Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ilyen...

Amelyanna kérdése:

Mit lehet tenni az ilyen kutyával?

Figyelt kérdés

Ismertető: Már vagy 3 éve van egy ivartalanított kan mudi keverék egy kennelből és kb 1 éve egy szuka keeshond egy másikból. Úgy 10 hónapja vannak együtt.

Próbléma1: A szuka nem hajlandó semmilyen kant magára engedni. Nekünk azt mondták, hogy, ha lesznek kölykei min 1szer akkor lenyugszik, de így nem hisszük hogy ez meg fog történni.

Gondolkoztam az erőszakos megtermékenyítésen is, de az olyan hamar ment, mint jött. Remélem van más megoldás.

Probléma2: A szuka letámadta a kant. Szegény kutyának fály a válla, biceg. Annyira meg van rémülve a szukától, hogy nem akar a közelébe menni. A szuka meg folyamatosan menne a kanhoz. Jelenleg a szuka az be van zárva a nekik elkerített részre, a kan meg kint lófrál a kertben.

Ez így nem maradhat.

Azt gondoltuk, hogy esetleg egy száj"kosarat" venni neki és úgy összeengedni miután a kan válla rendbe jött, de ha azután is baj lesz akkor elgondolkodom, hogy egy másik kutya kerül a szuka helyére.(igaz, hogy keeshondot már évek óta akartam)


Esetleg valami alternatív megoldás bármelyikre, vagy valami magyarázat, hogy mi miért van?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. máj. 17. 18:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
80%
"Már vagy 3 éve van egy ivartalanított kan mudi keverék egy kennelből".Elnézést, hogy fennakadok ezen, de ezt mégis hogy kell elképzelni? Mégis melyik kennel árul keverék kutyát? Mindettől függetlenül ivartalanítsd a szukát is, azt az IQ gyök-kettes analfabétát, aki pedig az ellést javasolta problémamegoldásnak, messziről kerüld el, bár szemlátomást éppen annyi esze van mint neked, a kutyákhoz is pont annyira ért, nem csodálom, hogy jól kijössz vele. Mikor vezetik már be végre, hogy jogosítványhoz/alkalmasságihoz kötik a kutyatartást? Épp itt volna az ideje.
2018. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Mint ahogy már előbb említettem nem voltam értelmes elmeállapotban. Én csak a tényeket vázoltam és tényleg nem kennel hanem menhely. Elnézést, az én hibám volt, hogy nem figyeltem oda.

És megint csak értelmetlen vagyok abban, hogy rendes választ eddig csak pár embertől kaptam a többi meg vagy az értelmemet, vagy a kutyatartáshoz való hozzá nem értésemet fejezte ki. Nekik is köszönöm, hogy ezt tudatomra adták, DE nem az volt a kérdés, hogy "Mi a véleményetek rólam?"

Ez volt az első eset ami történt és nem értem, hogy egy félrelépés miatt vagyok képtelennek nyilvánított kutyatartásra.

Elismerem nálunk volt a hiba (és ezt valahogy egyik kutyatartási képességeimet megkérdőjelező sem hozta a figyelmemre)

egyszerre adtunk a 2 kutyának enni és ezzel a dominancia után folytatott törekvést fokoztuk. Amit tenni fogunk:

A kannak előbb fogjuk az ételt odaadni míg a szuka később kapja.

Eddig is köszönöm a válaszokat és azoknak is akik képtelenek voltak arra, hogy további információt kérjenek tőlem mielőtt eldöntötték, hogy mire vagyok képes és mire nem.

2018. máj. 18. 15:05
 13/13 anonim ***** válasza:

Tehat akkor az a gond, hogy nem jon ki a ket kutya egymassal.

Masik kerdes, hogy akartok-e almot? Ha nem, akkor ne paroztasd, mert az tenyleg hulyeseg, hogy 1 alom utan fog lenyugodni. Ha a lenyugvas a cel, akkor mindenkepp ivartalanitas.

A ket kutya osszeszoktatasara pedig: fokozatossag.

Amit irtal, hogy elobb a kan kap, utana a szuka egy okos dolog, viszont akkor semmit sem er, hogyha nem egy helyen adod nekik az etelt, ahol a szuka szepen vegignezi, amig a kan eszik. Az a lenyeg, hogy mikozben a masik kutya eszik, kozben a szukat megado allapotba kell hoznod. Pl lefekteted az oldalara. Ez egyfajta manipulacio a kutyak vilagaban. Egy masik manipulacio, hogy ha legkozelebb osszeengeded oket, a szuka hatsojat odatartsd a kannak, hogy az megszagolhassa. Ez is a megadas jele naluk. Tovabba en vinnem Oket egyutt setalni is, ahol szinten a szukaval a kant koveto poziciot vetetnem fel. Ha pedig elkezdene harcolni ledominalnam. Csunyan hangzik, de ez meg az ivartalanitas tudna ezen a probleman segiteni.

Eleve gondolj bele, hogy az alom mit tudna a dominans szukad viselkedesen valtoztatni? Eleve miert dominans egy szuka? Ha ezt vegigzongorazod fejben, hogy itt szerepet jatszanak a hormonoki is, szerintem hamar rajossz, hogy 1 alom nem fog segiteni. :)

Remelem tudtam segiteni

2018. máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!