Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a velemenyetek a...

Nektek mi a velemenyetek a yorki kutyusokrol?

Figyelt kérdés
Orulnek ha sokat segitenetek kotelezo oltasok szamaval es araval es mik a szukseges dolgok a Yorki tartashoz.

#Yorki ##Oltas ##Tartas
2018. jún. 3. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Én szeretem őket, bújósak aranyosak, viszont sok bajuk van egészségügyileg.
2018. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
66%

Én laktam kettővel együtt, igazából cukik meg minden, de nem az én eseteim. Nekem a nagy testű kutyák tetszenek. Amúgy kis okosak voltak.

A kötelező oltások száma szerintem minden kutyafajtánál megegyeznek, az ára meg attól függ hogy hol laksz és milyen árak vannak az adott orvosnál.

2018. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
York elég nagy terület Angliában, nyilván nagyon sokféle kutya él ott. Összességében biztosan jó kutyák. Angliában nincs kötelező oltás.
2018. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
#1 nekem 7éves yorkim van, semmi baja nem volt még eddig egészségügyileg, pedig nem szobakutya (2kutyánk van, ezért van kint).
2018. jún. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Nagy kutyás vagyok és a yorkiktól, csivaváktól kicsit tartok. Szocializált yorkival ritkán talalkozni felénk de ez persze nevelés kérdése. Ha yorkit veszel kérlek nagyon nézd meg hogy honnét veszed. Sajnos volt ,,szerencsém,, egy ilyen szaporító telepet látni és embertelen, na az onnét kikerült yorkiknál valószínű az egészségügyi gond (volt félig lebénult vemhes szuka is).
2018. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

A kötelezők és az ajánlott oltások minden kutyának ugyanazok. Az árak helyenként változók lehetnek.

Itt egy lehetséges oltási program kölykök számára, egy állatkórház oldaláról másolva:


"6 hetes korban Parvovirus elleni védőoltás, féreghajtás


8 hetes korban Kombinált védőoltás, féreghajtás


10 hetes korban Kombinált védőoltás, féreghajtás (a kombinált oltás ezután évente ismétlendő!)


12 hetes korban Veszettség elleni védőoltás, féreghajtás, mikrochip behelyezése (a veszettség oltás 9 hónapos korban ismétlendő!)"


Ha fajtatiszta kutyát szeretnél - jelen esetben yorkshire terriert - akkor két lehetőséged van, fajtamentés vagy tenyésztő. Ha kölyköt szeretnél, és esetleg kiállítási terveid is vannak akkor érdemes tenyésztőt keresni.

Legkorábban 8 hetesen, se sok helyen 10-12 hetesen hozhatod el, chippel, többszörösen féreghajtva, oltva törzskönyvvel és szerződéssel. Egy ilyen kutya kb. 120 ezer Ft-tól kezdődik.


Szaporítótól ne vásárolj 40-60 ezer Ft-ért kutyát. Olcsóbb, de sokszor beteges, ismeretlen előéletű, bizonytalan fajtatisztaságú az ilyen helyről származó kölyök. A kiskutya és a te érdekedben kerüld el a jófogásos hirdetéseket és társait.


A tartásához kellenek tálak, póráz, nyakörv, fésű, fekhely, minőségi étel... A tenyésztő ebben is tud segíteni.

2018. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szeretem őket. Én kettővel élek együtt. Mind a kettő nagyon jól szocializált, hobbi szinten agilityző kutyus.


Ha nem gyerekként kezeled őket, hanem ténylegesen neveled (makacs terrierek, nagyon agyafúrtak :D Kell nekik a nevelés) fantasztikus társ válhat belőlük. :)

2018. jún. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Ha a gazdéja legalább annyit foglalkozik a neveléssel és szocializálással, mintha pl. rottija lenne, akkor okés.


De sajnos még mindig túl sokan "szarják le", mondván "kistestű, nem bánt".


Áh, nem, csak épp agresszíven ugat, vicsorogva nyomul, és bizony volt rá példa, hogy ha nem rúgom odébb a kis korcsot, simán megharapja a 1,5 éves unokahúgomat.

2018. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valadzokat.😊
2018. júl. 11. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!