Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit várhatok el ilyen helyzetb...

Mit várhatok el ilyen helyzetben a kutyámtól? Mit tehetek, hogy elérjem?

Figyelt kérdés

Ma történt velünk egy eset, ami kicsit elgondolkodtatott. Adott a kutyám, egy 1 éves, jól szocializált, kutyasuliba járó, kölyökkorától kutyákhoz szoktatott ivartalan kan. Rengeteget sétálunk, próbálom a közömbösítést nagyon gyakorolni, de egy mindenre kíváncsi kutyával ez nehéz. Járunk kutyasuliba vele, szépen teljesít, nem mutat agresszíót kutya felé. Ma történt, hogy én és egy barátnőm ültünk egy padon, kutya lábamnál fekszik. Jön egy másik kutya a gazdájával, szocializálatlan, kutyákkal agresszív kan.

Az én kutyám utálja, de szó szerint. Egy kutyára sem ugat az enyém, max vakkant, hogy játszana, de ennek folyton mondja a magáét. Ennek lehet oka, hogy mikor az én kutyám kölyök volt, többször is rá akart támadni ez a kutya, csak a gazdái megfogták. Szerintem rájött, hogy ez bizony neü barát. Na ma is ülünk, jön ez a kutya. Család leggyengébb láncszeme sétáltatja, mert miért ne (amúgy egy jó erős kutyáról van szó, nagytestű) . Az én kutyám az elején csak jelzett, hogy közelednek. Megpróbáltam elterelni a figyelmét jutalomfalattal, visszafektettem. Másik kutya észreveszi, elkezd acsarkodni, gazdáját odahúzza (szerencsére mi egy kerítéssel elkerített részen ültünk, de közel a kerítéshez) . Na akkor már az én kutyám sem hagyta magát, utálja ha fenyegetik, meg is értem. Ő is elkezdett ugatni, morogni. Természetesen szerencsétlen gazdája nem tudta elvinni, annak is szemtanúja lehettem, ahogy megrugdossa a kutyát és ordibál, hogy kussolj már (tök jó nevelés, nem?) . Nagy nehezen sikerült elvonszolniuk a kutyájukat.


Na most mondom, hogy nem a másik kutya és gazdája lejáratása volt a célom, nem is az őket gyalázó válaszokra vagyok kíváncsi, mert az én kutyám sem tökéletes, csöndben is megvárhatta volna míg elhaladnak, de rajta vagyunk az ügyön, gyakoroljuk a fegyelmezett viselkedést, de még fiatal.


A kérdésem pedig:

Szerintetek, ha egy pórázon lévő kutya rá akar támadni az én pórázon lévő kutyámra, de nyilván nem érik el egymást, mit reális elvárnom a kutyámtól? Csöndben ülje végig amíg 10 percig előtte acsarkodik egy kutya?

Vagy valamilyen szinten egy jól nevelt kutyánál is normális, ha visszamorog/ugat?

Mi a véleményetek az esetről? Hasonlók?

Mit kellett volna tennem? Kizökkenteni? Ha igen, hogyan?


Lehet kicsit zavaros a sztorim, bocsánat érte, de még én is kicsit zavaros vagyok :D


2018. máj. 10. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Két ivaros kanom van, mindkettő hajlamos a rájuk örjöngő kutyákra visszaőrjöngeni. Ezzel nincs is semmi baj, teljesen normális is, csinálják. De amikor rájuk szólok, hogy hagyják abba, akkor azonnal le kell állniuk. Ha azt mondom, hogy feküdjenek le, akkor azonnal le kell feküdniük és maradniuk kell. Ha azt mondom, hogy figyeljenek rám és maradjanak nyugton vagy jöjjenek laza pórázon, nincs kitérő. Számomra itt kezdődik a kívánt viselkedés és az én kutyáim esetében a megfelelő neveltség.


Viszont az messze távol áll a jó neveléstől és a jó gazdától, mikor szólnak a kutyának, próbálkoznak, erőlködnek, de eredmény nélkül. A kutya figyelmen kívül hagyja a gazdát és kiesik a kontroll alól.

2018. máj. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 wcpumpa01 válasza:
0%
vegyél Kaukázusi juhász kutyát arra nem fognak acsarkodni hanem kilométerekröl kikerülik, még az emberek is
2018. máj. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.-nek:

Köszönöm, én is így látom, ez is a célunk, hogy egy szavamra elhallgasson, lenyugodjon. Ezért is járunk kutyasuliba :) .


2.-nak: Kösze, de egyelőre elég ez az egy is, kemény dió az biztos :D .

2018. máj. 10. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem vagy úgy érezte hogy rád is fenyegetést jelent a kutya és ha a gazda veszélybe van a legnyugisabb kutya is odateszi magát, vagy a kölyökkorában ért fenyegetés mélyebb nyomot hagyott mint gondoltad. Az én kutyám ivaros kan, nagy testű, suliba nincs lehetőségem vinni de szocializált (nem agresszív, kitörő örömmel fogad minden kutyát, egy nagyobn falu tömegéhez szokott kutya). Én nem engedem hogy tomboljon a kerítésen keresztül ugató kutyákra vagy az utcán gazdival lévő neveletlen kutyákkal szemben. Viszont volt már rá párszor példa hogy kutyatámadás áldozatai lettünk ahol az én kenyére kenhető kutyám mint valami haeci eb torkánál fogva huzkodta meg a másik kutyát miután az nekem ugrot. Attól függ mit vársz el tőle. Én ugy vagyok vele hogy max moroghat de akkor is kizökentem az olyan esetbe mint a tiéd, ha viszont támad a kutya és meleg a helyzet engedem hogy védjen.
2018. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 komis1 ***** válasza:
A kutyád normálisan viselkedett. Nem kell ezeket a "közömbösítő" dolgokat túlzásba vinni. Nem robotokat nevelünk, hanem kutyákat. Gondold el, mi lenne, ha a támadó kutya póráza elszakadna, a te kutyád meg - a tanításod szerint - csendben, békésen feküdne, kiszolgáltatottan a támadónak. A te kutyád használja a józan eszét, készenlétbe helyezi magát.
2018. máj. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És mi van, ha a kérdező póráza szakad el? Mehet neki a másik kutyának, csak mert az pórázon őrjöng? Persze, teljesen felesleges a kontroll és a nevelés. Hagyjunk csak minden kutyát szabadon őrjöngeni a többi állatra...
2018. máj. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!