Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vegánok hogyan vélekednek a...

A vegánok hogyan vélekednek a kutyatartásról, kutyanevelésről?

Figyelt kérdés
Elmesélnétek nekem? Esetleg tudtok oldalt, ahol tudok ezzel kapcsolatban olvasni? Nem akarok vegán lenni, de érdekelne nagyon!

2018. jún. 5. 09:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
98%
Vegán vagyok és kutyás. Előbb voltam kutyás, mint vegán. Az, hogy én mit eszek/viselek, nem befolyásolja azt, hogy a kutyáim mit esznek, barfozok velük. Azzal, hogy háziasítottuk, felelősséget vállaltunk értük. Nálam a vegánság és a kutyatartás nem zárja ki egymást. A kutyáim oltottak, ivartalanítottak, menhelyről/gyepiről lettek örökbe fogadva. Benti kutyák, családtagok, akikkel kirándulni, nyaralni járunk, jönnek velünk dolgozni. Aki szerint ez elítélendő, annak a véleménye nem érdekel. Védem az állatokat, a környzetet, de ez nem befolyásolja azt, hogy a kutyáim azt kapják, amire szükségük van.
2018. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%

Ugyanezt vallom, mint az utolsó vegánként. Mentett kutyám van, húsos táppal etetem. Viszont a tenyésztéssel, kutyavásárlással már nem nagyon tudok szimpatizálni. Nem szoktam hangoztatni, de magamban mindig fortyogok, ha egy ismerős kutyát akar venni, akár nemes, neves tenyészetből is...


Etetéssel kapcsolatban, bár elvileg lehet kutyát vegán koszton tartani, ha a tápban pl minden szükséges vitamin, ásványi anyag benne van (fehérje meg amúgy is van a növényekben, mint tudjuk), valahogy nekem mégis nagyon idegen az egész. Ha nem láttam volna százszor hogyan ropogtatja el a kutyám a csontot, élvezkedve, hálásan, amiért kapott, akkor lehet, de képtelen lennék ettől megfosztani őt.

2018. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Nagyon hasznosak voltak!
2018. jún. 6. 13:55
 14/17 anonim válasza:
84%

Egy csomó abolicionista vegán úgy gondolja hogy a kutyát is lehet növényi étrenden tartani.


Mondjuk én ebben nem igazán hiszk :)

2018. jún. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A veganizmus egy állatjogi mozgalom nem egy diéta ezért releváns a kérdés.


A vegánok szerint elítélendő az állatok tárgyként vagy árucikként való kezelése, bántalmazása, leölése, kihasználása (tej,tojás,méz,bőr,stb), akaratuk ellenére bezárva tartása(pl ló), mesterséges megtermékenyítése és szándékos szaporítása, idomítása (cirkusz stb), szórakozásra való használata (ló, állatkert, cirkusz, stb) , az állat természetes környezetéből való kiszakítása vagy neki nem megfelelő körülmények között való tartása.


A kutya macska egyéb esetén a MENTETT vagy menhelyi állatok kifejezetten javallottak hiszen itt az állatok megsegítéséről van szó.


A tenyésztés vagy szándékos szaporítás ellenjavallott ennek oka: annyi szenvedő otthontalan állat van a világon hogy ezeken kellene segíteni újabb szaporulat helyett.


Az állatok hússal való etetésnél vegán szempontból nem problémás hiszen a veganizmus nézőpontja az hogy az állatnak mi a legjobb. Egy húsevő állatot aligha lehet növényi táppal etetni. A veganizmus nem a hús feladásáról szól hanem az állatok jogainak kiharcolása a cél. A háziállatok tartásának semmi akadálya ha mindezt az állatok érdekében tesszük nem a magunk kényére (idomított, szerepelni kényszerített vagy versenyállatok pl). Az állat igényeit kell figyelembe venni az a lényeg. Ha megfelelően gondolkodsz róla és nem kihasználod vagy bezárom akkor belefér a vegán világnézetbe is.



U.i két macskám van akiket falun agyonütöttek volna mint memkívánt szaporulat és magas hústartalmú tápot kapnak.

2018. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Zu 2.: a veganizmus egyik alappillére hogy az ember MINDENEVŐ így csupán növényi táplálékot is elél tökéletes egészségben.


Ezt az étrendet senki nem akarja egyetlen állatra sem ráerőltetni SŐT kifejezetten ellentétes a vegán vilagszemlelettel az hogy bármit is ráerőltessünk egy állatra ami számára nem természetes.

2018. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon pontos választ adtál, nagyon hasznos volt!
2018. jún. 7. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!