Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann vélemények?

Dobermann vélemények?

Figyelt kérdés
Egy házörzőt szeretnénk aki aktív is meg játékos, akit lehet tanítani illetve labdázni vele de jelez, ha idegen jön be esetleg véd. Kinti-benti kutya lenne, egy tinédzser gyerek mellé. Kérdésem, hogy mennyire hajlamos kiszökni, kiásni a kert alatt esetleg sétálásnál megszökni. Idáig egy foxterrierem volt aki egy kirándulás alkalmával elszaladt a nyúl után és kb 1hétre rá jött haza és minden lehetőségett megragadva szökött el. A dobermann mennyire hajlamos erre? Mivel nagy az udvar és kirándulni is viszonylag sokat járunk szeretném ha nem csak pórázon lenne, hanem szabadon is szaladgálhatna. Nekem való kutyafajta?

2018. jún. 5. 13:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve mennyire szeretik a vizet? Egy kisebb folyó is van a közelben.
2018. jún. 5. 13:45
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
A feltett kérdések és az elszökött terrier alapján inkább azt mondom, hogy ne tarts háziállatot, ameddig nem tudsz felelősséggel lenni iránta! Ebbe beletartozik az is, hogy közterületen nem engeded el szabadon szaladgálni. Nem tiszta az sem, hogy akkor most házőrzőt akarsz vagy játékos állatot? A kettő üti egymást.
2018. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

A dobbermann nem hazőrző, hanem őrző-védő kutya. Sokan összemossák. Házőrzőnek a pásztorkutyak a legjobbak pl. kau,káj,komondor,kuvasz. Ezek önálló,ösztönből dolgozó,kinti tartásra is alkalmas állatok. Viszont a jatékosság nem az erényük.

A dobbermant más feladatokra tenyésztették. Nem a birtok, hanem szemelyi védelemre és engedelmességre.Velük, járni kell őrző-védő (röviden ÖV) tanfolyamra, ha ki akarod hozni belőle ezt az oldalát. A kert őrzesére magatól nem lesz alkalmasabb, mint egy labrador. Pont azért,hogy könnyű legyen alakítani, ez a kutya rendkívül függ az embertől. Egy juhászkutya, akinek az a dolga,hogy egyedül dolgozzon, nem fog sosem ilyen szinten figyelni az emberre ,mind a dobi. A dobbermann öv kepzés nélkül egy kedves családi kutya lehet. Azért csak "lehet" ,mert mivel munkakutyának lett tenyésztve rengeteg foglalkozást igényel,mind szellemi,mind fizikai téren. Ha ezt nem kapja meg, dominánsá,agrasszívvé válhat unalmában.

Ami szintén alkalmatlanná teszi a hazőrzésre (azon tulajdonsagan kívül,hogy egyaltalán nem érzi jól magá egyedül) az,hogy nem birja a hideget. Nincs aljszőrzetük!!Kifejezetten fázósak, remegnek a hidegben és az ízületeik is hamar tönkremennek, ha ki vannak csapva.

Ha a házőrzést elengeded és egy csaladi kutyanak szánod annak viszont nagyon jó lehet,megfelelő foglalkozás mellett. Imad labdázni,futkosni,jatszani,úszni szoval minden ,ami mozgás.


Ha bizonytalan vagy vesd fel a kapcsolatot a fajtamentessel, ők mindent el tudbak mondani a fajtaról,amit csak tudni szeretnél:


[link]

2018. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy kinti-benti. Van egy fűtött melléképület ahol lehetne amikor nem vagyunk itthon, ami napi 3-6óra hétvégéken mindig velünk lenne. Amikor otthon vagyunk a házba is lenne bejárása. Én azt olvastam, hogy területőrzésre is alkalmasak.
2018. jún. 5. 14:39
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem konkrétan a házörzés a cél, hanem, hogy jelezzen ha valaki bejön a kertbe. A lemozgatás nem probléma.
2018. jún. 5. 14:40
 6/12 A kérdező kommentje:
A terriert meg nem akartam megkötni amíg mi sütögettünk, illetve soha nem is volt amikor túrázni mentünk. Szépen jött mellettünk. Itt inkább a kertből való kiszökés volt kérdéses.
2018. jún. 5. 14:43
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem napi séta, tanítás mellett simán :)
2018. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

A 3-as nagyon szépen leírta, milyen egy dobi. Jelzésre a legtöbb kutya alkalmas, nekünk volt egy nagyon barátságos goldink, szinte soha egy hangja nem volt, de ha jött valaki mindig jelzett. Persze vannak kifejezetten ugatós kutyafajták, pl a juhászok, terrierek, kopók...

Amit írsz, hogy hajlamos-e elszökni: a dobermann nem vadászkutya, így nem olyan erős a vadászösztöne, mint a foxidnak volt. De ha az orra előtt röppen fel egy fácán akkor valószínűleg nem hagyná hidegen a dolog. Meg kell neki tanítani, hogy biztosan behívható legyen, és akkor nem lesz gond. Hosszú pórázzal lehet gyakorolni, és addig is "szabadon van" a kutya.

2018. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Én nem is értem miért kérdés az, hogy hajlandó-e megszökni? Meg kell nevelni vagy nem kell kutyát venni. Ennyi.
2018. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

A szökés tanítás és lemozgatás kérdése, illetve egy jó kerítésé :)


A kirándulgatás nem biztos, hogy ki fogja elégíteni a kutyád mozgásigényét és a vadállatok utáni elfutás szintén csak a tanításon múlik, de kevésbé hajlamosak rá, mint a foxik. Nekem pl jack russellem van és őt mára már hidegen hagyja, ha egy fácán felrepül az orra felett.

Persze nagyban függ a típustól, de azért napi szinten foglalkozni kéne majd vele(pl egy-másfél éves kortól biciklizés), nem csak hétvégente sétálni vele egy 10 km-t.

2018. jún. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!