet miatt. Hamarosan sajnos kezdődő izomsorvadás tünetei léptek fel. A magyarázat: a szervezet felemészti az izomzatot, ha nem kap megfelelő mennyiségű proteint, aminosavat.Ezért elkezdtem por alakban kapható proteint fogyasztani nemrégiben. Tehát ilyesmire is oda kell figyelni. B12-t és multivitamint folyamatosan szedek.
2018. ápr. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!