Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül átlag egy...

Mennyibe kerül átlag egy hónapban egy kutya normális etetése?

Figyelt kérdés
Minap beszólt nekünk az egyik nagy boltban az eladó, hogy hova a bánatba viszünk ennyi húst mindig? Nem mintha bármi köze is lenne hozzá, de rávágtam, hogy a két kutyámnak. És akkor egy kisebb vita indult, hogy nagyon sokba lehet ez így egy hónapban, és hogy vannak olcsó tápok is. Ott eldurrant az agyam, és mondtam neki, hogy hosszú életű egészséges kutyákat szeretnék, és nem fogom az üzletben kapható 300 forintos konzervel etetni, amiben inkább moslék van, mint tápanyag. Marhára nem érdekel a véleménye, és semmi köze a pénzemhez. A kutyáim húst fognak enni, ha fejen áll is az eladó. Kíváncsiságból tettem fel a kérdést, hogy kb ki mennyit költ havonta az etetésre. Nem anyagiaskodni szeretnék.
2018. máj. 10. 12:16
1 2
 1/13 Nyammogi ***** válasza:
78%
Nekem egy nagytestű, menhelyről hozott rodéziai ridgebackem van. Ő kislány létére 50 kg. A száraz táp mellé, ami havi 15-17 ezer Forint (prémium), minden esetben van neki főzve hús (csirke comb, bontott mell, marha, máj (!), nyesedékek), illetve van egy alutasakos eledel (prémium, kevés nedvesség tartalommal), amit csak az íze miatt adok neki, mert imádja. Ezek mellé a házban elrejtett jutalom falatok, keresd, keresd játéknál, ha megmarad étel, amit ehet és nem hagymás (tokányok, lazacos ragu, grillezett húsok, stb.) akkor természetesen azt is megkapja.
2018. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Nyammogi ***** válasza:
100%
Az első voltam, ez még lemaradt! A húsra nagyjából havonta kb. maximum 10 ezer Forint mehet el, hetente 4-5 nap, két alkalommal kap (reggeli, vacsora).
2018. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
13000ft a tápja de van hogy után pótlást kell vennem amíg nem szállítják az új adagot. Húst is alkalmankémt, általába vadbelsőséget (van vadász a családba) szóval az ingyen van. Amúgy nagytestű kutyám van.
2018. máj. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 piriiiii ***** válasza:

Hát én most két táppal próbálkozom, a Joserával (balance), meg Happy Doggal (senior).

Mindkettő kb 700-1000 forint/kg.

Nagyon rossz esetben is 10.000 ft egy hónapban a kutya etetése (egy kutyáról van szó). Bár persze ezen felül csurran-cseppen neki ez-az, ilyen táplálék-kiegészítős falatkák, stb.

De egyébként nem értem, hogy józan ember hogy keveredhet vitába egy olyan emberrel, aki idegen és semmi közük nincsen egymáshoz...?

Beszólt? Hát én leszarnám és csak rámosolyognék szó nélkül, várva, hogy kiszolgáljon.

2018. máj. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a problémája az eladónak, inkább örüljön, hogy van vevő. Néha én is elgondolkodok, hogy vajon mit gondolnak az emberek, ha összeveszek egy csomó húst, hogy vajon mit fogok csinálni belőle.

Nyerses a kutyám, napi 850g kb a kajája. Még nem számoltam ki pontosan soha, hogy összesen mennyi, de olyan 12-15 ezer Ft. körül lehet az etetése havonta. Spórolós vagyok, de rá egyáltalán nem sajnálom, sőt még több mindent is megvennék neki (de annyi pénzem jelenleg nincs sajnos.)

A tenyésztőnél tápot evett, egy 14kg-os kiszerelést mi is vettünk az első időkre (Petvita). Nagyon jó táp, de enyhén szólva sem olcsó, és sajnos a hiperszuper cucc egy nagyobb kutyánál zsebbenyúlós dolog. Nem emiatt nyersezünk, de jelenleg olcsóbban jövök ki, mintha ezt a tápot enné.

2018. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sosem számoltam még ki.

AMikor fogy a kaja, akkor veszek neki.

Brit Premium tápot eszik, kilóra veszem, 650 Ft/Kg.

Szoktam magas hústartalmú konzervet venni, ez 6-800 Ft/db kb, meg a Britnek van kutyaszalámija, az 600 Ft / rúd.


De hogy havonta mennyi, azt nem tudom.

Ja, meg töpörtyűt is kap hidegebb időben, az 350 FT/ kg.

2018. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Még én sem számoltam, de a két kutyának (közepes) a havi adag táp kb. 7-8 ezer Ft, de hetente egy-egy alkalommal főzök is nekik, ez még talán 1-2 ezer Ft.

Úgy gondolom, hogy 10 ezer Ft alatt vagyunk. Prémium tápot kapnak és jó minőségű húst főzök nekik.

2018. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi barfozunk, a 2 kutya kb havi 30ezer ha a jutalomfalatokat nem számítjuk. De az egyik egy 36 kilós a másik pedig csak 6.
2018. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi barfozunk, 10 kg-os kutyával, havi 8000Ft.
2018. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

taste of the wild-et kapnak jelenleg, kb 10 ezerbe kerül egy hónapban a két kutya etetése(6 kg és 20 kg)


nem főzök, nem kapnak maradékot és a jutifalat is ez a táp.

2018. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!