Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Skót juhász vagy Labrador...

Skót juhász vagy Labrador kutyusom legyen?

Figyelt kérdés

15éves vagyok,és jelenleg kutyára spórolok.(menhelyről akartam hozni de végül amellett döntöttem hogy veszek és később ha jól tartom a kutyamat hozok menhelyrol, és ezzel hog, sporolok,a szüleimnek is szeretném megmutatni hogx alkalmas vagyok gazdinak.)

A skót juhászok nagyon megtetszettek külsőleg is mint belsőleg,hiszen egy nagyon intelligens kutyafajta.

Régebben volt egy Labradorom de sajnos elég korán elpusztult egy szerencsétlenség miatt.

Imádtam,de nem szeretném hogy a volt kutyámra emlékeztessen viszont tetszik ez a fajta is.

Nem tudom hogy melyiket válasszam, tudnátok segíteni?

A körülmények:-nagy kertünk van es kb 2-3száz méterre van a gát és utána a Duna.

-sétálni napi tendszerességel tudnék vele kb 1órát hétköznaponként és hétvégen többet akár órákat.

-szeretnék egy nagyon intelligenset aki a vezényszókra hallgat

-egyedi legyen

-a legjobb társam legyen

-ne egyen megfizethetetlenül😅

-ne legyen egy nagyon beteges fajta

-akár ha később úgy alakul versenyekre is mennék vele

-viszonylag hosszú élet tartalma legyen

-szeresse a gyerekeket és ne lökje fel őket

-jelezzen ha valami nem okés a háznál

-védelmezzen engem és a családomat

-könynen tanítható legyen

A válaszokat előre nagyon köszönöm.

Kérem csak olyan személyek írjanak véleményt akik minimum 1x voltak ilyesmi fajta tulajdonodok🙂



2018. jún. 9. 22:58
1 2 3
 21/24 My János 1926 ***** válasza:
37%
Mind a kettő fajta alkalmas kezdő kutyásnak. De amúgy tele van a menhely mindenféle és fajta kutyákkal.
2019. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 My János 1926 ***** válasza:
32%
A labradorom 11 évig élt, szófogadó volt és meg is védelmezett pedig senki nem tanította rá.A házat is őrizte a mély hangjával de csak akkor ugatott ha tényleg észlelt valami gyanúsat. De véleményem szerint nagyobb valamivel a mozgásigénye fiatalkorában mint a skót juhászkutyának.Törzskönyvezet volt vadászvizsgás és küllemgyőztes szülőktől és szuka kutya volt. Szerettük nagyon és ő is minket.
2019. febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 My János 1926 ***** válasza:
32%
Skót juhászkutyám az most van de nagyon tanulékony szófogadó pedig még csak 3 hónapos.
2019. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A skot juhasz kituno valasztas szerintem elso kutyanak! Szofogado, engedelmes es nagyon szeretetteljes kutya! Na meg persze gyonyoru😊
2019. dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!