Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnos a mai nap elment a...

Gergely555 kérdése:

Sajnos a mai nap elment a kutyám, mit tennétek a helyemben, hogyan kerülhetnék jobb kedvemre?

Figyelt kérdés
Sajnos 2 napja el kellett altatnom a kutyám, 8 éves német juhász volt, és még lehetett volna előtte pár év, de már nem bírtuk nézni a szenvedését. Epilepsziàs rohamai voltak, lassan 2 éve szenvedett miatta, viszont sajnos 1 hete elszakadt neki a méhe, nagy valószínűséggel az állandó rohamok miatt. Sajnos ez miatt el kellett altatni őt. És egyszerűen még mindig nem bírtam feldolgozni. Mit kellene csinálnom, hogyan virulhatnák boldogabbá?

2018. jún. 2. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem, nagyon sajnálom a kutyádat.


Természetes, hogy még nem dolgoztad fel a halálát. A gyászt nem lehet letudni 2 nap alatt. Adj időt magadnak, és ne félj megélni az ezzel kapcsolatos érzéseidet. Ha sírnod kell, akkor sírj. Nem kell mindig mosolyogni.

Ahogy telik az idő, úgy fogod lassan feldolgozni a halálát, és elfogadni, hogy ő már nincs veled. Ez egy folyamat, nem lehet sürgetni.

2018. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan éld csak meg, ne próbálj meg előbb túl lenni rajta. Nálam egy év is volt, mire túl tettem magam a szeretett kutyámon. Egy darabig a fotóira sem bírtam ránézni, de végül sokat segített, hogy kinyomtattam róla egy képet, és kiraktam a számítógép mellé. Valamint nagyon gyorsan örökbe fogadtam két kutyát, ők is nagyon sokat segítettek.
2018. jún. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!

Vegyél másik kutyát tudom, hogy nem pótolható,de szerintem ez segítene.

2018. jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előbb gyászold meg, ne arra törekedj, hogy azonnal felvidulj és eltereld a figyelmedet, mert így benned marad a feldolgozatlan seb. Sirasd el, szomorkodj, majd néhány hét-hónap múlva meglátod, készen állsz-e egy másik kutyára. Ne kapkodd el.
2018. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalim a kutyusodat es tokeletesen megertem hogy min mesz keresztul! A 7 es fel eves dalmatamat 3 hete altattuk el epilepszia miatt sajnos nagyon sok es nagyor eros rohamai voltak!

Kb 3-4 napig tartott mire beszelni tudtam rola, most mer kicsit konyebb de meg neha mindig konnybe labad a szemem ha re gondolok.... Mi megprobalunk sokat beszelni rola a szep idokre emlekrzve ez segit az egesz csaladnak hogy feldolgozzuk es elfogadjuk hogy mar nincs velunk Tess...De a szivunkben orokke elni fog!

Nem mindenki kepes egy uj kutyust nagahoz venni rovid idon belul de en ugy erzem ez segitseg lesz nekunk es a gyerekeknek is igy jovo honapban gyarapodni fog a csaladunk egy negylabuval..

Kitartas az ido enyhiti a fajdalmat es begyogyitja a sebeket!

2018. jún. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nyugodtan gyaszold ot meg es gondolj az eltoltott szep idokre amikor meg egeszseges volt. tudom hogy Nehez volt de jo dontest hoztatok. amikor ilyen helyzetbe kerul az ember (en is voltam igy) akkor azt kell neznunk hogy AZ O ERDEKUK MIT KIVAN. azt hogy ne hagyjuk szenvedni oket , pontosan azet mert szeretjuk oket. idovel konnyebb lesz, a gyasznak vannak folyamatai amiket mindenki maskant el at. kivanok neked erot kitartast es kesobb talan egy uj kis kutyatarsat aki ismet sok oromet hoz majd neked, de ehhez meg most tul koran van. talan foglald el magad valamivel amit szeretsz csinalni es lekoti a figyelmedet, de ne probalj nem gondolni a szeretett kis tarsadra. megerdemli hogy meggyaszold es ennek ez a rendje ha elveszitunk valakit akit szeretunk utana az itt maradottak szenvednek a hianyatol egy ideig.
2018. jún. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!