Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívvel, és rizzsel eteti a...

Szívvel, és rizzsel eteti a kutyáját, lehet attól hasmenése a kutyának?

Figyelt kérdés
Ismerősöm kutyájának visszatérő hasmenése van, állítólag csak rizzsel, és szívvel (asszem marhaszív) eteti, úgy tudom répát is kever bele. Szerintem nagyon egyoldalú amit neki ad, plusz nem tudom a szívben milyen vitaminok-ásványi anyagok vannak, amikből lehet túl sokat - vagy túl keveset kap. Tudnátok segíteni milyen tanácsot adjak? Nagyon sok pénzt hagy állatorvosnál amúgy a hasmenés miatt, széntablettát is ad neki néha, sok mindennel próbálkozott.

#kutya #hasmenés #etetés #házilag készített kutyakaja
2018. jún. 1. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A szív az tiszta izom, nem hiszem hogy ilyet okozhatna. Viszont a kutyáknál is létezik étel-allergia.
2018. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Talán próbáljon ki valami mást a rizs helyett, aligha az egy kutya természetes tápláléka.
2018. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg elég egyoldalú ez az etetés. Szívből hosszú távon amúgy sem szerencsés sokat adni, egyszerre pedig szintén óvatosan. Nagyon magas a koleszterintartalma és vannak kutyák, akik emiatt érzékenyek rá. Barfban is max a napi adag 10% javasolt belőle, mert hasmenést okozhat.

Az ismerősöd nem gondolt rá, hogyha visszatérő probléma a hasmenés, hogy esetleg változtasson az etetésen? Mert szerintem ez lenne az első logikus reakció, ha gond lép fel a kutyával.

2018. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Nagyon magas a koleszterintartalma (...) hasmenést okozhat." Köszi, ha ezt így elmondom neki, szerintem megérti.

Amúgy nem értem, az állatorvos miért nem kérdezte meg, hogy mit ad neki enni, ráadásul még fejlődésben lévő kutyáról van szó

2018. jún. 1. 12:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy rizst lehet adni kutyának
2018. jún. 1. 12:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Rizst kaphat, de ez inkább csak üres kalória. Hízlaláshoz hasznos lehet, ha vékony a kutya, de inkább változatos húsokat kéne kapnia, megfelelő arányú belsőséggel. Rizs is mehet mellé, de ne azon legyen a hangsúly. És persze a csontos is fontos lenne, a kálcium, kollagén miatt, főleg, ha kölyökről van szó. A csontot viszont nem szabad főzni. Esetleg tojáshéj porral, vagy csontliszttel ki lehet váltani,de nagyon oda kell figyelni ezeknek az adagolására.


Ha nem tápot kap, hanem a gazdi állítja össze az étrendet akkor fontos lenne utánajárni, hogy mit miért, hogyan adjunk, és persze, hogy miből mennyit szabad.

Ajánlom a nyers etetést, rengeteg facebook csoport és oldal foglalkozik a témával. Vagy ha nem szeretné a macerát akkor egy jó minőségű kölyöktáp is jó választás lehet. :)

2018. jún. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, ez az étrend elég egyoldalú így. A szív amúgy húsnak minősül, nem árt, de szükség lenne pl. csontosra is (nem főzve).

Van olyan kutya, amelyik a rizsre is allergiás egyébként.

2018. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Aszem a rizsnek van egy fajta béltisztító hatása de akár vitamin hiány vagy ilyesmi is lehet. A barfos kutyáknak is adnak kiegészítőket a hús mellé. Meg talán ha már dokihoz viszi valljabe mivel eteti a kutyát mer szerintem egy lelkiismeretes orvos elmondja mivek kéne egy kutyát etetni akár ajánl is tápot. Legalább is az enyém minden táp váltásnál segítet és hasznos tanácsokkal látott el. Ha meg fűszerezi a kajáját akkor nem is csodálnám ha meghajtaná.
2018. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!