Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5-hónapos uszkár...

Van egy 5-hónapos uszkár kölyök kutyánk, velünk szemben tud viselkedni, de a vendégekkel fékezhetetlen/kimeríthetetlen. Valakinek van erre ötlete?

Figyelt kérdés

A vendégek ( akik hozzáteszem sokan vannak és mindig váltják egymást, abból kifolyólag hogy anyukám itthon dolgozik. ) Egy kissebb kutyát bírnának kezelni/figyelmen kívül hagyni, de ha ugrál, harabdál egy 23kilós,60cm marmagasságú kutya, azt nem könnyű tolerálni. Valakinek van ötlete?

Próbáljuk féken tartani ,pórázzal is, de majd megfullad. Most ott tartunk hogy el kell zárni. Volt náluk egy aránylag hozzáértő férfi. Ő is az általad írták szerint próbált viselkedni vele. Ült az asztalnál, és nem vett róla rudomást.A kutya Kerülgette, rákapott kezére,lábára. Hárított, 15 perc után meghúzta a nyelvét, hogy, vegye tudomásul hogy ez másnak fáj, ezt vagy 5-ször megtette. Akkor kb. 30-40 percnél tartottunk. Mikor tudomásul vette hogy nem fog vele játszani. Erre nincs mód, hogy 40 percig csillapítjuk a kutyát, holott valaki eddig marad. Nem akarja feladni ha az egyik vendégnél nem jár sikerrel majd az újnál próbálkozik. Örül hogy jön valaki, és a kíváncsiságába annyira belemerül hogy nem lehet kizökkenteni belőle. Ha egy kicsi kutya lenne nem lenne ez akkora probléma, nem mindegy, hogy egy 4-5 kilós kutya tolakszik, vagy egy 23-kilós. Amikor kitesszül az udvarra, mert itt vannak a vendégek. Mondhatni bosszúból kiás növényeket. Van mód hogy ezekről leszokjon?



2018. jún. 7. 19:31
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A nyelvhuzogatást egy olyan ember csinálta akinek terveztük örökbe adni. Én ekkor nem voltam otthon, mesélték. De ne egy kínzási módszerként képzeld már el... Csak harapdált ő meg megfogta neki, őszintén nem igazán tudom elképzelni, de ha akkora fájdalommal járt volna nem hinném hogy még 4 szer odamegy játszani/játékra inspirálni. Inkább kicsit kellemetlen lehet
2018. jún. 7. 22:48
 12/23 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.

Mi nem járunk kutya suliba napi 2x45 perc intenzív séta 2x30 perc tanulás és 1-2 óra játék. A mi kutyánk a rosszabbik fajta egy Border Collie folyton kilométer hiánya van de megoldom. Volt már kutyátok ez dicséretes de ugye minden kutya egyéniség és minden fajta más-más foglalkozást igényel az aktivitásuk is fajta függő ahogy a gazda orientáltságuk is. Sehol nem írtad hogy tanítjátok is otthon is lehet tanulni a kutyával, nem kell feltétlen kutyasuli. Vidd el kutyák közé és otthon tanulj vele napi 1-2 órát minimum az alap parancsokat (ül,fekszik,marad gyere,kifelé) Ha ezeket tudja a kutya akkor már könnyebb vele bánni. Ha nem tudsz vele bánni a fejedre nő. Az uszkár a világ 2.-odik legokosabb kutyája ezért nem elég a testi fárasztás mentálisan is le kell fárasztani. EZ A FAJTA nem neked való ha nem tudod lefárasztani mind2 irányba ha nem tudod fegyelmezetten tanítani. Ha képtelen vagy kielégíteni a kutyád igényeit ad oda valakinek aki ki tudja.

2018. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Mi van, már örökbe akarjátok adni??? S még kikéred magadnak, ha megjegyzik nem való nektek kutya? Nem tudod már mit hazudozz össze-vissza! Inkább törődj a vendégeiddel, a kutyának meg keress HOZZÁÉRTŐ gazdát!
2018. jún. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Jól van, nem csesztetlek tovább, gondolom egy tizenéves gyerek vagy, akinek gőze sincs a kutyanevelésről.


A kutyád még kölyök, hebrencs, majd fog komolyodni, de nevelnetek is kell! Rengeteg cikket, videót találsz ebben a témában, ha már sajnos iskolába nem tudod vinni. Ott megtanulnátok hogyan kell helyesen viselkedni. Esetleg léteznek házhoz járó kutyakiképzők is - nem aranyárban - őket is meglehetne próbálni.

2018. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
S a nem kívánatos viselkedésről tiltani, mint ugrálás, tolakodás. Ilyenkor határozottan rászólsz, hogy "NEM", és előbb-utóbb leáll a vehemenciával. De az elzárást még mindig tartom, az ajtó kaparászást is megunja majd. Mindenesetre foglalkozni vele, és határozottan nem engedni neki ami szerintetek nem kívánatos.
2018. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Mindegyik részben van szó a heves érdeklődésről a vendégek iránt.


[link]


[link]


[link]

2018. jún. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló, igen! Miért ne kérném ki magamnak, normálisan feltettem a kérdést, a 6- hozzászólóban kellemesen csalódtam, ugyanis teljesen normálisan írt. Azért terveztük az örökbeadást (anyukám) mivel utánna néztünk és az uszkár egy viszonylag nyugodt, vagyis nyugodtabb kutya kutya hírében állt. És akivel felvettük a kapcsolatot az örökbefogadással kapcsolatban elmondta hogy nem fajtatiszta úszkár, (megkérdezte hol vettük) Van egy 2 éves unokaöcsém, aki gyakran jar hozzánk, nem szeretnénk hogy bármi baja essen. Tanítani is próbáljuk. Jöhetsz itt azzal hogy hazudozok, stb. Nem tudom honnan, miből veszed ezt annyira biztosra. Továbbá 18 vagyok.
2018. jún. 7. 23:59
 18/23 A kérdező kommentje:
Írásom közepette nem láttam hogy jöttek további hozzászólások. 13-masnak szántam.
2018. jún. 8. 00:01
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket, ha nem lenne drasztikus, akkor nem irogatnék ki ide. Bármilyen határozottan mondom neki a nem et nem érünk el vele sok mindent, ha a vendég jelen van.
2018. jún. 8. 00:12
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha veletek szemben tud viselkedni, akkor miért nem tudod egy szimpla letiltással keállítani? Vagy a helyére küldeni, hogy ott is maradjon? Vagy végig helyben maradást kérni tőle? Vagy megtiltani, hogy a vendégek közelébe menjen? Vagy csak egyszerűen magad mellett tartani, amíg ott vannak az emberek? Millió megoldás lenne!


Nagy gondok lehetnek a neveléssel, ha ennyire nem tudod kontrollálni. Nagyon sürgősen kellene kutyaiskola nektek!

2018. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!