Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen ételeket nem adhatok a...

Milyen ételeket nem adhatok a kutyámnak? Mi számukra a méreg?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy kutyust. Előtte sosem volt, és gyorsan jött. Van olyan ismerősöm is aki limonádét is ad a kutyájának, van aki csokis nyalókát meg satöbbit is ad neki. Mit nem szabad neki valójában adni?

2018. máj. 15. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Csak egy része van a cikkben, javaslom, kutakodj a neten, és olvass minél több ilyen összefoglalót.


[link]

2018. máj. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Krumplit, káposztát, karalábét, csokit nem szabad nekik adni semmikeppen. Nekem mikor kutyam lett ezek voltak a tabuk. Idővel pedig úgy is látni fogod, hogy esetleg mikre erzekeny a kutyus. Az enyém pl nem kaphat csirkét mert allergiás a benne levő fehérjére.
2018. máj. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én valahol azt olvastam, hogy a szőlő méreg számukra, de láttam már olyat, hogy a kutyus jóízűen ette, úgyhogy fogalmam sincs.

Nemcsak összetevő alapján kell válogatni.. Pl a dió is veszélyes a héja miatt (ha esetleg az udvaron megtalálja a kutya). Vagy a csirkecsont (kisebb testű kutyáknál). Meg persze az alapvetőek csoki, cukor, tartósítószeres sz*rok kizárva. :)

2018. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Súlyos méreg a xilit, és minden olyan étel, amit ezzel édesítenek.

Nagyobb mennyiségben méreg a kakaó (csoki is), mazsola, szőlő.

Nem tesznek jót, de nem mérgezőek a puffasztó hatású zöldségfélék, mint pl. káposzta, karfiol, bab stb.

Veszélyes bármilyen főtt vagy sült csont, különösen a csöves csontok (mint a csirkecomb csontja).

2018. máj. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csoki, cukor, szárnyasok csontjai, halszálkák, só, bors, egyéb fűszerek, hagymák, paradicsom, paprika, nyers tojás.
2018. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!