Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám morgott egy másik...

A kutyám morgott egy másik kutyára, de miért?

Figyelt kérdés
Szóval séta közben oda mentünk egy kutyás csoporthoz, 2 nagy és egy kölyök kutya volt. Kb 10 méterig póráz nélkül mentünk utánna inkább ráraktam a pórázt, minden jó is volt 2 méter távolságig amikor is megállt és morgott. Nem akart támadni, de morgott. Eléggé megijedtem, de tudom hogy nem támadtavolna meg a másikat. Mikor elhúztam elkezdett ugatni és tiltásra is alig hagyta abba. Más kutyánál mindig játékos és barátságos ha szuka ha kan. Amúgy szuka és épp tüzel a másik is elv tüzelő szuka volt. Ez lehetett az oka? Ezen a héten már találkoztunk szukával és kannal is, nem volt gond. Viszont úgy emlékszem hogy kb. Negyed éve találkoztam velük és akkor is morgott. Nem értem miért. Életemben nem hallottam még kutyára morogni, még játékból sem. Szerintetek miért morgott?
2017. márc. 17. 18:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja elég domináns,egy szukával egyszer összeugrott mert az is domináns volt és nem hagyta magát alulmaradni + elég féltékeny. Mármint nem verekedtek, de nem bírják egymást.
2017. márc. 17. 18:34
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

"Kb 10 méterig póráz nélkül mentünk utánna inkább ráraktam a pórázt"

Megijedtél és ezt megérezte a kutyád is. Ezért ő is feszült lett.


"Eléggé megijedtem, de tudom hogy nem támadtavolna meg a másikat. Mikor elhúztam elkezdett ugatni és tiltásra is alig hagyta abba."

Elkezdted húzni ezzel tovább generáltad a feszültséget, elvesztetted az irányítást, ezzel tovább hergelted a kutyád.


És igen az is közrejátszhatott, hogy mindkét kutya tüzelt. De főként a te viselkedés is.

2017. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem ijedtem meg. Végig nyugodt voltam. A meglepődtem jobb szó lehet rá mert még soha nem csinált ilyet. Mikor szabadon volt szépen ment előttem, ez a póráz rárakása után nem változott. Szépen nyugodtan odasétáltunk. Mikor morogni lezdett ott áltunk 1 percig kb. Senki nem csinált semmit. Utána a nő szólt hogy ez nem lesz jó és hagyjuk, ekkor ő és én is elindultunk amire a kutyám beindult. Viszont mint írtam ez a második eset hogy ilyet csinált előtte soha. Nem hiszem hogy több száz alkalomból pont itt csesztem el valamit. Ezért kérdezem
2017. márc. 17. 19:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Erre mondta azt a kutyaoktatónk, hogy simán előfordul hogy két kutya meglátja egymást és már az első perctől utálják egymás képét... ahogy ez az embereknél is előfordul.


Egyébként ha a múltkor is előfordult, akkor lehet hogy nem most történt a provokáció a másik kutya részéről, hanem még a múltkor és a kutyád megjegyezte.


De lehet az is, hogy egyszerre tüzelnek.


És ahogy az előttem válaszoló is írta, akár a benned keletkezett feszültséget is átvehette.


Sok minden lehet, biztos választ ezek alapján nem fogsz kapni, ehhez látni kéne a kutyát hogy hogyan reagálja le, mikor és milyen hatásokra (amit lehet hogy te észre sem veszel, mert a saját kutyád figyeled a másik helyett stb...).

2017. márc. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!