Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell beleszólnia a...

Miért kell beleszólnia a másik embernek abba, hogy ki hány kutyát tart, illetve mire van ideje és pénze?

Figyelt kérdés

Tegnap betértem egy élelmiszer boltba, ott beszélgetett két eladó arról, hogy az egyiknek hány kutyája van. Nem hallottam a számot, csak hogy a másik lekezelően - a saját kollégájával!!! - el kezd kiabálva vitázni, hogy minek neki ennyi kutya, és hogy ez beteges. Ahogy levettem, a hölgy nem vette magára, csak hümmögött.

Kérdezem én, milyen jogon szól bele bárki is, hogy kinek mennyi ideje van és mire fordítja azt? Ahogy elnéztem, a Hölgy egy idősebb, 50 körüli lehetett, akit pedig letámadott, egy fiatal, 18 éves lány. Itt nem is az a gond, hogy miket mondott meg mi a véleménye, hanem hogy ezt hangosan fejtette ki, egy elég telt hipermarketben.

Nekem is van 6 kutyám, sose gondoltam volna azt, hogy valaki egyszer nekem eshet azért, mert inkább velük foglalkozok 24 évesen, mintsem 3 gyerekkel már most.


2018. máj. 10. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Én elküldtem volna a jó anyjába.
2018. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
hát azért 6 kutya nem kevés, nekem csak 1 van de rá is sok idő megy, 2 már még több lenne, 6 kutyával el sem tudnám képzelni hogy tudnám megoldani pl a sétát úgy hogy ne menjen rá minimum 6 óra. És ez még csak a séta. Egyébként a gond nem a kutyák számával van és persze senkinek nincs beleszólása, de ennyi kutya hallatán elgondolkodik az ember hogy mégis mennyit foglalkozhat velük a gazdájuk és ez elég-e a kutyáknak?
2018. máj. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 4 kutyám van és mindig azzal jönnek,hogy milyen sok pénzbe kerülhetnek és,hogy miért nem inkább gyereket nevelek .Én leszarom az ilyen beszólásokat,sőt még direkt megmondom,hogy mennyibe kerülnek havonta .
2018. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%

Nekem a volt párom volt ilyen, csak ő azt akarta, hogy legyen kutyánk a kb. 2000 négyzetméteres kertemben, melyet én tettem rendbe, miután a saját pénzemen megvettem.

Ő egyre csak azt hajtogatta, hogy legyen kutya, míg végül szétváltunk, mert nem tudta elfogadni, hogy én nem akarok kutyát a kertembe.

Igen, sajnos az emberek szeretnek beleszólni a mások dolgába.

2018. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Az emberi természet már csak ilyen. Ha nem is mindenki, de a legtöbb ember úgy érzi,az ő hitvallása az igazi , minden más helytelen.Aztán vagy megmondja a tutit a másiknak négyszemközt, vagy nem érdekli a hallgatóság létszáma. Így van ez a gyereknevelésben, étkezésben, kutyatartásban, és úgy mindenben .


Azért gondolj bele,ha utcán, tömegközlekedésben simán órákat telefonálnak magán ügyeket úgy, hogy hallja mindenki, akkor egy szupermarket közönsége számít valamit?

2018. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
És mi van, ha szaporító, azért van annyi kutyája? Szembe jönne velem egy olyan, még pofon is vágnám.
2018. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem tűnt olyannak :) a nő ajánlgatta neki, hogy akkor inkább tenyésszen, legalább jön is vissza pénz, mire mondta a kolléga, hogy mind ivartalan, szóval lehetetlen volna.


Hogy sétálunk? Kint a réten 2 órákat, és el vannak engedve, mindenki behívható. Sportolni is lehet velük, nem nagy ördöngösség annak a 6 kutya, aki alázattal és tisztelettel gondol rájuk. Illetve jó a logisztikai képessége. :)

2018. máj. 10. 12:43
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

Ismerek én is sok kutyás embert, és nála egy egy kutya több törődést kap, mint néhány egyedül tartott. Idő és elhatározás kell hozzá, de olyan úgyse tartana 6 kutyát akinek csak púp a hátára. (Persze a szaporítókat leszámítva, de én most a normális, felelős gazdikra gondolok.)

Egy nagy mezei séta alkalmával egy falka kutya szerintem nagyon jól elvan, és akkor még nem volt szó az egyéni foglalkozásról, sportról.

Mi is imádunk a kutyámmal csapatban sétálni, ha találkozunk másokkal remekül eljátszanak, lefárasszák egymást.

Egy tenyésztő ismerősömnek 10 kutyája van. Ha van rájuk idő és pénz, akkor nincs akadálya, de tudni kell a határokat, hogy mennyit bír az ember. Engem amiatt is lenéznek a "nemkutyások", hogy mennyit költök rá havonta, pedig (szerintem) ez egyáltalán nem vészes összeg, és még így is van sok minden amit szeretnék, de jelenleg nem tudom megengedni magamnak, hogy megvegyem.

Az egyet nem értéssel nincs gond, de ez az "én jobban tudom, de egy hülye vagy" hozzáállás nagyon irritáló.

2018. máj. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!