Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Bodri névről?

Mit gondoltok a Bodri névről?

Figyelt kérdés
2018. máj. 22. 21:57
 1/6 szántóvető ***** válasza:
100%
hát olyan.. Bodris.cicának jól áll szerintem.
2018. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pulinak, komondornak, vagy valami hasonló kutyának tudom elképzelni, de túl tömegnév. Dunát lehetne rekeszteni a Bodrikkal.
2018. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Régi, magyar, falusi, terelő kutyáknak szoktam ilyen meg ehhez hasonló nevet adni.

A nagyapám kis falujában volt vagy 6 Bodri. Keverékek voltak.

2018. máj. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Igazából már annyira nem tömegnév mint 10-15-20 évvel ezelőtt, de főleg falun még mindig sok Bodri van. Alapvetően nem hangzik rosszul, szerintem egészen jó kimondani, de kreativitástalan. Ha az utcán meghallanám hogy Bodrinak szólítanak egy kutyát, valószínűleg azt gondolnám, hogy a gazdi vagy ennnyire lusta volt keresgélni és a kutyához passzoló neveken gondolkozni, vagy a nagyapja nevezte el helyette. Ez persze nem azt jelenti hogy gáznak tartom, csak ez ugrik be a névről.
2018. máj. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Nekem tetszik,és egyáltalán nem tömegnév,legalábbis itt Budapesten nem az.
2018. máj. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
Legalább olyan jó, mint a Buksi, vagy a Morzsa, tetszik. Már egyáltalán nem tömegnév. Kedves jóbarátom kuvaszát Tiszának hívják, a pulija meg Bogrács, Boginak becézik. Teljesen odavagyok értük, meg a neveikért is.
2018. máj. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!