Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lenne aktuális még egy...

Mikor lenne aktuális még egy kutya? És jó ötlet? Még csak terv.

Figyelt kérdés

Van kettő kistestűm. Imádom őket, kb ők a mindeneim. Két hét múlva költözünk egy nagy családi házba, ahol ugyanúgy benti kutyák lennének, mint most, csak lenne sok szaladgáló, gyakorló terük is kint a kertbe. (Panelból megyünk). Mind a kettő kutyám most is többet sétál, mint a 3 séta. Sokat van velük foglalkozva, jól neveltek. Imádják az idegen kutyákat is. Sokat bandáznak. A kertesben is napi 1x vacsora előtt elvisszük majd őket sétálni kerten kívül, hogy új szagok élmények ugyanúgy érjék. Azt a sétát kb 1-másfél órára tervezzük majd.

1 fiú, és 1 lány van most. Ők is mentett kutyák, és nem idősek. 3 a lány, a fiú most töltötte a 6ot. Szeretnénk majd mégegy kislányt oda a kertbe, persze időt hagyva a kutyáimnak, hogy megszokják, hogy már ott lakunk. Vele ugyanúgy lenne foglalkozva, tanítva lenne, és vinnénk mindenhova őt is, ahova csak lehet. De ez a kutyus még csak terv. Szerintetek legyen egy harmadik kutya is? Menhelyen van jártasságom voltam önkéntes, naponta sétáltattam a kutyákat ott. Szóval ismernek a Rexnél. Egyik ismerősömnek én intéztem kutyát, és nagyon jó sorsa lett, azóta is hálás, hogy ajánlottam őt. Visszatérve: mennyi idő múlva jöhetne új kutyus? Nem lesznek féltékenyek a mostani kutyáim?


2018. máj. 13. 09:00
 1/5 A kérdező kommentje:

Ami kimaradt: párom nagytestűt szeretne, én kistestűt, hogy tutira jól kijöjjenek.

+ a két kutyám volt már az új házban, és kertben, nem lesz nekik idegen. Kész van már csak 1-2 apróság hiányzik, és költözünk át.

2018. máj. 13. 09:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha van pénzed rendesen etetni meg orvoshoz vinni 3 kutyát akkor jöhet a 3. Azt csak te tudod van-e rá idő és pénz.
2018. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2 kistestu melle nem szereznek sose nagytestut, kiveve, ha kolyokkent veszem meg. Ha az is fogadott kutya lenne, akkor lutri. Van fogadott nagytestum, utalja a tobbi kutyat még az utcan is.

A helyedben varnek legalabb egy evet, hohy a ket kistestumet vajon ugyanugy gondozom-e mint elotte. Nem tudom miylen es mekkora akert es terveztetek oda novenyt vagy csak fu lesz. Mert ha igazi kert, azt a kutyak igy is ugy is tonkreteszik, azaz vagy kutyad van az udvaron vagy kerted van, de akkor a kutyakat ugyanugy illene napi 3 szor setaltatnod.

Masik a kert nem helyettesit egy setat, ha tobb hektaros a kertetek, akkor esetleg, de a legtobb gazdi itt szokta elrontani, hogy azt hiszi a kutyanak elegendo a kert es neha seta es csodalkoznak, hogy a kutyak idovel idegbetegek lesznek.

A masik mivel paelban laktatok, most majd megtapasztalod, milyen a kertbol bevitt rengeteg kosz a lakasban es a seta helyett takaritassal toltheted az idodet.

En e ez sajat velemeny, 3. kutyat csak akkor vallalnek, ha az elozo kettombol az egyik mar nagyon idos es akkor is kolykot szereznek mellejuk.

2018. máj. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első: pénzem van a helyes etetésre + ugyanúgy kezelném a másik kutyát is, mint akik most vannak.


Második: köszönöm szépen a hosszú kifejtést, és véleményt. Időt mindenképp hagyok, és kialakul, hogy lesz. A kert nagyon nagy, és kifejezetten a kutyáknak van kialakítva egy olyan rész, ahol megismerkedhetnek a medencével, ami csak az övék. Van egy kisebb akadálypálya is a fák alatt árnyékos helyen, de ezt még bővíteni fogjuk most nyáron. Kutyabaráttá alakítottuk. Egy kis rész van elkerítve, ahol virágok vannak, de ott kiskapu ajtó van, ahova nem tudnak bemenni. Mivel törzsgyökeres panelos vagyok (sajnos), így nagyon sok dolgot ki kell tapasztalnom, ahogy mondtad. Párom 5 éve lakik panelban velem, ő előtte kertesbe lakott szüleivel, szóval segítségem lesz a betanulásban :)

És a voksom még mindig kistestű mellett szól, de majd ő is belátja, hogy kettő pici kutya mellé maximum mégegy kistestű jöhetne. Mivel terv, és nema eldöntött tény, így még biztosan várunk egy jó darabig a helyes döntéssel. Köszönöm a válaszodat! Ja igen még annyit, hogy a séta sosem lesz elhanyagolható tényező napi szinten :)

2018. máj. 13. 10:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 mentett nagy testűm van és imádják a piciket. Olyan óvatosan játszanak velük mintha porcelánból lennének. Szóval egyáltalán nem kizáró ok a méret.

Mi lenne ha vinnéd a kutyusokat is és kiválasztanák ki tetszik nekik? A barátnőm így hozott a whippetje mellé egy cane corso mixet, nagy a méretkülönbség ott is de imádják egymást.

2018. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!