Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász vagy Labrador...

Skót juhász vagy Labrador kutyusom legyen?

Figyelt kérdés

15éves vagyok,és jelenleg kutyára spórolok.(menhelyről akartam hozni de végül amellett döntöttem hogy veszek és később ha jól tartom a kutyamat hozok menhelyrol, és ezzel hog, sporolok,a szüleimnek is szeretném megmutatni hogx alkalmas vagyok gazdinak.)

A skót juhászok nagyon megtetszettek külsőleg is mint belsőleg,hiszen egy nagyon intelligens kutyafajta.

Régebben volt egy Labradorom de sajnos elég korán elpusztult egy szerencsétlenség miatt.

Imádtam,de nem szeretném hogy a volt kutyámra emlékeztessen viszont tetszik ez a fajta is.

Nem tudom hogy melyiket válasszam, tudnátok segíteni?

A körülmények:-nagy kertünk van es kb 2-3száz méterre van a gát és utána a Duna.

-sétálni napi tendszerességel tudnék vele kb 1órát hétköznaponként és hétvégen többet akár órákat.

-szeretnék egy nagyon intelligenset aki a vezényszókra hallgat

-egyedi legyen

-a legjobb társam legyen

-ne egyen megfizethetetlenül😅

-ne legyen egy nagyon beteges fajta

-akár ha később úgy alakul versenyekre is mennék vele

-viszonylag hosszú élet tartalma legyen

-szeresse a gyerekeket és ne lökje fel őket

-jelezzen ha valami nem okés a háznál

-védelmezzen engem és a családomat

-könynen tanítható legyen

A válaszokat előre nagyon köszönöm.

Kérem csak olyan személyek írjanak véleményt akik minimum 1x voltak ilyesmi fajta tulajdonodok🙂



2018. jún. 9. 22:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
a felsoroltak nagy része nevelés kérdése, ha versenyezni akarsz akkor már kölyök korától el kell kezdened trenirozni. Trükköt tanítani minden kutyának lehet, az én akitám (híresen makacs és önfejű fajta) is sok trükköt és parancsot tud, nagyon okos csak néha süketet játszik. Mind a kettő fajta 100 000ft körül mozog, ennél olcsóbban max szaporítótól tudsz venni, de akkor meg már inkább menhely, ugyan azt kapod csak az ára más. Mind a kettő okos és jól képezhető fajta, védelmezés az egyed függő de egyik sem őrző védő fajta, a labrador talán picit betegesebb, de jó tenyésztőtől nem hiszem hogy beteg kölyköt kapnál. Az hogy egyedi legyen, nem tudom miért fontos, de ha már ezt kikötöd akkor skót juhász, a labi nagyon tucat fajta.
2018. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Igen tisztaban vagyok vele hogy a nagy része nevelés kérdése,csak szerintem valamelyik fajta biztos fogékonyabb rá 🙂

Az egyediség azért fontos nekem mert nem szeretnék tömeg ember lenni(persze ez nem csak kutyáktól függ)

Igen hát 100forintot nem tudom meg hogyan spirolok ossze de azttudom higy kire lehetne kutyám addig minimum 50-60(ha ügyes vagyok akkor talán 70ezret is tudok sporolni)

És ahogy láttam,valamennyivel olcsóbb is a skót juhász🙂

2018. jún. 9. 23:54
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tutira szaporítót találtál mert a skót juhász drágább, főleg mert a labi elég elterjedt és még így is 100 000ft legalább. Járj utána ennek a témának. Ez az ár pedig csak a kölyök ára,ebben még nincs bennea kezdő felszerelés ami megint csak ennyi lesz. Gyűjtögess pénzt és tudást is, nem fogod megbánni.
2018. jún. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon jó ötletnek tartom, hogy te spórolsz rá, viszont mindkét fajta olyan árban van, ami szerintem nem egy 15 éves pénztárcájának való, és emellett még rengeteg kiadást jelent egy kölyök kutya. Mivel a tenyésztőknél nagyon drága és sokszor várólisták vannak, logikus lépés lehet egy olcsóbb szaporítótól beszerezni, ezt azonban nagyon nem ajánlom. Még ha elfogadhatóan tartják is a kutyákat (a legtöbben sajnos nem), a szülők nem rendelkeznek genetikai vizsgálatokkal, a kicsiket pedig sok esetben nem látja állatorvos. 6 hetesen el kell kezdeni az oltásokat, ekkor azonban még nem kerülhetnek gazdához, a szaporítók nagy része viszont erre nem figyel. Sokszor túl kicsi korban odaadják, pedig az anya és testvérek jelenléte nagyon fontos a szocializációban. Tehát sajnos nagy az esély, hogy a pénzedért egy bizonytalan származású, ki tudja milyen betegségekre és viselkedési problémákra hajlamos kiskutyát kapsz.


Ezért javaslom a fajtamentőket, vagy a menhelyeket. Persze sok esetben itt sem ismered az állat származását és múltját, de megmentesz vele egy kutyát, nem támogatod a szaporítókat, és anyagilag is jobban jössz ki.


A törzskönyvezett, tenyésztős kutyáknak is van persze rengeteg előnye, de én a helyedben, ha már ennyi pénzt összegyűjtöttem, inkább a tartására költeném. Egy kiskutyának rengeteg dolgot kell megvenni (póráz, fekhely, kellékek), rendszeresen oltásra vinni, ivartalanítani, élősködők ellen kezelni, jó minőségű étellel etetni. Ezek összesen majdnem annyiba kerülnek, mint egy tenyésztőtől vett kutya. Ráadásul szerintem a szülők is jobban értékelnék, ha nem költenél százezer feletti összeget egy kutyára, akit aztán nekik kell eltartani, hanem inkább a tartásával kapcsolatos költségeket állnád. Ez sokkal inkább azt mutatja, hogy látod mivel jár egy kutya tartása, és nemcsak egyszer megvenni vagy képes, hanem hosszútávon gondoskodni róla.


Ahogy előttem is írták, a felsoltak közül szinte minden nevelés, tanítás kérdése, és elég foglalkozás mellett minden kutya képes rá. Ha még nincs tapasztalatod, vagy probléma merül fel, érdemes kutyaiskolába menni.

Azt javaslom, ne ez alapján válassz. Ha minden feltétel adott, menjetek el egy-két menhelyre, és szembe jön egy szerelem első látásra kutya. De ha mindenképp ezekre a fajtákra vágysz, a fajtamentők is biztos tudnak segíteni. Jó ötlet lehet felnőtt kutyát befogadni, mivel nekik már kialakult személyiségük van, így nem érhet nagy meglepetés. Ráadásul a gyerekkkori és kamaszkori nehézségeket is elkerülhetitek.

2018. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
63%

Még mindig a legjobb döntés a menhelyről való örökbe fogadás lenne, de ha már ennyire a két fajta közül szeretnél választani, akkor én ezek alapján a colliet javaslom.

Annyit kérek a Te és a kutya érdekében is, hogy alaposan nézz utána a fajtának, a tartásának, járj utána a kutya tartási szabályoknak, a kutyával kapcsolatos dolgoknak és nézz ki előre állatorvost és kutyaiskolát is. Alaposan válaszd meg a tenyésztőt, inkább legyen picivel drágább(bár a fajtatiszta kutyák amúgy is 100ezer forint felett vannak mindenképp), minthogy beteg legyen vagy vmi idegrendszeri zavara legyen.

De én továbbra is a menhelyet vagy sintértelepet javaslom.

2018. jún. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%

Lehet, hogy le fogtok hurrogni, de a juhászkutyák nem valók egy 15 éves gyerek kezébe így, hogy előtte nem volt még kutyás tapasztalata. A kettő közül (meg úgy egyébként is) a labrador egy tökéletes családi kutya, nagyon szerethető, könnyű tanítani és kiváló kezdőknek való kutya. Bár védelmezni nem fog, de nem is kell (ezt valamiért minden kezdő szereti beírni, aztán miután kutyája lesz, kiderül, hogy nincs is szüksége erre a tulajdonságra).


A hosszú élettartamról annyit, hogy ezt nem lehet belőni. A statisztikák alapján a kistestűek élnek tovább, de most istenem... Nem az a fő szempont, hogy a kutyának boldog élete legyen a gazdija mellett? Ha a várható élettartam miatt választasz egy olyan fajtát, amit nem is szeretnél, akkor azt a kutya fogja bánni hosszú távon.

2018. jún. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%
Nézz szét a fajtamentésnél.
2018. jún. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.🙂

Rendben körülnézegetek mindenhol majd,menhelyen is megfajtamentőknél.

Kutyástapasztalatom van,mert mint írtam volt kutyám,ietve jelenleg apukámnál lakom és neki is van egy kutyája(vizsla és kopó keverék)

Többetfoglalkozom vele mint apukám és egy éve már nála lakom.

Én etetem,itatom,játszom vele

Sajnos a kutyát kiskorában nem szocializálták és volt egy afférja egy másik kutyával.azóta dominánsan és kezelhetetlenül lép fel más kutyákkal szenben.

De cserébe hogy nem vihetem el sétálni pedig próbáltam már,itthon sokat foglalkozom vele.

Megtanítottam neki a feksziket,a marad,a piti,a hempereg,az ugat/beszél,a forog,a kúszik,és azt hogy adiig nem nyúlhat kajához ameddig nem mondom hogy az övé.ezt kb egy másfél év alatt tudtam elérni(a kutya kb 5éves)🙂

Valmennyiske tapasztalatom tehát van bár tudom eznem biztos hogy elég.

Az élet tartalom nekem azért volt fontos hogy sokáig boldogan élhessek a kutyámmal🙂

Köszi mégegyszer🙂

2018. jún. 10. 09:03
 9/24 anonim ***** válasza:
67%
Skót juhászt 150000 alatt nem igazán kapsz csak szaporítótól. Nekem skót juhászom van ismert tenyésztőtől vásároltam és még így is ott tartunk, hogy bíróságon van az ügy, mert nem azt kaptam a pénzemért, amiért én fizettem. Jobban jársz, ha menhelyen nézel körül vagy pedig a fajtamentőknél.
2018. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm🙂

Tudnátok valami jó fajtamentőt ami Bp-n található?vagy nincs olyan messze Pesttől?

2018. jún. 10. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!