Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire ajánljátok németjuhás...

Mennyire ajánljátok németjuhászt a lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kölyök németjuhászon gondolkodunk a lakásba. Viszonylag nagy a lakásunk van 125m2. Sokat foglalkoznék vele sokat vinném sétálni kirándulni. Reggelente futok 5km ahova ha eléri azt a kort és fizikai állapotot akkor vinném magammal. 3 man lakunk a lakásban amiben mindedannyian kivennénk a részünket a nevelésében.

Válaszokat köszönöm!



#kutya #lakás #otthon #németjuszász
2018. jún. 3. 22:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%

Semennyire.

Az oké, hogy most aranyos pici kölyök kutya, de mit csinálsz ha megnő?

2018. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Szerintem nincs akadálya, ha tényleg meg tudsz neki adni mindent, és eleget mozoghat, és szellemileg is kellőképp fárasztod. A német juhász igényli a feladatokat, imád dolgozni.

A német vizslát, és a border colliet a legaktívabb fajták között tartják számon. Mindkét fajtából van az ismeretségi körömben lakáskutyaként, és remekül elvannak. A leírásod alapján nem lenne gond a német juhásszal sem.

2018. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Biztos lesz itt pár okostojás, aki előveszi az "ááállaatkííínzáááás!!" csatakiáltást. Ezzel szemben, mint németjuhász-tenyésztő és vizsgázott kiképző, azt mondom, igen, nyugodtan tarts német juhászt a lakásban.


A sok hülye ugyanis úgy képzeli a lakásban való kutyatartást, hogy a kutyát éjjel-nappal bezárják egy szűk rekeszbe, és csak rövid pórázon viszik le a ház elé napi öt percre. Az tényleg állatkínzás.


Nekem azonban rengeteg ismerősöm és sporttársam tartott és tart farkast lakásban, még lakótelepen is. Napi 2-3 óra mozgással (jókora sétákkal), hétvégi edzésekkel tökéletesen jól érzi magát a német juhász, de bármilyen más kutya is, ha lakásban van. Te is ugyanabban a lakásban laksz, aztán mégsem szenvedsz, mert nem vagy bezárva oda egész nap. Szóval nyugodtan!

2018. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy a kutya nem a lakásban van egész életében. Aki ellenzi a lakásban tartást az valahogy így képzeli el szerintem. Pedig egy normális gazdinál a kutya órákat sétál, túrázik, sportol minden nap. Amikor hazaér akkor pedig max aludni van ereje. Mikor falun laktam szinte minden udvarban volt kutya, de egyel se találkoztam mikor sétáltam az enyémekkel. Ők az egész életüket egy x négyzetméteren élték le, unalomban, séta és foglalkozás nélkül. Ez ellen mégsem panaszkodnak akik a lakásban tartás ellen harcolnak, pedig egy lakáskutya többet mozog sok esetben mint egy elhanyagolt kerti.

Persze vannak kivételek is, kint és a lakásban is lehet kínozni kutyát. De nem a tartás helye, hanem a mikéntje a fontos.

2018. jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Nos, én vagyok az első proli, aki lepontozza a válaszodat.

Amelyik kutya belenő a lakáskörülményekbe, az nem fog a farkával leverni semmit, mert tökéletesen megtanulja, mikor, merre, hogyan közlekedjen. Tudod..elég okos ehhez a legtöbb nj.

2018. jún. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
41%
Azt sem árt figyelembe venni, hogy hol van és a milyen lakás. Társasházi, avagy tömbház? Mert hogy a kutyák időnként ugatnak, a németjuhásznak meg igen nagy és erőteljes hangja van. Gondold meg a dolognak ezt az oldalát is.
2018. jún. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, egyet jól gondoljatok meg.....a vedlési időszakot évente kétszer.

A német juhász dupla szőrű kutya. Látványos mennyiséget hullajt tavasszal és ősszel először az aljszőréből, majd a rövidebb szőrűek a fedőszőrből is. És nem egyszerre, egy hét alatt cseréli a bundát, hanem sokkal több ideig.

Akár minden nap fésülheted, szőr, pösz akkor is lesz egy ideig. Kisebb mennyiségben pedig egész évben.

2018. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

ma 23:18

Miért is kellene ugatnia a lakásban bármilyen kutyának? Tökéletesen meg lehet tanítani, hogy nincs oka semmire sem ugatni lakáson, lépcsőházon belül.

2018. jún. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Na, én saját tapasztalattal jövök, szóval nekem tutira hihetsz, ha eddig nem győztek volna meg a válaszok.

Német juhászkutyám van egy 75m2-es panellakásban.

Mozgás: Minden reggel és este egy nagyobb séta(télen a hóban napközben is kiviszem, elengedem és elvan magában szaladgál a hóban, imádja), de nem rövid pórázos sétálgatás a házak körül, hanem ki a partra úszni, ki az erdőbe kirándulni, ki a mezőre szaladgálni, ki a futtatóba/kutyaparkba játszani. Tehát reggel és este 1,5-3 óra között, munkától függően, de minimum 1-1 óra kell nekik, ha azt kellően tartalmasan töltitek el. Nekem is alakultak úgy a napjaim, hogy alig maradt rá időm és csak 3/4-ed órát tudtam kint lenni vele, de a németjuhászról köztudott, hogy a legalkalmazkodóbb és a legsokoldalúbb kutyafajta, így megértette, ha nekem épp "rossz napjaim voltak".

Vedlés: Alapból 2-3naponta fésülöm a bundáját, vedléskor ugyanez, csak furminatorral és alaposabban(oda-vissza is a bundáját). Évi 2 samponos fürdés, plusz ha piszkos, akkor sima vízzel az adott részt.

Ugatás meg ilyesmik az nevelésen múlik. Ha gáz van, akkor kutyasuli, hamar megtanulod hogyan bánj vele, de egy simán nevelt nj-szal nem szokott gond lenni, mert okos, értelmes kutyák, csak ha ráhagysz mindent kiskorában vagy nem neveled, elnézed neki. Kiskorától szépen neveld, akkor nem lesz gond vele.

Ne nagyon lépcsőztesd, mert az nem tesz jót neki.

Illetve az etetésére figyelj, hogy kapjon porcvédőt, mert nagytestű fajta és hajlamos az ízületi problémákra.

2018. jún. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Már olyannak is találkoztam, hogy agarat tartanak lakásban, pedig annak extrém mozgásigénye van. A kutyán nem látszott, hogy mozgáshiánya lenne, szépen le volt mozgatva.
2018. jún. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!