Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit kell egy 1 éves, kan...

Mennyit kell egy 1 éves, kan Beagle kutyával foglalkozni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 28. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyit, hogy mellette nyugodt, kiegyensúlyozott és kontrollálható legyen. Hogy ne rongáljon, ne szökjön, ne ugasson, hanem csak pihenjen. Ez általában napi 2-4 óra aktív mozgatás.


De az idő kevés. A minőségen nagyobb hangsúly van. Megfelelően le kell fárasztani szellemileg is és kellően kell nevelni is.

2018. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amennyit csak tudsz.

2-4 óra arra elegendő, hogy abban a 2-4 órában ne rosszalkodjon.

Az enyém ilyen korban 6-8 órát aludt max, vagy annyit se, a többi időben fel alá szaladgált, rosszalkodott. Ha van kert, akkor könnyebb, mert teszel neki olyan játékokat, amivel elvan, pl snack labda vagy ilyesmi, ez leköti egy ideig, de amúgy ne egyszerre foglalkozz vele sokat, mert nem fog komolyan venni, hanem többször kevesebb időd, én azt szoktam, hogy egy nap 4-6 alkalommal olyan 30-40 perceket voltam vele + sétált velem 1-1,5 órát, párommal 2-3 órát, ilyenkor gyorsabb tempóban és a párom futni is szokott vele biciklivel.

2018. máj. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

annyira nevetségesek ezek a válaszok, ennyi erővel senki ne tartson kutyát ha nincs napi 5 órája vele foglalkozni.... Márpedig mivel 9től 5ig dolgozom 6ra érek haza nyilván nincs.

Én reggel elmegyek vele sétálni, max 30 perc aztán jön velem munkába heti 2x ott ebédszünetben csak elkísér ételért aztán megeszem a parkban mig futkos a többi kutyával, ez max 40 perc vissza kell érni, aztán 6kor hazasétálunk ez max 1 óra és este már csak pihen mellettem. Hétköznap végig ugyanez van. Van amikor otthon hagyom akkor mikor hazaérek leviszem kb 2 órára....

és teljesen normális, boldog kiegyensúlyozott kutyám van. Gondolkozom rajta h örökbefogadjak-e még egyet, h ne legyen egyedül amikor nem tud jönni dolgozni velem.

Ja és hétvégén 1 nap elmegy arra max h nagyobb sétát teszünk kirándulunk. van h csak fekszik mint mi

2018. máj. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A beagle vadászkutya, elég nagy mozgásigényű. Illetve nagyon makacs és hajlamos arra, hogy nagyon rossz legyen szóval eléggé le kell fárasztani. Napi, mozgás, futás, játék, szocializáció, és szellemi fárasztás is. Ha ezeket meg tudod adni neki nem lesz semmi baj.
2018. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a rendszeresség a fontosabb nem pedig az idő. Ha mindenképpen időben kellene mérni, akkor azt mondanám, hogy napi 15-20 per tudatos foglalkozás, tanítás. Ennél tovább nem bír oda figyelni és el is fárad. Persze ezen felül még lehet sétálni, játszani vele.
2019. aug. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!