Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ilyen...

Amelyanna kérdése:

Mit lehet tenni az ilyen kutyával?

Figyelt kérdés

Ismertető: Már vagy 3 éve van egy ivartalanított kan mudi keverék egy kennelből és kb 1 éve egy szuka keeshond egy másikból. Úgy 10 hónapja vannak együtt.

Próbléma1: A szuka nem hajlandó semmilyen kant magára engedni. Nekünk azt mondták, hogy, ha lesznek kölykei min 1szer akkor lenyugszik, de így nem hisszük hogy ez meg fog történni.

Gondolkoztam az erőszakos megtermékenyítésen is, de az olyan hamar ment, mint jött. Remélem van más megoldás.

Probléma2: A szuka letámadta a kant. Szegény kutyának fály a válla, biceg. Annyira meg van rémülve a szukától, hogy nem akar a közelébe menni. A szuka meg folyamatosan menne a kanhoz. Jelenleg a szuka az be van zárva a nekik elkerített részre, a kan meg kint lófrál a kertben.

Ez így nem maradhat.

Azt gondoltuk, hogy esetleg egy száj"kosarat" venni neki és úgy összeengedni miután a kan válla rendbe jött, de ha azután is baj lesz akkor elgondolkodom, hogy egy másik kutya kerül a szuka helyére.(igaz, hogy keeshondot már évek óta akartam)


Esetleg valami alternatív megoldás bármelyikre, vagy valami magyarázat, hogy mi miért van?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. máj. 17. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szukát is ivartalanítani kéne.
2018. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás mihamarabb...
2018. máj. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nekünk azt mondták, hogy, ha lesznek kölykei min 1szer akkor lenyugszik" - ez nem igaz.

Minél hamarabb ivartalanítsd és neveld a szukát is, mert a rossz szokások beidegződnek, és akkor már az ivartalanítás sem segít majd!

2018. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Ezt a "fály" szót fáj olvasni...

De felháborító ez az egész sztori, már ott fennakadtam hogy "mudi keverék egy kennelből" kennelek nem adnak keverékeket. A másik hülyeség, hogy mi ez hogy ha lesznek kölykei lenyugszik? Ez a legmaradibb ostobaság. De ami kiverte a biztosítékot hogy erőszakosan megtermékenyíteni, hát akinek ilyen kipattan az agyából annak minimum ezt a gondolatot kívánom hogy megtörténjen vele...


Ivartalanítsd mindkettőt, az majd megnyugszik, és kezd el tiltani neki az erőszakos dominálást. Nem bunkóságból, de baromira nem értesz a kutyákhoz és sok mindent kéne tanulni és változtatni hogy normális nevelésbe részesüljenek.

2018. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Gratulálok, beszereztél egy kutyát azért mert szép, a fajta szükségleteinek minimális ismerete nélkül.


Mond az neked valamit, hogy társasági kutya? A wolfspitz, vagy keeshound egy társasági kutyának kitenyésztett, nagy foglalkozásigényű, mellesleg akaratos és domináns fajta. Azaz a egésznap a gazdi mellett szeret lenni, nagyon sokat kell vele foglalkozni. Azaz nem egy kertbe a neki elkerített helyre való kutya, hanem a gazdi seggében van egésznap tipús. Namost ezt az amúgy dominanciája hajlamos fajtát beraktam egy mudi mellé... és nem érted mi baj. Van napi kb. 4-5 órád a két kutyára?

2018. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%

Az én kijárós keeshondomnak nincsenek viselkedésproblémái. Mondjuk, vele foglalkoztunk, ivartalaníttattuk, szeretjük, neveljük, és nem mondunk olyan fszságokat, hogy 'kennelből van'. Pedig kan- volt. Kipróbálhatod te is nyugodtan.

A többihez pedig szándékosan inkább nem is szólok hozzá, mert arról, hogy te hogy nevelsz és tartasz kutyát, elég negatív véleménnyel vagyok.

2018. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Most mi van? Amúgy nekem is fájt olvasni! Szóval van egy ivartalanított kanod meg egy szukád, és a szukát az ivartalanítottal akarod pároztatni? Mi van???
2018. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Azt a részét én sem értettem a kérdésnek. Ha nem kamu, akkor lehet, hogy csak egy elírás vagy nem tudom...
2018. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Oke. Nemi informacio aki ugy erezte keves volt.

Nem a kannal akarom paroztatni. Nem is volt oda leirva.

Az elirasok meg annak koszonhetoek hogy ki voltam kelve magambol. Elnezest kerek.

Es koszonom annak az 'Uriembernek' aki azt kivanta hogy eroszakoljanak meg. Kedves volt. Nem azert irtam azt oda mert azt akartam, de nem megyek bele hogy a gondolataim lancsorozata hogy vitt el addig az otletig. De amint feljebb is emlitettem nem kivantam azt a kutyamnak.

Es ki mondta hogy kinezet miatt szereztem a szukat? Azert szereztem mert tarsas es egy jo jelzokutya. Nemertem hogy a kinezet hogy jott ide.

Es igen. Van napi annyi idom arra hogy kint uljek a kutyaval es simogassam meg dedelgessem. Es napi szinten treningezve vannak.

Csak ennyi. Es koszonom azoknak akik tenyleges valaszt is adtak.

2018. máj. 18. 07:03
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Ivartalanitas v ajandekozd el mindkettot,jobb lesz nekik...
2018. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!