Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy olyan kutya aki bénulásból...

Egy olyan kutya aki bénulásból eredően nem tudja tartani a székletét és vizeletét, élhet teljes életet?

Figyelt kérdés
Általában kint van az udvaron, akkor nem okoz gondot. Ha beengedem akkor pelenka. Ő észre sem veszi, hogy mi a helyzet, nem érzi csak kijön belőle minden. Viszont mostanában elgondolkodtam azon, hogy ez a kesobbiekben okozhat-e egeszsegügyi gondokat?! Már egy éve így van a kutyus és akkor a doki azt mondta, hogy ez maximum kellemetlen lehet, így nem is törődtem vele. Megtanultuk kezelni. Viszont mostanában elgondlkodtam, hogy ez az egeszsegenek milyen? Minden nap normális mennyisegu/állagú a széklete. Egyébként egy eletvidám, boldog kutyus.
2018. máj. 13. 22:06
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem hallgass a dokira, azt mondta, hogy rendben lesz.
2018. máj. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtanultad kezelni a helyzetet - tehát nincs pisiben, székletben a kutya órákig, napokig - és életvidám, ezen felül egészséges, akkor nem tudom miért kérdés. A kutyának semmi hátránya nincs ebből, persze a gazdának ez egy kihívás, és plusz feladat a gondozása. Amúgy háromlábú, sőt kétlábú kutyák is élnek teljes életet, sőt vakok, süketek is. Ha a gazdi alkalmazkodik, törődik velük, ők nem éreznek a testi hibáik miatt semmi hátrányt.
2018. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy esetleg a belrendszernek rosszat tehet ez az állapot.
2018. máj. 13. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért tenne rosszat? A bélrendszer akkor is működik, ha az ember vagy állat estlegesen mozgásképtelen. Mint látod van széklete a kutyádnak, tehát semmi baj a bélműködésével szerencsére.
2018. máj. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, mert nem akkor kakil amikor "kell" neki, hanem akkor amikor kijön, de mivel tényleg minden nap kakil eleget így valóban tisztul folyamatosan a belrendszere, legalábbis remélem. Azért majd megkerdezem a dokit, de én is csak a hétvégén kezdtem el ezen gondolkodni, mert épp az egyik szomszéd szörnyülködött, hogy szegény kutya, állatkínzó vagyok és úgysem élhet így sokáig...

A kaki általában mozgás/ugtás közben potyog ki belőle, kakis nem is szokott lenni, pisis picit szokott lenni a bundája, de gyakran furdetem. A kutyusom tényleg jókedvű, Boldog, hatalmas étvágya van, szaladgal, sokat játszunk, setalunk, kirándulunk, bandazunk. Mi már ehhez hozzaszoktunk és különös nehezsegeket nem okoz csak nem szeretném ha emiatt rövidebb életet élne vagy ilyesmi.

2018. máj. 14. 02:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!