Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya első vonatozása?

Kutya első vonatozása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy beagle-nemetjuhasz keverékem aki 6 éves(kan) arra gondoltam hogy felviném nyáron vonattal Vácra úsztatni.(vonattal kb 30-40)


A problémám az hogy kicsit fél a nagyobb jármüvektől pl:busz,kamion

Szerintetek a vonatra felszállna?

A vonathoz szoktatását hogy lássa,néze(még nem felszállni)már megkezdödött távolrol eddig nincs gond

Eleinte vonattal csak egy kisebb távot tennénk meg.

Azért gondoltam a vonatra mert nálunk a buszok még nyáron is tömve vannak hiába hogy nincs suli a vonat szinte mindig üres.


Nektek kutyával való első vonatozással élmény,tapasztalat?

Nektek a kutya első usztatása hogy ment?


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. jún. 2. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyről vonattal vittük haza a kutyát, meg volt illetődve; de nyilván nem csak a vonat miatt, hanem miattunk is, nem ismert még minket. De kibírta. Utána már sokszor vonatozott velünk.
2018. jún. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"


Ha engedsz neki, akkor az életben nem fog felszállni arra a vonatra. Ha ellenkezik, akkor vedd kézbe és vigyed fel, utána már nem lesz probléma.

2018. jún. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Tedd fel a vonatra,utána ráfog jönni,hogy nem is bánt a vonat.
2018. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vonnattal hoztam el kölyökként az akkori gazdájától. 20 percet utaztunk, elaludt az ölemben. Utána vonattal járkáltunk zalaegerszegre pestről (3-4 órás vonat út) lefeküdt, semmi baja nem volt. Aludt végig. 4 éve nem volt vonaton (már van autónk azóta, és én sem járok le zegre). Egyszer busszal vittem le, végig sírt visított, nem tetszett neki. Az egész busz próbálta megnyugtatni, kevés sikerrel.

Mind ezt úgy mondom, hogy ő még akkor kölyök kutya volt.

Szerintem nem lesz semmi baj, de ez kutya függő is. Picit meg lesz illetődve, hogy mozog ez a nagy izé, de élmény éri visszafele sokkal nyugodtabb lesz :)


Nálunk nincs úszás, mert csak addig megy bele amíg leér a lába, beljebb nem mer. Felőle a kedvenc játéka is elúszhat, ha messzebre dobom.


Nálunk így volt ez. De mondom kutya függő :)

2018. jún. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az lesz ahogy irjátok ha nem akar jönni majd felrakom :)

2018. jún. 2. 19:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Én fokozatosan szoktattam hozzá:

Először a pályaudbaron sétáltunk, leültünk, nézegettük a nyüzsit.

Aztán kimentünk a vágányokhoz, akkor a peronon sétáltunk, szokja az embereket, vonatokat. Ezután felszálltunk egyre, végigmentünk rajta, aztán leszálltunk. És ezt többfajta szerelvénnyel.

Majd ha ez megvolt, mentünk egy megállót. Aztán kettőt. Majd ötöt és végig. Ma egy jó órás vonatutat simán bír a kutyám.


Sokkal inkább javaslom a pozitív megerősítéses, fokozatos szoktatást. Ha fél, és fogod felteszed, attól csak rosszabb lesz.

2018. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amit az utolso válsziró irt jó ötlet lenne de én sajnos falun lakom igy nincs meg ez a lehetőseg, ha bejön a vonat vár mig felszállnak az emberek aztán tovább is megy
2018. jún. 3. 09:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Szájkosár, póráz viszont alap legyen :) - sokaknak NEM az és utaztatják a kutyust anélkül.


"Nem bánt" címen, de ha valaki véletlen rátapos a farkára esetleg - elég egy hirtelen fékezés -, persze, hogy odakap rá a kutya. :)

2018. jún. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!