Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vegánok hogyan vélekednek a...

A vegánok hogyan vélekednek a kutyatartásról, kutyanevelésről?

Figyelt kérdés
Elmesélnétek nekem? Esetleg tudtok oldalt, ahol tudok ezzel kapcsolatban olvasni? Nem akarok vegán lenni, de érdekelne nagyon!

2018. jún. 5. 09:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Én vegetáriánus vagyok, tehát tejterméket, tojást is eszek. De nem értem, mi az összefüggés a kutyatartás és az étkezés között?
2018. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1: Arra gondol szerintem, hogy milyen érzés az, hogy húst ad a kutyának enni amikor ellene vannak az állati ételek előállításának.

Vannak normálisak, akik nem foglalkoznak vele, de igen, vannak olyanok is akik ostoba módon nem adnak húst a kutyájuknak/macskájuknak.

2018. jún. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok. Nekem eszembe nem jutna nem adni húst a kutyának, macskának vagy a gyerekemnek csak azért, mert én magam nem eszem ilyet!
2018. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
De itt vegánról van szó nem vegetáriánusról. A vegán az külön állatfaj, gondolom ezért született a kérdés.
2018. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyik sem nyert, hanem arra gondolok, hogy a vegánok elítélik, ha az állatokat korlátozzák valamilyen módon a természetes életvitelükben, természetes élőhelyükön. A vegánok még a lovaglást is ellenzik, vagy hogy a mézet elvesszük a méhektől, ezt pár hete hallottam egy vegántól, az interneten. Ezért érdekelne, hogy mit gondol egy vegán, ha valaki kutyát tart, vagy nevel. Gondolom a kutyatartást is elítéli, mert a kutya nem a természetes élőhelyén él? De ott bizonyára elpusztulna. És mi a véleménye egy vegánnak a kutya neveléséről, hiszen így beleavatkozunk a természetes viselkedésébe? Szóval légyszi ne vegák, hanem vegánok írjanak. Vagy mondjátok el, hol tudok erről olvasni, légyszi :)
2018. jún. 5. 10:42
 6/17 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=pGmpFU4XSM0

ezt a videót láttam amúgy, nagyon érdekesnek hangzott, ezért lettem kíváncsi

2018. jún. 5. 10:46
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Én kérek elnézést, tényleg azt hittem arra gondolsz amit írtam.

Akikeket meg felsoroltál azokat inkább NeoVegánnak hívnám, nem vegánnak. Ez is ugyanolyan már, mint a feminizmus, hogy arra hivatkozva már átesnek a ló túlsó oldalára.

Az eredeti vegánság arról szólt, hogy se állati eredetű ételt nem eszel (méz is beletartozik), se állati eredetű ruhaneműt nem hordasz. Így gyapjú, bőr, stb. kizárva.

Aztán jött pár hülye, elkezdte az elején követni ezt az irányvonalat, de végül már túltolták a kretént ezzel kapcsolatban és jöttek azok, amiket felsoroltál.

Az ilyenek meg igen, szerintem rá vágnák, hogy nem nevelik a kutyát, stb, mert az a természettel ellentétes, stb.

2018. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Csak az a baj, hogy a kutyát az ember hozta létre, nem tud megmaradni a vadonban, szüksége ven az emberre.

Az kéne még, hogy a ló túloldalán lévő vegánok csoportosan útnak eresszék a Fifikéket, Morzsikákat, aztán majd mi, terepre kimenő, út széléről balesetes kutyákat összeszedő, kolóniákat saját zsebből etető állatmentők még jobban tönkre megyünk...

Szerintem ilyen nincs. Az már túl elvakult lenne.

Én is vegán vagyok. De nem hülye.

2018. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Jó, akkor tegyük fel, hogy a vegánok nem ellenzik a kutyatartást, de egy ilyen bizonyos NeoVegán mit gondol a kutyanevelésről, kutyakiképzésről?
2018. jún. 5. 11:27
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Én vegetáriánus vagyok, de értem mire gondolsz :)

Sok vegán szerint az állatot (közöttük a kutyát is) a saját szórakoztatásra tartani és a szabadságától megfosztani nem etikus, ezért nem szabadna tartani. Hiszen ez a kihasználás egy fokozata. Szerintük mindenkinek szabadon kellene élnie a természettel. :)

2018. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!