Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ónémetjuhász és cica között...

Ónémetjuhász és cica között lehet barátság?

Figyelt kérdés
A héten hoztunk haza egy 3 hónapos ónémetjuhász kiskutyust, még szokja a környezetet, mivel dolgozunk igaz nem sokáig vagyunk távol, így még kicsit egyedül érzi magát! Van mellette egy kb. ugyanannyi idős cicánk! A kutyus amint meglátta kikelt magából, és azóta folyamatosan ugatja, így a cicát csak akkor merjük kirakni mellé, ha mi is ott vagyunk! Amugy kertes házban lakunk, és nem szeretnénk a cicát sokáig bent a lakásban, de a kutya miatt egyelőre muszáj! Úgy tűnik hogy a kutya fél a cicától, pedig a cica nem tett ellene semmit! Kérdésem az lenne hogy ez így is marad, vagy majd megszokják egymást?
2008. okt. 31. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én német-juhászom 6 éves, nyár elején "kapott" kiscicákat, de imádja őket, együtt alszanak. Szerintem van remény, csak próbálozzatok.
2008. okt. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szia!


Nekem egy skótjuhász-németjuhász keverék kutyum volt,ő már majdnem 2 éves volt, mikor hazavittem a cicámat mellé. Nagyon utálták egymást...kb 2 hétig. Aztán megszokták egymást,mintha testvérek lettek volna, és a cicó nehezen viselte mikor meghalt a kutyám.

Nekem az a tanácsom, hogy hagyd őket együtt nyugodtan...először is úgyis rendezni kell egymást közt a rangsort...életveszélyesen bántani nem fogják egymást, hiszen még kölykök

2008. okt. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem sem bántanák egymást, csak annyira eszeveszetten ugatja és üldözi a cicát, hogy azért láttuk jobbnak bent tartani kicsit szegényt!:-)

Meg persze a szomszédokat is sajnálom az ugatás miatt....:) de ez a legkevesebb ami számít most!:-))

2008. okt. 31. 12:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem megszokhatják egymást simán :)

Nekem is németjuhászom van (nem ó hanem fekete) és ugyanígy hoztuk haza amikor kiscica volt, ennek már 7éve és még mindig szeretik egymást, persze amolyan kutya-macska barátsággal. Ha játszani akar a kutyus akkor a macsek fut, de sokszor odamegy dörgölözni a cica, meg nózizni :D nagyon édesek, most van egy fél éves kiscicám és ő is kijön a kutyával.

Nem kell eröltetni az összeszoktatást, majd maguktól megszokják, hogy együtt kell élni.

2008. okt. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, a kölykök megszokják egymást, csak hagyni kell. Kicsik még, nem tudnak nagy kárt tenni egymásban. Minél többet vannak együtt, annál gyorsabban összebarátkoznak. Ha alig engeditek össze őket, és nincs idejük megismerkedni, még az is megeshet, hogy ilyen marad a viszonyuk, úgyhogy legyenek sokat egy légtérben, és ne féltsétek őket.
2008. nov. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, nalunk is a cica es a kutya egyutt alszanak! De van hogy veszekednek, a kutyus jol megkergeti a cicat ha a cica kajat lop a kutyus tanyerjabol!

puli es hazi cica

2008. nov. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!