Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire ajánljátok németjuhás...

Mennyire ajánljátok németjuhászt a lakásba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kölyök németjuhászon gondolkodunk a lakásba. Viszonylag nagy a lakásunk van 125m2. Sokat foglalkoznék vele sokat vinném sétálni kirándulni. Reggelente futok 5km ahova ha eléri azt a kort és fizikai állapotot akkor vinném magammal. 3 man lakunk a lakásban amiben mindedannyian kivennénk a részünket a nevelésében.

Válaszokat köszönöm!



#kutya #lakás #otthon #németjuszász
2018. jún. 3. 22:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%

Mivel az NJ nagyon jól alkalmazkodik, persze, de jobban érzi magát kinti/benti tartásban. Sok sok mozgás, és agyi lefárasztás.

Nem tudom amúgy hogy bírják a takarítást azok akiknek benti a Német Juhászuk. Durva a vedlési időszak. Az enyém kinti, 2 naponta fésülöm, de még mindig iszonyatos mennyiség jön ki belőle, el sem tudom képzelni milyen szőrtenger lenne a lakásban. :(


Az agár nem jó példa. Az agár, naponta egy jó kiadós futás után tipikus kanapé kutya.

Hozzá képest a Német Juhász jóval kitartóbb és agyban is több foglalkozást igényel.

2018. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem német juhászom van (munkavonalú). Igaz, hogy kertben van már 7 éve (utál bejönni a házba), de elég sokat utazunk 1 évben és ahova csak tudjuk, visszük magunkkal. Remekül alkalmazkodik amikor valamiért napokat kell bent lennie a lakásban és csak sétálni megyünk le. Ilyenkor lefekszik a sarokban vagy elrágcsálja a játékát. Szól ha ki kell mennie wc-re vagy csak várja, hogy menjük sétálni. Olyan, mintha szobadísz lenne. :D


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha egy világ életében kinti kutya ennyire jól alkalmazkodik a "bezártsághoz", akkor egy panelban felnőtt kutya (napi rendszerességgel lemozgatva) is alkalmazkodni fog. Szerintem nem lesz semi baj vele. :)

2018. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Nekik nagy kert kell"

Mert a nagy kert az egyből azt is jelenti, hogy a kutya lefárasztja saját magát.

Hát nem.

Tapasztalatból mondom, nem vagyok se tréner, se tenyésztő.

Kertben is van a kutyám. Amíg napi szinten lefárasztottam (agyilag is) addig nem volt vele probléma se bent se kint, konkrétan a 2 kör járőrön kívül szinte csak feküdt, persze azt minél közelebb hozzánk.

Mikor ezt más okból nem tudtam megtenni rögtön talált más elfoglaltságot magának. Ásott, rágott, terepet rendezett. Ilyen szempontból mindegy hol "alszik" a kutya.

2018. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
14-esnek van igaza
2018. jún. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! 2. Kerületben pasaréten lakunk 1 szinten. A vedlési időszakban ha naponta fesülöm akkor is nagyon sok a szőr?
2018. jún. 4. 22:32
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Alapos fürdetés és fésülés után is nagyon durva.

Én tényleg minden másnap alaposan átfésülöm ebben az időszakban, de ha olyan nadrág vagy póló van rajtam, hozzám dörgölőzik, és csupa szőr vagyok. Egyszerűen nem tudom elképzelni egy lakásban, ezt a bundamennyiséget. Ha lenne időm 1-2 naponta full takarításra.... talán.

2018. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekem hosszú szőrű van lakásban.

Igazából nem is a fedőszőrök hullanak, hanem az aljszőr. A pöszös.Vedléskor bizony vadászom a pöszöket a padlóról. Minden nap fésülés. és nem a simogatás módszerrel, hanem az aljszőrt kell alaposan kiszedni. Többszöri fürdetéssel meg lehet gyorsítani a vedlést. Persze, akkor egy ideig nagyobb mennyiségben jön ki.

Van, aki kozmetikushoz viszi a kutyát.

2018. jún. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Viziló József válasza:
0%
Ha lakasban van akkor a kerti allatokkal nem tud jatszani szoval ha bent akarod tartani akkor legalabb harom legyen hogy elszorakoztassak egymast
2018. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Viziló József válasza:
0%
#18 nak igaza van
2018. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha kellően le van fárasztva és meg van nevelve, akkor semmi akadálya. :) Kölyökkorban hozzá fog szokni a lakáshoz, máshogy fog viselkedni, mintha egy egész életében kertben tartott kutyát költöztetnének át lakásba.
2018. júl. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!