Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Kezdö vegánként érdekel, ti...

Kezdö vegánként érdekel, ti mit tesztek a szendvicsekbe szalámi/sajt/tojás helyett?

Figyelt kérdés

Mivel nem tudok nagyon extra dolgokat vásárolni, ezért oylan tippeket szeretnék, ami minden kis falusi boltban is van.


Az addig rendben van, hogy egy csomó zöldség van beletéve - ahogy a "mindenevösöknek is", de ezen kívül szeretnék még valamit, ami nem salátaszerü.


Nagyon köszönöm, ha segít valaki!


2018. ápr. 27. 10:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Alap:

- füstölt tofukrém

- avokádókrém

- hummusz

- házi pesto (zöldet és pirosat is szoktam készíteni)

- napraforgómagból készült "tejföl"


Feltét:

- grillezett tofuszeletek

- pirított gomba

- sült hagymakarikák

- cukkini/padlizsán szintén grillezve

- és persze nyers zöldségek, saláták, savanyúságok minden mennyiségben


Mixeld bele ami tetszik, én ezeket szoktam válgotatni :))

2018. ápr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Én szoktam különböző zöldségféléket leturmixolva krémeket előállítani. Ebben lehet kreatívnak lenni, hogy nyersen vagy megpirítva, keverve vagy simán. A paradicsompürés babkrém, meg a kukoricás zöldborsókrém a kedvenceim, ilyesféle konzervek szinte mindenhol kaphatóak, és ha ebben a formában szerzed be, főzni-sütni se kell.
2018. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a különbözö krémeket már "felfedeztem", csak valami "szelet" kellene még hozzá. (Szójaféléket nem tudok enni, mert túlérzékeny vagyok rá)
2018. ápr. 27. 11:48
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Pl. tempurálhatsz zöldségeket, készíthetsz apró, lapos zöldségfasírtokat csicseriborsóliszttel... Sült, fűszeres (pl. rozmaringos) reszelt répa, paradicsomos sült vöröshagyma, ajvár, padlizsánkrém s amiket már előttem írtak, az első jól összeszedte, abból lehet válogatni :)
2018. ápr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi neked is.


De ezek, amiket írtál, azok meleg valamik, nem? Szendvicsbe meg hideg hozzávalókat szokás tenni?

Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de egyelöre még nem látom át a témát.

2018. ápr. 27. 15:32
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontozgatja le a válaszokat, de nagyon örülönék, ha nem tenné, lehetöleg ne itt élje ki magát. Nekem mindegyik válasz hasznos!
2018. ápr. 27. 15:34
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Megvárod, míg kihűl...
2018. ápr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%
Csalamádét például.
2018. ápr. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

magvajakat is lehet, házi nutella, olajban sült csicseriborsó, hummusz


hozzá kell szokni a dolgok otthoni előkészítéséhez

2018. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat.


9-es: "magvajakat is lehet, házi nutella, olajban sült csicseriborsó, hummusz


hozzá kell szokni a dolgok otthoni előkészítéséhez"


Írtam, hogy nem "kennivalók" érdekelnek, mert azok már vannak, hanem a "harapnovalók".

Emellett nekem nem kell hozzászokni a dolgok otthoni elkészíteséhez, mert világ életemben ezt csináltam, nem szoktam semmi félkész vagy kész terméket venni.

Nem az elkészítéssel van gond, hanem azzal, hogy mit tudok készíteni, ami megfelel az adott helyzetben.

2018. ápr. 28. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!