Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morgott rám a kutyám?

Miért morgott rám a kutyám?

Figyelt kérdés
Ma meg akartam mérni a kutyámat és ahogy a hasánál meg akartam emelni rám morgott. A tegnap az egyik családtagra is rámorgott és oda is kapott. Edig nem fordult elő hasonló. Lehet a meleg miatt?

2018. máj. 29. 19:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%

Talán ha nem baxogatnátok, nem morogna rátok!


Minek minden idiótának kutya, aki azt hiszi egy kicseszett játékszer, pihenés közben zavarja, rossz helyen, fájdalmat okozva emelgeti.


Valóban, lehet melege vagy, de lehet beteg, ezért morózus, és pont ezért békén kéne hagyni, ha már segíteni nem tudsz a baján!

2018. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%

.... és még lenyomja az észlény...


Téged kellene lenyomogatni!

2018. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ő egy családi kutya, nem házőrzés miatt tartjuk, hanem családtagként. Ha nem alszik hanem csak ott fekszik és néz minket szerintem nincs baj vele, ha odamegy megsimogatni valaki.
2018. máj. 29. 22:35
 14/20 A kérdező kommentje:

Arra akartam kilyukadni, hogy nem tartom “baxogatásnak” azt ha odamegy valaki hozzá megsimogatni ha nem alszik és nincs mással elfoglalva. A lenyomást a dominancia miatt alkalmaztam, nem okoztam ezzel neki fájdalmat.

Egyébként nagyon jól szocializált kutya. Az ételt akár ki is vehetem a szájából és más helyzetekben is tisztelettudóan viselkedik.

2018. máj. 29. 22:41
 15/20 anonim ***** válasza:
66%

Akkor valami baja/fájdalma van.

Ha nem térdig érő nyelvvel lihegett épp 10 km futás után a tűző napon, nem esélyes, hogy a meleg a problémája.

De 7 éve veletek van, és családtag, nem kellene annyira ismerni már, hogy mikor, hogyan, miért morog?


Nekem 7 éves a rottweilerem, vágom a jelzéseit, pedig nem vagyok otthon a dominancia harcokban.

2018. máj. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%

Azért ne legyen már, hogy nem lehet a kutya melett elmenni, ha alszik! Vagy nem lehet a pihenése közben zavarni! Nem lehet a hasát megtapogatni! Milyen érdekes, nekem egy kutyám sem tett ilyet! Ha fájdalmuk is van, akkor is engednek nekem minden vizsgálatot, kezelést, tapogatást, bármit, ami fájdalommal is jár! Mert kellően erős a bizalom és tekintély!


Kérdező, a kutyád neveletlen. Valamit változtass a nevelésén, mert ez így nem is jó és nem is veszélytelen!

2018. máj. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%
... vagy beteg. neked kell ismerni a kutyád kérdező. nem anonim kutyaellenes pszichopatákra hallgatni. 7 év alatt szerintem is lehet ismerni a kutya jelzéseit.
2018. máj. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 komis1 ***** válasza:
61%

Tudni kell, hogy az erdélyi kopó egy kemény, független jellem, nem való akárkinek. (kőkeményen megharcoltak a vaddisznókkal, a farkastól, medvétől se ijedtek meg -

persze többesben) Nem könnyen rendelődik alá a gazdának. A leírásodból az jön le, hogy jól nevelitek. A morgás utáni lenyomás jó volt, máskor is így kell.

Hogy a morgás miért következett be... ki tudja...

Talán van valami baja, esetleg tényleg a meleg miatt szenved... simán lehet, hogy pont 7 éves korára érett be annyira az önbizalma, hogy ha nem érzi magát jól, akkor morog a gazdikra. 1-2 évesen még ugyanezekért nem mert volna morogni. Meg lehet még próbálni a megsértòdést, nevezetesen, hogy egy ilyen eset után látványosan nem foglalkoztok vele, kiközösítitek a bandából (családból). Nyilván másnap már a kutya nem emlékszik a rosszaságára, igy csak pár óra, esetleg aznap legyen ez a "sértődözdi".

A kopónál ennek a sikere is kétséges, hiszen nagyon "maguknak valók", jól elvannak az ember nélkül is. Azért ha jól beépült már a családba, rossul eshet neki a kiközösítés, meg lehet próbálni.

2018. máj. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 komis1 ***** válasza:
51%

Az is igaz, hogy ha megemelitek a kutyát, akkor ne a hasa alatt fogjátok meg. Egy kicsi kutyánál még oké lehet, de egy felnőtt erdélyi kopó 35 kilós is lehet, neki ez már nem jó.

Ettől még nem szabadna morogni. Az ilyesmit szankcionálni kell, nehogy rászokjon.

2018. máj. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szemmel láthatólag semmi baja nincs, ugyanúgy viselkedik. Dominanciára gyanakszom ugyanis más kutyákkal is dominánsan viselkedik mióta a társa nincs velünk.
2018. máj. 31. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!