Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet tenyésztőtől...

Hogyan lehet tenyésztőtől meglepetés kutyát venni?

Figyelt kérdés
A párom szeretne egy adott fajtát, én pedig valamikor a jövőben meglepném egyel, persze tenyésztőtől. Ezt azért is szeretném így mivel a párom nem igazán ért a kutya vásárláshoz, kutyás tapasztalata viszont van. Természetesen nem úgy képzeltem el hogy dobozban nyújtom át karácsonyra vagy ilyesmi, szerintem nem is szeretném ünnephez kötni, max ha a már elvihető kölykök egy ünnep előtt elvihetőek. Arra gondoltam hogy beszélnék egy tenyésztővel, elmondanám hogy hogy tartanánk, milyen a párom, meg stb ahogy ezt szokás, és a meglepi az lenne hogy kiválaszthat egy kölyköt a tenyésztő segítségével (úgy azért a tenyésztő is látná milyen ember, bár kellemetlen lenne ha mégsem adna kutyát). Megoldható lenne ez így, tudom hogy a tenyésztő szeretné tudni milyen embernek is lesz a kutya viszont szeretném hogy maradjon benne egy kis meglepetés. Lenne tenyésztő szerintetek akivel ezt meg lehet így beszélni? Vagy az ötlet hallatán elküldenének a fenébe?

2018. máj. 12. 15:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
13%
A szeretnék nem azt jelenti, hogy ebben a pillanatban kell is neki. Elég gáz lenne, ha megveszed neki a háta mögött, aztán kiderülne, hogy csak jövőre akart kutyát venni vagy hasonló. Rendes tenyésztő nem is hiszem odaadja neked úgy, hogy ajándékba szánod.
2018. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#10 es is egy jó ötlet, mindenképp úgy szeretném hogy semmi ne süljön el balul.


#11 te meg kezeltesd a rosszindulatod...

2018. máj. 12. 18:38
 13/17 anonim ***** válasza:
81%

Azt,hogy szeretne nem jelenti azt,hogy most is orulne neki. En is szeretnek egy fajtat evek ota,mindenkinek hangoztatom. Meg sem orulnek ha ma holnap vagy a jovoheten meglepnenek a fajtaval.

Egy, nekem fontos lenne kivalasztanom az altalam jonak velt tenyesztot majd megnezni milyen tipusu kutyai vannak. Esetleges felmenoket.

Aztan magat a kiskutyat is en szeretnem kivalasztani.


Max amit irtak,hogy ha talalsz tenyesztot menjetek el megnezni a kiskutyat,valassza ki o melyik tetszik neki. Aztan pedig mehbeszelitek a tenyesztovel hogy pl augusztus 25.en mentek a kutyusert. Te meg 24.en elmesz erte. Ez meg egy jobb opcio. Ebben van meglepetes,de megsem eri varatlanul teljesen.

2018. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
már fent írtam hogy nem szeretném hogy teljes meglepetés legyen, tudom hogy felelőtlenség lenne, bár neki konkrét célja nem lenne a kutyával, én meg igyekeznék a legjobbat kiválasztani. köszi a válaszokat :)
2018. máj. 12. 18:56
 15/17 anonim ***** válasza:
6-os és 13-as válaszolóval teljesen egyetértek.
2018. máj. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem rosszindulat, csak elég sok kutya végzi emiatt azon a bizonyos telepen. Megveszik ajándékba, kiderül, hogy mégsem kell neki vagy nem tetszik neki és leadja. De mint mondtam tenyésztő nem fog ajándékba kutyát adni, nagyon meglepődnék ha mégis.
2018. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó, azért itt nem lenne teljesen lutri. Plusz a tk-s kutyát 99%ban szerződés köti, hogy a tenyésztőnek kell visszaadni ha gond van.
2018. máj. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!