Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt olyan gazdik, akik...

Vannak itt olyan gazdik, akik szűrették a kutyát diszpláziára és mentes lett, de pár év múlva mégis kialakult?

Figyelt kérdés

1,5 évesen volt szűrésen minden rendben volt, most 3 éves. 10 napja észrevettem, hogy enyhén húzza a bal hátsó lábát, leginkább akkor látszik ha lassan megy. Ügetésnél egyáltalán nem észrevehető, de futásnál már merevebb a lába és kiteszi oldalra. Voltunk dokinál első körben fizikai vizsgálat volt és gyógyszer, nem javult az állapota, jövő héten visszük röntgenezni.

Fájdalmat nem mutat, talán kicsit hamarabb fárad, lefekvéssel, felkeléssel, lépcsőzéssel nincs gondja.

Német juhász kutyus, vékonyan van tartva és kúraszerűen kap ízületvédőt.



2018. máj. 30. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen gyorsan nem igazán romlik el egy jó csípő. Inkább gerinc probléma lehet. C.E.C.

Ha jó a csípője a röntgene, kérd a gerincre is.

2018. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam, hogy nem feltétlenül mérvadó a röntgen, mert pl. 2 orvos kétféleképpen értelmezheti a felvételt. Ez pedig azért nem szerencsés, mert emiatt kutyákat zárhatnak ki a tenyésztésből. Annyira nem értek hozzá, de érdekes cikk volt, ha gondolod megkeresem.

Ha tényleg egészséges volt a kutya a legutóbbi szűrésen, akkor szerintem sem valószínű, hogy ez a gond. Főleg, hogy írtad, nem tetted ki olyan megterhelésnek ami kiválthatta volna. Sántaságot több minden is okozhat, nem kell feltétlenül hatalmas problémára gondolni. Ha meglesz az új röntgen majd írnál azért, hogy mi lett az eredmény?

2018. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen dokinál voltatok? Ortopéd vagy sima, sarki "házi(állat)orvos"? Utóbbinak általában lövése sincs, hogy alap dolgokon kívül mit kéne nézni. Hatezerféle oka lehet, ha sántít, nem csak diszplázia. Köztük rengeteg olyan, ami egyik napról a másikra alakul ki, pl egy húzódás, akár izom, akár szalag.
2018. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nálunk a városban nincs ortopéd állatorvos, mikor ivartalanítás előtt teljes vérképet szerettem volna kérni szinte bolondnak néztek....


1.válaszoló nem hiszem, hogy a gerincének baja lenne mert labdázás helyett hozza a rongyát és teljes erejéből cibálja, rázza, ha fájna neki gondolom nem tenné, de jó ötletet adtál megnézetem a gerincét is.


2. válaszoló szerintem már szinte mindent elolvastam a diszpláziáról, de azért köszönöm és természetesen megírom mit lett a vizsgálat eredménye :)

Csak hát na addig szétaggódom az agyam érte...

2018. máj. 31. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!