Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya, ami felnőttké...

Van olyan kutya, ami felnőttként is olyan cuki, mint egy kölyök labrador?

Figyelt kérdés
Nem ezekre a p***i hiperaktív szobakutyákra gondolok, hanem olyan játékos klasszikus értelemben vett cuki kutyára, mint a labrador. Viszont felnőtt korára nagyon megnő valamint az arcvonásai is "elszürkülnek" és nekem max közepes testű kutya kellene, ami felnőttként is cuki, ugrál és ártatlanul ugat, mint egy kölyök labrador. Első blikkre a beagle jutott eszembe, de sajnos nagyon drága és valahol olvastam, hogy nagyon öntörvényű, kiszámíthatatlan kutya (fizikai értelemben is). Persze teljesen laikus vagyok úgy írom mindezt. Ha tudnátok tippeket adni, azért hálás lennék.

2018. jún. 1. 13:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Nekem van egy menhelyi keverékem, 2 éves mégis mindenki kölyökvizslának nézi pedig a térdemig sem ér.
2018. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Az én golden retimre 10 évesen is azt hitték idegenek, hogy éppencsak felnőtt kölyök, annyira kajla meg cuki maradt. :) Ez nem csak fajtától függ, személyiség is.
2018. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
boxer
2018. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
labrador keverék, ami kistestűvel párosult
2018. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

#3: Kicsiként a boxer is aranyos meg minden, aztán megnő és egy idő után ez a látvány fogadná anyámat: [link]

Az a probléma, hogy mi nem vagyunk igazi kutyás beállítottságúak - régen is egy apró foxterrierünk volt - és ha egy kutya a térdnél magasabb valamint egy picit elkezd ránk morogni anyám egyből telecsinálja a bugyiját. Persze én csak egy fokkal vagyok jobb, de egy boxer/pitbull kaliberű fajtát én sem mernék tartani. Ezért gondoltam a beagle-re mert az kellően kicsi és aranyos ábrázata van felnőttként is. Kérdés, hogy viselkedésre milyen.


#4: A keverék kutya mennyivel kiszámíthatatlanabb/engedetlenebb/aggresszívabb, mint egy fajtiszta?

2018. jún. 1. 15:07
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A vizslák közül a legtöbb felnőttként is pont olyan kis bohó, mint kölyökként.
2018. jún. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
#6: De gondolom ez is csak a tk-es fajtisztákra jellemző. Nekem pedig nincs 80-100 ezrem egy kutyára. Ezért kellene vmi alternatív, tökéletes megoldás egy igazi jámbor kutyára, ami véletlenül sem bánthatja anyámat (persze nekem sem lenne kellemes hogy ösztönből megharapjon).
2018. jún. 1. 15:14
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád tényleg fél a nagytestű kutyáktól, akkor nem a legjobb ötlet barmilyet tartania, hiszen a kutyájához odamegy majd ismerkedni-szimatolni mindenki, a nagyok is. Erre is gondoljatok.
2018. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Nekem a lenyírt szőrű komondor keverékem pont olyan arcra, mint kiskorában, csak a teste ment át gömbölyűből full vékonnyá :D
2018. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
#8: Nem a szimatolással van gond, hanem hogy anyám elég sztereotipikus és előbb fogadna el egy kezelhetetlen Westie-t mint egy örökjámbor bernáthegyit. Ezért én sem tudom mi legyen a racionális választás.
2018. jún. 1. 15:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!