Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta volt az első...

Milyen fajta volt az első kutyátok?

Figyelt kérdés

Milyen ajánlanátok elsőnek?

Kíváncsi vagyok, hogy milyen kutyákat ajánlanak kezdőknek és ehhez képest hányan kezdtek olyan kutyával. Illetve mennyire volt nehéz megbirkózni a dologgal? :) Én havanese-el kezdtem, az olvasottak alapján ajánlott is elsőnek.



2018. máj. 29. 10:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Milyen fajtát* Bocsánat, kimaradt egy szó :)
2018. máj. 29. 10:03
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy kuvaszom volt de mar par evesen került hozzam, igen szerettem meg viszont is de elsőnek nem ajánlanám az volt a szerencsém, hogy az előző gazdi mar tanította így nem volt nehéz dolgom, ha kutyát vennék hosszú idő után minden álmom egy golden retriver, sajnos időmből nem telik ki, hogy foglalkozzak kutyával így nem kezdek kutyazni.
2018. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként volt egy menhelyes labrador keverék kölykünk, sajna ő betegen került ki az alomból, mint kiderült, fél éves kora körül el is pusztult, hiába költöttünk rá vagyonokat. Szóval ő kérdés szempontjából talán annyira nem számít, hiába volt első.

Igazán "saját" kutyám, golden reti volt az első, 18 évesen kaptam. Nem tudom, hogy mennyire ajánlják (gondolom, azért szokták, mint családkutyát), mi nem konkrétan választottuk, ismerőstől került hozzánk.


Ha ajánlani kéne, én azt mondanám mindenkinek, hogy ne az alapján válasszon, hogy mit írnak a netes cikkek, hanem hogy milyen életmódot él, és ebbe milyen habitusú kutya fér bele. :)

2018. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyi keverék, 5 éves.

A második akkor jött, amikor még meg volt az első, Ő utcán talált kölyök volt.

Most tibeti masztiffom és egy csivavám van.

2018. máj. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Piacon "fajtiszta" puliként vett, utcára kidobott, majd általunk befogadott inkább bichonra hasonlító keverék. Most 8 éves.
2018. máj. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Ír szetterünk volt, kertes házban. Sajnos kert nem nagyon lehetett miatta, árkokat ásott, kikapart mindent, de anyám végül is elnézte neki. Állandóan vidám volt, nagyon szeretett minket, és az egész családot, hihetetlenül okos volt, mai napig megkönnyezzük, ha szóba kerül! A ragaszkodása kicsit túl sok volt néha, ki tudta nyitni a kilincset, és állandóan belógott a lakásba, szétkaparta az ajtót ha kulcsra zártuk. Ha kiültél az udvarra, ő állandóan felugrott a térdedre, és jött a pacsi meg puszi özön. Sajnos nem sokat tanítottuk, és soha sem sétáltattuk, így felnőve tudom, hogy a mi hibánkból volt ilyen. Ismerte hogy: fekszik, ül, pacsi, gyere ide, kifelé, hopp, de legszenzációsabb az volt, mikor a tengerimalac elszökött, mondtuk neki hogy keresd a lufit, hol a lufi?, és megmutatta hol van. Mindannyiunk nevét tudta. Tengerimalaccal úgy bánt, mintha a kölyke lenne, nyalogatta, tisztogatta. Kiváló házőrző volt, volt akin érezte, hogy nem jó ember, és egyszerűen nem engedte be. Amúgy mindenkit beengedett, és barátságos volt az idegenekkel. Szuper kutya volt az én szememben
2018. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első német juhász volt - nagyon szerettem, de közben abszolút keverék párti lettem, több fajtatiszta kutyám már nem is volt.
2018. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, még annyit szeretnék mondani, most menhelyi kutyánk van, keverék, de ő is hihetetlenül okos. Én mindig "kezdő" leszek kutyával, olyan értelemben, hogy soha nem fogom tudni felvenni az alfa szerepét, mint ahogy töménytelen helyről hallani, hogy márpedig alfává kell válnod. A kutyám mégis hallgat rám, pedig nem vagyok egy Cesar Millan
2018. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Családban egy tacsi és egy csivi volt, a nevelésük kudarc. A saját első kutyám japán akita inu, ő már jóval jobban nevelt, de nem tökéletes. Nagyon nehéz eset, első kutyának nem ajánlott (mellényúltam/bem olvastam róluk eleget)
2018. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Zs. Mester válasza:
100%

Szia!

Nekünk először kaukázusi juhászkutyánk volt.

Elsőre egyáltalán nem ajánlom, mert ha valaki nem ért hozzá nehezen kezelhető.

Viszont nagyon tudom ajánlani kezdésnek a papillont! Nagyon kedves kis kutyus, nem nehéz vele. :-)

2018. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!