Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyám megérte hogy kaphatok...

Anyám megérte hogy kaphatok egy kutyát ha elköltöztünk már elköltöztünk és most anya közölte hogy ő nem akar még egy kutyát. Mit csináljak? Van már egy kutyánk, de ő a családomé, mindennél jobban szeretem de nem ugyanaz mintha a sajátom lenne.

Figyelt kérdés
Egy éve halt meg a kutyám úgyhogy tudom hogy nem ugyanaz, eddig én nem Szerettem volna másik kutyát. Pedig apám akart volna venni de én nem akartam Most már viszont apámhoz nem vihetem. És mielőtt írnátok hogy foglalkozzak inkább a meglévővel most Fejeztük be a kutya sulit, foglalkozom vele és fogok is.

#kutya #állat #háziállat telefon
2018. máj. 27. 03:28
 1/9 A kérdező kommentje:
A barátaim azt mondják hogy vegyek egy kutyát és állítsak haza vele mert akkor anyám nem fogja elküldeni. Amiben igazuk van mert meg tarthatnám de ezt nem akarom megcsinálni anyámmal. Az egy dolog hogy 17 évesn szoktam dolgozni büfében, de én nem tudnám egyelőre eltartani, Ezért szeretném ha bele egyeznek mert nem bírnám egyedül eltartani.
2018. máj. 27. 03:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha megigerte akkor nem szep solog Tole, hogy most pedig nem akar. Ulj le Vele! Lehet, hogy azert nem szeretne meg egyet, mert anyagilag megterhelo lenne szamara. Ezt pedig ha mar lassan felnott leszel meg kell ertened, sajnalom. :/
2018. máj. 27. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hála Istennek nincsen anyagi problémánk. Csak egyszerűen nem szeretne még egy kutyát. És próbáltam leülni vele beszélni többször is, még apám is. Ha szóba került egyből elkezd veszekedni hogy megmondta hogy nem akar még egy kutyát.
2018. máj. 27. 05:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar kutyát nem tudsz mit tenni hiszen ő tartaná el a kutyát, gyakorlatilag az övé lenne és ha nem akar akkor nem lesz. Majd ha elköltözöl lesz házad,munkád,pénzed veszel egy saját kutyát. Addig meg foglalkozz a meglévővel.
2018. máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
ezt sosem értettem, hogy családon belül mi az, hogy enyém, tied övé. ( kiv. munkakutyások) miért nem tudsz foglalkozni azzal az egyszem kutyával? valaki már foglalkozik vele a családból, és nem akarsz bezavarni?
2018. máj. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
Én a helyedbe megmondanám neki, hogy csalódtam benne, hátha észbe kap, mivel ha egyszer megígérte, akkor mi az, hogy mégse akar. Ha anyagi gondotok nincsenek és úgyis Te foglalkoznál vele, akkor mi az akadály? Akkor ne ígérte volna meg. Hidd el, én is így jártam. Anyám megígérte, hogy nyáron elköltözünk és lehet egy kutyám. Költözés előtt egy hónappal találtam egy 5 hetes kidobott kiskutyát, két hét után elajándékozta. Miután elköltöztünk felhoztam a témát, de mindig volt kifogása. Elegem lett, 16 évesen otthagytam a sulit, elmentem dolgozni gyárba, ahol 3 műszakozok és egy nagyon jó barátomnál kaptam szállást. Amint 18 lettem felvehettem azt a pénzt, amit a nagyszüleim hagytak rám(nem kis pénz, Ők nekünk a tesómmal a legjobbat akarták) és elköltöztem egy kis lakásba, ahol lett saját kutyám. Közben folytattam a tanulást levelezős tanfolyamokon, előbb egy érettségi meg három szakmát is letettem. Igen, bevallom, nem volt egyszerű, de győzött az igazság .. Szó szerint .. Nem voltak anyámék igazságosak. Aztán azóta sem kerestek egyszer sem. Én néha felhívtam őket eleinte, de mindig utálattal beszéltek velem. Akkor mondom jól van maradjatok meg magatoknak.
2018. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Családban nincs enyémkutya, meg családékutya.

17 évesen, úgy látszik, még az alsótagozatos szinten tartasz agyban.

Ha szerinted nincsenek anyagi gondjaitok, attól még eleve ellég komoly anyagi kiadással jár plusz kutyát tartani.Tanuld a kutyázást a mostanival, és amikor a saját lábadra állsz, vagy éppen elköltözik a jelenlegi kutya az örök vadászmezőkre, akkor választasz magadnak kutyát.

2018. máj. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Mégis miért ne lehetne egy családban is saját kutyája valakinek?

Nálunk is ugyanez a helyzet. Van egy saját kutyám, akivel játszhatnak a többiek is, néha eljönnek velünk sétálni, segítenek kiállításokon önszántukból, de ennyi. 18 éves vagyok, a hosszú évekig gyűjtögetett zsebpénzemből, és a diákmunkával keresett pénzből fedezem az etetésétől az állatorvosi költségein át a felszerelésekig mindent. A szüleimtől sosem kérek, csak akkor járulnak hozzá anyagilag az eltartásához, ha ők szeretnének. Én hordom kutyasuliba, a nevelésébe a többiek nem nyúlhatnak bele, velem túrázik hétvégente, mindenhova együtt megyünk ahova csak tudunk, én vagyok a gazdája.

Ne magyarázzátok már meg nekem, hogy nálatok is, ha van családotok, a kutya "mindenkikutyája". Nem hiszem, hogy például az 5 éves gyerek, a 15 éves gyerek, a férj és a feleség ugyanannyit foglalkozik a kutyával, senki sem tartja magát az igazi gazdának.


Kérdező, sajnos nem tudsz mit tenni, csak amit az előttem szólók írtak. Felhozod a sérelmeidet anyukádnak, érvelsz a kutya mellett, ha semmi sem hat, kénytelen vagy elfogadni hogy várnod kell amíg el nem költözöl. Néha logikátlanul gondolkoznak, de amíg egy fedél alatt élsz velük, addig a szülők diktálnak.

2018. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez ennek a kerdésnek a masik fele?!

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9321136-mert..


Sajnos itt is ugyanazt tudom elmondani. Amíg a szülő nem akar, addig ne legyen kutya. Lesz baratnőd,jön a bulizós időszakod,a tovabbtanulás...

Szerintem nem elvarható anyukadtól,hogy ha majd te nem.ersz rá ő gondoskodjon a kutyáról. Ez szar.dolog de ez van. Én 6 evesen kezdtem el vágyni mindennél jobban egy kutyára, de csak 30 évesen teljesült a vagyam. Nem volt könnyű, de most úgy tartom, ahogy megérdemli és nem kell pénzért rimánkodnom senkinek, ha állatorvoshoz kell vinni. Szerintem érdemes megvárni, amíg mind anyagilag mind az időbe,napirendedbe belefér a kutya.

2018. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!