Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni a...

Hogy tudnám leszoktatni a kutyámat az ürülék evésről és az ürülékben való kényszeres turkálásról?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy egy bizonyos szinten normális természetes jelenségről van szó,csak ezzel az a baj az emberek engem szólnak meg,ha a kutya büdös mint a kolera vagy sz-r foltok vannak a bundájában. No meg azért így a családtagok meg én se vagyunk olyan szívesen szegénykével ha bűzölög az étkezési és tisztálkodási szokásai miatt.


Ha látok az utcán valami fekáliát akkor azonnal elhúzom onnan a kutyát,de ő így is kihasznál minden alkalmat,hogy hozzájusson és megegye vagy meghemperegjen benne.


Egyébként első kutyáról van szó légyszi nézzétek el a tudatlanságomat...



2018. jún. 9. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos sehogy.

De olvass vissza....

Bizonyos kutyáknál beválik az orra verős "fújj" felkiáltós módszer.

Hát nálam soha.Ha a kutya rákap az ilyesmire nincs kiút.Csak ha magától abbahagyja.

2018. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Hogy tud hozzáférni egyáltalán? Kutyát sétáltatni pórázzal kell, ha rajta van, úgy oda se engeded + rászólsz erélyesen.

2018. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tiltással, odafigyeléssel, türelemmel.

A mienk majdnem 1 éves koráig kb. mindent felporszívózott volna, amit talál, ha hagyjuk:S

2018. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Meg kell tanítani neki a tiltást, azaz, hogy bármit csinál, vagy akar csinálni, felszólításodra azonnal hagyja abba.

Egy erős ösztön ellen kell dolgoznod, ami nem könnyű. Akkor fog működni, ha sikerül jó kapcsolatot kialakítani a kutyával, és erős engedelmességet elérni nála.

2018. jún. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pórázon sétáltatom és ha látom,hogy kakihoz közelít már huzom is el onnan,de csomószor nem látom meg mert mondjuk magas fűbe van vagy ilyesmi. Amúgy kicsit több mint 1 éves a drága...


Hogy honnan fér hozzá ? Hát egy földúton sétálok vele általában,amerre mások is viszik a kutyáikat ezért tele van kutya gumival plusz lovagolni is szoktak arra ezért lócitromból sincs hiány.


Nem vagyok egy erőszakos ember meg szetetem is a kutyámat,de már erősen fontolgatom,hogy bevezetem az 1 gusztustalankodás-1 pofon dolgot...

2018. jún. 9. 15:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Pórázon sétálva azért vedd már észre, hogy épp mit készül tenni a kutya. Azt hittem, akkor csinálja, amikor szabadon van.

A pofon nem jó ötlet, azt kell elérni, hogy laza pórázon is elsétáljon a sz.r mellett. Ehhez pedig a tiltás megtanítása szükséges.

Leírásod alapján erősen javaslok egy kutyaiskolát vagy kiképzőt.

2018. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért első körben megpróbálkozhatsz tápváltással is. Nincsen túl sok széklete? Okozhatja a folyamatos zabakényszert egy nem megfelelő összetételű táp - tulajdonképpen éhezik a kutya.


Esélyesebb, hogy rossz szokás, ösztönös tevékenység, az enyém jobb táp mellett is még mindig hajlamos, de ott tartunk, hogy ha szabadon van is el tudom hívni a bokortól 10ből 9szer. A maradék egyben meg azért megpróbálja a kis szemét, én meg futok utána és kiabálok és kiköpi.


Elég összetett probléma ez, nálunk olyan időszak is volt, hogy mivel erőteljesen büntettem a szarzabálást, ha megcsinálta, utána szabályszerűen menekült előlem vagy félóráig, mert félt, hogy kap. Azóta nem büntetem, megelőzőm, ha mégis előfordul, póráz. Nálad mondjuk eleve pórázon csinálja, ami elég nagy pofátlanság azért :D vezesd be mindenképp a fujj-parancsot, dicsérd, ha ott hagy egy cuccot mondjuk valami nagyon fincsi jutalomfalattal, virslivel. Egy idő után kérni fogja a falatot, amiért ügyesen nem zabált szart :D


De ha gagyi táppal etetsz, cseréld le. Mellette persze tanítsd is.

2018. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bár még nem teljesen tökéletes minden de az utóbbi napokba sokat javult a helyzet,már hallgat a fujj parancsra is. Mindenkinek köszönöm a válaszoka :)


Brit premium tápot eszik egyébként és kap maradékot meg néha konzerves kaját is.

2018. jún. 14. 18:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, én is pont Britet adtam neki, amikor mániásan zabált. Rengeteg széklete volt tőle, nem szívódott fel neki rendesen.
2018. jún. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!