Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy másik labdával megtaníthat...

Egy másik labdával megtaníthatom a kutyusom, hogy a visszahozott labdát nekem adja, vagy a jutalomfalat jobb?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam jutalomfalattal, de az annyira nem jött be, másik labdával viszont már második napja egész jól megy. Bár szerintem csak azért jön oda hozzám, és dobja le a másik labdát, mert az érdekli, ami nálam van (mielőtt elkezdtünk volna tanulni, volt, hogy az eldobott labdával egyenesen a házába szaladt, elszaladt mellettem. Ha hozzám jött, akkor sem adta oda, néha sikerült trükkösen elvenni tőle, kiütni a szájából, persze ezek után mindig eldobtam neki újra, de úgy tűnik azt hiszi h el akarom venni tőle, nem azt, hogy játszani akarok). Mikor elejti a labdát, mondani szoktam, hogy ereszd!, és utána dobom neki a másik labdát. Az érdekelne, hogy ez így hülyeség e, és ha nem, akkor van rá esély, hogy idővel másik labda nélkül is ledobja elém a szájában hozott játékot?
2010. jún. 15. 15:17
 1/2 A kérdező kommentje:
4 éves amúgy, tehát gondolom nem egyik napról a másikra fogja megváltoztatni azt a szokását h nem engedi el a labdát, ha sikerülne megtanítani.
2010. jún. 15. 15:18
 2/2 anonim ***** válasza:
Tök jól csinálod, pont így kell :) Innentől már csak pontosítanod kell. Ne a másik albadáért ejtse el, hanem mondd neki, hogy ereszd, és ha leteszi, akkor dobd el! Aztán jöhetnek a további pontosítások, hogy pont a lábad elé tegye, stb. És hát ha ennyire labdás, nem biztos, hogy el kéne hagyni a másik labdát, bár lehet, hogy idővel megtanulja, hogy úgyis dobod ha odaadja.
2010. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!