Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kijött a kutyából a kullancs?

Kijött a kutyából a kullancs?

Figyelt kérdés
Ma 3 óra fele találtam egy hatalmas kullancsot a kutyámban, apa öntött rá olajat mert szerinte ezzel kijön. Utána olvasta, hogy ezzel csak visszaöklendezi a kutyába a gyomortartalmát és nagyobb a fertőzés esélye... Elmentünk dokihoz de nem rendelt ezért felhívtuk, azt mondta holnap este letud jönni kiszedni belőle. Azonban 5 óra fele már nem volt benne a dög, és a helyén enyhén piros pötty van. Nincs levertsége a kutyának eddig. Érdemes lenne a helyét megnézetni a dokival, vagy arról semmit se tud megmondani?
2018. jún. 2. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:

szia, felesleges elvinned.figyelni kell a kutyat kb 2 hetig.produkal e valamilyen tünetet, ami arra utalhat h fertözött volt e a kullancs.

[link]

2018. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Egy kullancsot erősen meg kell fogni és kirántani, akkor 100%, hogy az egész kijön. Sajnos én is jártam így a kutyussal, de nem lett semmi baja.
2018. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha udvaron van a kutya, hamarosan sok kis kullancsgyerekkel fog szaporodni a családotok valószínűleg .Aztán a kullancsmama újra megkeresi nálatok a kutyát egy kis evés céljából.
2018. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A levertség és egyéb tünet csak 1 héten belül jön ha fertőzött volt a kullancs. Nem azonnal van tünet!
2018. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2018. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Legközelebb a tövénél megfogva tépjétek ki belőle, és ne nyomjátok meg, míg ki nem jött, utána kell kinyírni.

A helyét felesleges megnézetni, azonban ha bármi tünetet mutatna a kutya, azonnal orvos. (Étvágytalan, bágyadt, kedvetlen).

2018. jún. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 megkérdezhetem, hogy ezzel mire célzol?

Csupán kiírtam egy kérdést, nem értem miért kell beleszólni. Azonnal vittük a kutyát dokihoz, ha olyan komoly dolog lett volna akkor nem hagyta volna, hogy ma estig várjunk amíg lejön.

2018. jún. 3. 10:21
 8/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 3. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!